IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3341  
Стар 13th February 2012, 11:05
law law не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 50
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бижу Виж мнението
Аз бях, мерси
И мен от спиналната ме тресеше здраво, умирах от студ...гадна работа
Само не разбрах колко време трае
Ами аз бях от 8 сутринта, но първо те подготвят известно време. Предполагам, че са ме приспали към 8.30 - 9 ч., а се събудих към 11.30 ч. мисля някъде.
  #3342  
Стар 13th February 2012, 11:08
Аватара на Бижу
Бижу Бижу не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 616
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от law Виж мнението
Ами аз бях от 8 сутринта, но първо те подготвят известно време. Предполагам, че са ме приспали към 8.30 - 9 ч., а се събудих към 11.30 ч. мисля някъде.
А после кога усети болка/дискомфорт? И изобщо кога си усети гърдите, макар и изтръпнали?
  #3343  
Стар 13th February 2012, 11:14
law law не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 50
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бижу Виж мнението
А после кога усети болка/дискомфорт? И изобщо кога си усети гърдите, макар и изтръпнали?
Ами при първото изправяне (подобно на секциото) усещаш болка или по-скоро придърпване. Самите гърди аз поне до скоро не ги усещах на пипане, само едно вътрешно напрежение и тежест се усеща, иначе на пипане нищо не усещах. Едва от седмица вече ги усещам (днес започва 4тата ми седмица след операцията). Не се притеснявай, докато си в клиниката ти дават обезболяващи и спиш що годе добре. Вече вкъщи първите три дни и нощи на мен ми бяха кофти, защото към корема ти слизат течности и ти бълбука и ти се подува корема, трудничко е ставането и спането. Но след тези три дни започва подобрение постепенно. Не е толкова страшно, особено щом си преживяла секцио - то боли много повече.
  #3344  
Стар 13th February 2012, 11:31
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nikita77 Виж мнението
Здравейте момичета!Поздравявам ви за смелостта и отзивчивостта!За първи път се регистрирам във форум и предварително се извинявам за грешките ,които ще допусна.Та по същество: след две бременности и съответно две кърмения резултата е птоза може би 3-та степен.Размер на сутиените ми е 75-80 С или D /зависи/.Предстои ми операция за обиране на излишната кожа и поставяне на импланти ,защото след обирането много ще се смалят: (.Та въпросът ми е операцията две в едно ли да направя или първо обиране на кожата и след 6 месеца поставяне на импланти?Питам ви понеже доктора каза,че може и по двата начина, но когато са по отделно излиза по -скъпо а и тогава ще има два възстановителни периода, което за мен си е проблем защото са ми малки децата.
Аз съм точно като теб - много силно изразена птоза. На мен също ми предложиха двата варианта, но аз сама избрах да го направя в 2 опеарции. Поне моя док ми обясни, че има разлика и ако е на 2 етапа естетическия резултат ще е по-добър. На мен ми прозвуча доста логически обосновано и реших, че ако ще го правя, да е като хората.
На мен ИС не ми оскъпява продцедурата. Каза ми една цена при двата варианта, раздробена ако се правя на 2 пъти. Примерно 4300 евро импланти +1600 евро за повдигането, което принципно е 2200 самостоятелно. Каквото да бах решила щях да платя 5900 евро. Така че не приемам, че има комерсиална цел в твърдението, че на 2 етапа е по-добре. Даже в случай, че бях избрала на един път, той печели от спестяването на упойка, консумативи, екип, леглова база...
Аз също не обичам да се подлагам на операции, мразя даже. Но съм решила, че искам перфектни гърди! Особено след като цял живот съм с два мокри чорапа...
Освен това ми каза, че продцедурата по повдигане няма нищо общо със слагането на имплантите, като болка и възстановителен период. Каза, че на 3-ти ден съм забравила. Така че няма да го има периода, в който няма да може да си вдигаш децата.

Ако искаш пиши ми на лични, ще ти пратя снимки след първия етап и ще ти обясня по-подробно защо се препоръчват 2 операции. Учудвам се, че твоя хирург не ти ги е обяснил тези неща.
Ти с кой док се консултира?
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.

Последно редактирано от Нелка : 13th February 2012 на 11:36
  #3345  
Стар 13th February 2012, 11:48
nikita77 nikita77 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 14
По подразбиране

Здравейте сладурки! Благодаря ви за вниманието! Наистина имам консултация само с един д-р/Асенов-Торакс Пловдив/Та той ми предложи първоначално обирането на излишната кожа и след 6 мес импланти ако преценя, но може и 2 в 1.Да и според мен ще бъде по тежка операцията, но аз сега ще имам помощ вкъщи а след 6 месеца не знам дали ще има кой.Мисля също да се консултирам и с Д-р Тонев/Каспела/
  #3346  
Стар 13th February 2012, 12:01
law law не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 50
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nikita77 Виж мнението
Здравейте сладурки! Благодаря ви за вниманието! Наистина имам консултация само с един д-р/Асенов-Торакс Пловдив/Та той ми предложи първоначално обирането на излишната кожа и след 6 мес импланти ако преценя, но може и 2 в 1.Да и според мен ще бъде по тежка операцията, но аз сега ще имам помощ вкъщи а след 6 месеца не знам дали ще има кой.Мисля също да се консултирам и с Д-р Тонев/Каспела/
Нелс ще ти каже повече, но ИС посочи на моята приятелка точно обратния ред - първо импланти и после обиране.
  #3347  
Стар 13th February 2012, 12:06
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от law Виж мнението
Нелс ще ти каже повече, но ИС посочи на моята приятелка точно обратния ред - първо импланти и после обиране.
На мен това ми е чуденка. Никой не ми го е предложил този вариант. Може да зависи от началното положение.

А може да е защото аз исках задължително да избегна вертикалния белег и да мина само с раунд блок. Но това ще стане ясно дали е възможно, когато се намести напълно омпланта и се види до каква степен запълва кожата.

Аз си мисля, че и двата варианта са ок, но може би зависи и от големината на желания имплант, от желания краен резултат и пр..
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
  #3348  
Стар 13th February 2012, 12:10
nikita77 nikita77 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 14
По подразбиране

Nells пратих ти ЛС дано си получила, че още се ориентирам law а твоята приятелка оперира ли се и какъв е резултата
  #3349  
Стар 13th February 2012, 12:12
nikita77 nikita77 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 14
По подразбиране

Значи аз със сигурност ще бъда с Т образния белег, няма начин.
  #3350  
Стар 13th February 2012, 12:14
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Аз не съм голяма разбирачка на случаите с птоза, но обърнете внимание, че девойката е написала 75-80 С или даже Д.... струва ми се, че при нея има бая материал за обиране. Ако е така по моята логика (която в никакъв случай не държа да е правилна) поставяне на импланти преди обирането би придало умопомрачителен външен вид. Та мисълта ми е - може би е препоръчителен обратния вариант при птоза на големи зизи (т.е. първо обиране и на втори етап имплант)
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:31.