IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 14th June 2007, 21:28
Pepes Pepes не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 223
Изпратете съобщение чрез ICQ до Pepes
По подразбиране

мани мани, и тия днес дето са умрели са се движили с повече от 200 km/h - за оня ли свят са бързали
__________________
За всеки втори шанс трябва първа стъпка
Отговори с цитат
  #52  
Стар 14th June 2007, 21:41
FASH1ON FASH1ON не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sin City, Italy
Мнения: 384
Изпратете съобщение чрез ICQ до FASH1ON
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pepes
мани мани, и тия днес дето са умрели са се движили с повече от 200 km/h - за оня ли свят са бързали
тиа са ми били рекорда.... аз поне късмет извадих..
__________________
Plastic surgery - NOT A GAME
Отговори с цитат
  #53  
Стар 14th June 2007, 22:11
Miteto_bs Miteto_bs не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Бургас
Мнения: 1 226
По подразбиране

И някой да ми каже всичко това закакво? 10 или 15 мин. По рано се равнява на един или по лошият случай няколко човешки живота.. Аз съм претърпявал катастрофа за радост лека на мен нищо ми нямаше само колата от ляво бе смляна.. и то за едната тъпотия ...

По принцип тези с БМВ 7 сериа 99г. този модел се мислят за господари на пътя.
Лично наблюдение всеки ден съм на пътя всякакви съм срещнал.
А най тъпото е когато паркираш за 15м. на някой местото трябва да те надраскат с ключа по капака или вратите. Оправия няма..
Дано поне това с взимането на Книжките за 6-м. поради превишена скорост помогне да се спре войната на пътя!
__________________
Кое е най- хубавото нещо в София?
-Табелката за Бургас
Отговори с цитат
  #54  
Стар 15th June 2007, 15:23
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране воината по пътищата

Ако бъде въведен тест за интелигентност и психо тест за всички бъдещи и настоящите,аз бих се явила с удоволствие,ще отпаднат минимум 60%от малоумните идиоти и те ще трябва да карат велосипеди,а с тях е трудно да развиеш 240км,проблема е в психиката и интелигентността изцяло на хората,водачи, а и пешеходци.Никои не мисли какво би станало ако се спука гума или скъса окачване или полуоска при голяма скорост.Колата е машина,която не се знае в кои момент може да те изненада неприятно.Докато всеки не започне да мисли с главата си няма нищо да се промени,А МЕН,много ме дразнят пресичащите пешеходци търтеи на неразрешени за това места.А тях няма ли да ги глобяват,те сами не се пазят,а искат ние да ги пазим.Къде го има това по цивилизования свят
Отговори с цитат
  #55  
Стар 16th June 2007, 02:19
none-of-you none-of-you не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 43
По подразбиране

Проблема не е много в това дали са Ентелигентни водачите по пътя,а начина им на мислене,мирогледа.
Това дали си прост или не няма значение,когато се мислиш за Шумахер на пътя. Защото според мен това е и основният проблем - не възможността да правиш разсъждения/решаване на задачи и др/съобразителност и др. неща класифицирани като "интелект",а начина му на използване.

Не може да има тълпи фенове на филми като Бързи и яростни ( че и чак 3 малоумни серии ), новият Redline и да се очаква,че ще карат като хората.
В държава,в която е изключително важно да имаш хубава кола е още по-важно как я караш. Да я "режеш" на светофара,да можеш да правиш щъркели ( каквато и ще да е тази простотия,не знам какво е,но явно е начин за "оценяне" на възможностите на колата).
Да можеш да си купиш стари гуми за 5лв, да им сложиш масло и после на колата с предно окачване ( щото са по-евтини,а колите със задно са прекалено стари,за да правят това ) и да въртиш гуми и да запушат. После някои авер да го снима с ГСМ-а ( щото не може и "хубава" кола и хубав ЖиСиЕм с камера да има рацера ) и да се хвали на приятели.
Не може в държава,където е по-важно колко коне имаш под капака,а не на колко години е щайгата да се очаква,че ще се кара нормално. Една такава барака ако ще и 5та серия/С класа да е,винаги се подчинява на законите на физиката. Само че за "умниците" наричащи себе си рацери е по-важна колата,а не шофьорските умения.

Малко дървета са садили едно време покрай пътищата...иначе доста от тези рацери вече нямаше да ги има за добро по пътищата...но нейсе,трябва други начини да се търсят.

Някъде в темата се спомена "рекорда ми от 200км/ч" . Смях Какъв рекорд какви пет лева Някои знае ли за този "рекорд",за да се води такъв ? Или е достатъчно да се казва "взех София - Бургас за 20мин по-малко от нормалното" ( 'щото аджеба хубаво се вдига 200км/ч на някакъв участък,но като пречи движението така или иначе се слиза до по-малко в повечето участъци и смисъл няма ). "тиа" е достатъчно всъщност

Или малоумнижи "режещи" някакви 1.2литрови кошници с над 140км/ч по пътя без изобщо да имат представа какво причиняват на колата и как е един хубав ден ще ги остави сами на пътя. И вече няма да има гъзария с колата. ( пояснение - за всеки двигател има определен оптимален режим на работа на оборотите,надвишаване на този оптимален режим въпреки повечето обороти и илюзията за мощ НЕ дава прираст и само ускорява износването на автомобила ).

Започнах с това,че не зависи дали си тъп или не ( макар че повечето рацери са ),а как виждаш нещата. Повечето американци според твърденията са леко глуповати ( всъщност не е така,просто не се интересуват от толкова много неща като други народи ),но не пряват такива простотии по пътищата. Там дори пикапите имат повече мощност от 90% от автомобилите тук,какво да кажем за нормалните им автомобили. Но няма такива зверски катастрофи с такава честота,както тук. И там естествено има "ефектни" изпълнения,но не са всеки ден както тук.

100% съм съгласен с мнението,че война няма... има дивотия/простотия/селяния ( не става дума за географско разделяне тип столица-провинция) . И всякакви други термини, описващи желанието на голяма част от населението да избиват комплекси и да се стремят да показват/правят неща много над техните възможности.
Не трябват полицай,те са корумпирани и ще оставят рацерите да се измъкват...трябва повече дървета край пътя. Или гениалните идей на незнайните инженери строили пътища - необозначени завой с обратен вираж...мастори са на рацерите такива места просто. Няма подобен завой без паметник до него. Или многобройните такива места, обозначаващи кога даден рацер е разбрал бруталната истина, че не е безсмъртен и простият факт,че природата под формата на неустоимо привличане между неговата барака и дадено дърво/стълб е по-силна от желанието му да се покаже колко добър шофьор е.

Тази държава с добро няма да се оправи

Да ме прощават рацерите и състезателите,мислещи се за нещо повече от физичните закони Но за мен единственият начин да се оправи положението по пътя е подобни неспособни индивиди да бъдат премахнати от движението. Тъй като с добро това няма да стане остава "грубият" метод. В цивилизованите държави има програми,предавания и т.н. за обучение, целящо нормално каране и показване защо аджеба не е хубаво да се кара и какви са последствията. Не е нормално всеки ден да се съобщават за толкова много катастрофи и загинали по пътищата и всеки да си казва "аз съм по-добър от тях,това не може да ми се случи" и да продължават в същият дух...някак си е грешно Затова -> грубият начин за намаляване на рацерската популация. Е,вярно е загиват и невинни хора,но да са мислили когато са сядали в кола с рацер зад волана

Щях да забравя два много брутални и същевременно точни лафа :

Не е важно колко коне има под капака,а какво магаре е седнало за волана

Най-важната част от автомобила стой между предната седалка и волана

Поздрави за всички,каращи нормално из пътищата.
__________________
i WANT to believe
Отговори с цитат
  #56  
Стар 16th June 2007, 10:19
Неспокойната моторетка Неспокойната моторетка не е на линия
Banned
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: France, Lyon
Мнения: 1 032
По подразбиране

Добре си го обобщил. Хареса ми мнението ти
Отговори с цитат
  #57  
Стар 18th June 2007, 15:17
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Какво и трябва на волната душа..,малко ум и много комплекси,за да се чувства на място бърза кола,прав път и липса на насрещно движение
Отговори с цитат
  #58  
Стар 19th June 2007, 00:40
Аватара на Morozko
Morozko Morozko не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 217
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
Какво и трябва на волната душа..,малко ум и много комплекси,за да се чувства на място бърза кола,прав път и липса на насрещно движение
А бе незнам, ама снощи имаше едно БМВ Х5 под един камион близко до зоологическата градина и като видях останките от колата май ще му ядеме жито на шофьора... Бяха се насъбрали бая полицейски коли, пожарни, линейки..
__________________
That's mee!
Отговори с цитат
  #59  
Стар 19th June 2007, 00:57
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

да го прочетат повече двоухи:

Цитирай:
Първоначално написано от none-of-you
Някъде в темата се спомена "рекорда ми от 200км/ч" . Смях Какъв рекорд какви пет лева Някои знае ли за този "рекорд",за да се води такъв ?

Тази държава с добро няма да се оправи

Не е важно колко коне има под капака,а какво магаре е седнало за волана

Най-важната част от автомобила стои между предната седалка и волана
Отговори с цитат
  #60  
Стар 21st June 2007, 22:08
Devil_wears_Prada Devil_wears_Prada не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 3 736
По подразбиране

"10-те божи заповеди" за шофьорите:

1. Не убивай.

2. Пътят трябва да е за теб средство за единение между хората, а не смъртоносно зло.

3. Вежливостта, почтеността и предпазливостта ще ти помогнат да се справиш с непредвидени събития.

4. Бъди великодушен и помагай на ближния си в нужда, особено на жертвите на злополуки.

5. Колите не бива да са за теб израз на сила и власт, повод за грях.

6. С доброта убеждавай младите и не чак толкова младите да не шофират, когато не са в състояние да го правят.

7. Подкрепяй семействата на жертви на злополуки.

8. Помири виновните шофьори и техните жертви, когато дойде подходящият момент, така че да могат да изпитат освобождаващата сила на прошката.

9. Закриляй по-уязвимия на пътя.

10. Бъди отговорен към другите.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВОЙНАТАПОПЪТИЩАТА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:35.