IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #241  
Стар 1st April 2011, 22:31
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora Виж мнението
Лъки , мир
.
Тва е Лъкич, бе хора....къв мир....утре и мненията ви ще са "престояли" и няма да стават за... преглъщане
Отговори с цитат
  #242  
Стар 2nd April 2011, 00:55
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

спорите за пореден път за глупости.................за всяка марка поне засега има по един вносител, от който пазаруват всички хирурзи.....не вярвам складовете има да са празни и да се занимават да ги поръчват по 2-3 чифта поотделно....за мен единият вариант ( по-вероятния) е на склад да има моделите и размерите, които се купуват най-много( все пак срокът на стерилност е поне 2-3 години)и е почти сигурно,че няма да се окажат залежали с изтекъл срок, и да се поръчва само нещо, което го няма в момента да речем, а другия вариант - да се събират поръчките от различните лекари и на седмицата веднъж поне да се пускат.....всеки от представителите може би работи по различна схема, така че моеж би оттам идват разликите...така или иначе, всяка от нас получава нови,запечатани импланти.....колкото до избора в деня на операцията - за мен това е притеснително, от гледна точка на това,че хирургът може да разполага с определен" запас" в който не влиза оптималният за случая модел и арзмер, и в случая рискът е от даването на алтернативен такъв, който има в момента....за моите импланти аз също платих капаро един месец преди това,с ъответно и поъчани тогава...
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #243  
Стар 2nd April 2011, 09:54
Аватара на дафни
дафни дафни не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 126
Unhappy

Момичета, да ви попитам нещо:
1. На вас показаха ли ви преди операцията имплантите, които ще ви сложат?
2.Относно отоците - нормално ли е да се чувствам цялата отекла? Не само в областта на гърдите, а и в корема, ханша? Премерих се и съм близо с 3 кг отгоре...
3. Относно "връщането" към нормалния ритъм на живот - има ли ограничения в пушенето и пиенето след операцията? Снощи излизах, но не се престраших..
Отговори с цитат
  #244  
Стар 2nd April 2011, 10:19
Аватара на liva
liva liva не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: В.Търново
Мнения: 237
Talking

когато бях на консултация,се оточнявахме за техниката на изпълнение спрямо моите желания и възможности/анатомични/.Мерихме се и преценяхме от кой вариант ще постигнем най добър изход спрямо анатомията на моите гърди,това беше много важно,защото при различните техники възстновяването протича по различен начин.
В крайна сметка решихме цялостна реконструкция на гърдите-промяна във формата,намаляване на ареоломамиларния комплекс и придвижването му по нагоре,плюс поставяне на импланти.
Доктора каза,че е най важно да оточним вида на операцията,а имплантите ще изберем по каталог ДЕНЯТ ПРЕДИ ОПЕРАЦИЯТА. Каз,че разполагал с тях и ако си харесам някой ,който нямал не е проблем да се поръчат,защото вносителят на Натрел/Макган/ е в София и до следващият ден ще са при нас/все пак операцията ще е следобед,защото лекарят работи в университетската болница до обед/
Така че не виждам нищо притеснително в това,ако ми откаже тези които съм си избрала с негова помощ става въпрос за размерите на имплантите и кубиците няма да се оперирам,но в това се съмнявам
Относно парите,каза ми ,че се дават в деня на операцията не било нужно по рано,така мисля,че е най правилно,я си представете,че в последния момент се откажете от този лекар,не се разберете за имплантите или кубиците,а сте предплатили какво правите.
Харесали и поръчали сте един кубик,а после размислиш,че искаш друг-по- малък или по голям/ Аз съм се доверила на този лекар за втори път и ще видим какво ще стане другата седмица относно имплантите,пак казвам не съм обвързана да приема компромисен вариант както вие казвате!
Отговори с цитат
  #245  
Стар 2nd April 2011, 10:28
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дафи Виж мнението
Момичета, да ви попитам нещо:
1. На вас показаха ли ви преди операцията имплантите, които ще ви сложат?
2.Относно отоците - нормално ли е да се чувствам цялата отекла? Не само в областта на гърдите, а и в корема, ханша? Премерих се и съм близо с 3 кг отгоре...
3. Относно "връщането" към нормалния ритъм на живот - има ли ограничения в пушенето и пиенето след операцията? Снощи излизах, но не се престраших..
1. Аз си ги видях моите... Док ми ги показа , малко преди да ме упоят.
2. Съвсем в реда на нещата е да имаш отоци...След операцията десетина дни бях като бременна във втория месец (то май при всички е така) .
Нямам спомен да съм качвала килограми...като изключим грамажа на имплантите .
3. Пушенето не е проблем ...., а за пиенето не знам , ако приемаш антибиотик , по-добре се въздържай от алкохола !
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #246  
Стар 2nd April 2011, 10:33
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
пак казвам не съм обвързана да приема компромисен вариант както вие казвате!
никой никъде не е казал,че ти ще приемаш компромисен вариант ! Говорех съвсем общо, по повод караницата по въпроса за наличността на имплантите........а ако има слуачи в, които за някой бива избран наличен модел, от който все пак съществува по-добър за слуая, то пациентът естесвено изобщо няма и да го разбере, просто му се предлага нещо, за което той смята,че лекаря смята за най-подходящо !!!! незнам как четете и защо винаги го осмисляте повърхностно и лично !
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #247  
Стар 2nd April 2011, 10:33
Аватара на дафни
дафни дафни не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 126
По подразбиране

Грамажът на имплантите равен ли е на кубиците?

Относно пиенето - не съм на антибиотици. Само в клиниката бях.
Досега съм пила само 1 аулин и 1 приспивателно, че ме беше страх че няма да мога да спя през нощта..) Спах като пич..)
Добре, че беше и Милото, та ме подпираше да не мърдам..))
Отговори с цитат
  #248  
Стар 2nd April 2011, 10:37
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

отоци има към ханша и корема, когато няма дренажи и количеството на течността, отделена при тази травма на тъканите няма откъде да излезе , освен да отиде надолу , към корема, няма къде другаде !! така че тези, които смятат,че подутият корем им е от упойката, са просто в поредната заблуда.....няма нищо в медикаментите за анестезия, които да имат аткъв ефект, дори този, с който се завършва анестезията има обратния ефект.....нещата са прости и логични.....обиновенно....
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #249  
Стар 2nd April 2011, 10:41
Аватара на liva
liva liva не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: В.Търново
Мнения: 237
Angry

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda Виж мнението
никой никъде не е казал,че ти ще приемаш компромисен вариант ! Говорех съвсем общо, по повод караницата по въпроса за наличността на имплантите........а ако има слуачи в, които за някой бива избран наличен модел, от който все пак съществува по-добър за слуая, то пациентът естесвено изобщо няма и да го разбере, просто му се предлага нещо, за което той смята,че лекаря смята за най-подходящо !!!! незнам как четете и защо винаги го осмисляте повърхностно и лично !
Повърхностно не чета,лично не съм го приела,а само обясних как стоят нещата,че се вдигна голяма пара пак от един и същи човек,за което меко казано взе да ми писва,че въобще нещо съм споделила тук!!!!!!!!!!!!!1
Отговори с цитат
  #250  
Стар 2nd April 2011, 10:41
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda Виж мнението
.....не вярвам складовете има да са празни и да се занимават да ги поръчват по 2-3 чифта поотделно....за мен единият вариант ( по-вероятния) е на склад да има моделите и размерите, които се купуват най-много...
И аз не вярвах, Теди, ама... Повечето дистрибутори се явяват по-скоро "посредници"на процент, а не хора, на които може да се разчита, че имат НАЛИЧНОСТ. Повечето, които добре са си организирали дистрибуцията правят поръчка и доставка в рамките на четири дни, останалите чакат да съберат 2-3 поръчки и тогава пускат заявка - следователно пациентите чакат около месец за доставка... В България сме все пак; малко дистрибутори могат да си позволят да държат на склад повече модели, само най-ползваните, а пък хирурзите - на пръсти се броят, които могат да си позволят това.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинаоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:07.