IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th April 2014, 18:31
krasko krasko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 1
Lightbulb Кога спира растежа на скелета ?

Здравейте, напоследък все повече се интересувам, кога ще ми спре растежа на скелета. Аз съм на 15 години, 185,5 (точно ) висок и тренирам волейбол. Запален съм много по този спорт, по цял ден мисля за него, какви грешки правя, как да ги поправя и т.н (вманиачил съм се). Попитах треньора ми колко още ще раста, каза ми, че максимум 3-4 сантиметра, защото при мен вече е започнало окосмяване на краката (къдрави са вече ;д) и по брадичката. Но, до някъде си мисля, че може да греши, защото си бръсна краката и лицето от 7 клас (13 годишен), сигурно съм космат, защото бързах да се правя на голям. Другата година ще се преместя в спортно училище, заради волейбола и заради клуба в града, защото треньора ме вика да тренирам там (Монтана). И ситуацията става гадна.. ако не порасна много и си остана 188 някъде, няма как да пробия във волейбола, защото сегашните волейболисти са по 200-210 средно.

Информация за мен:

Баща ми е висок 185-6, майка ми 173, дядо ми 183, прадядо ми 187, другите са дребнички.
Когато бях 6 клас, бях висок 160 и за една година станах 173. След това в 7 клас като бях 173, станах около 178.
8 Клас бях 182см, а сега в 9 клас съм 185,5 (с маратонките за волейбол съм 188 ).

Кажете ми, колко още ми остава до края на пубертета и кога спира окончателно скелетното развитие при момчетата.

Моля в темата да пишат хора с опит и знания, а не всеки мислещ се за разбирач да ми дава грешни съвети, защото ако се преместя в спортно училище и не порасна на височина, си провалям бъдещето.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Когаспирарастежанаскелета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:52.