IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 6th September 2006, 09:13
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

1000 mg омега 3 мастни киселини на ден трябва да поемаш
което от ескимото е мин 6 капсули

олисалвина актавис зеленот гледах, 4е в 1 капсла има 275 мг, което ще ре4е, 4е около 4 на ден е ок
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #12  
Стар 6th September 2006, 09:14
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reminder
Цитирай:
Първоначално написано от cranberry
до колкото знам ескимо е най-хубавото на бг пазар
също на олисалвин, ама те са 4-5 вида и не знам кое е най-подходящо
май зеленото, ама не съм мн сигурна
Точно така, зеленото на Актавис
Добри източници на информация имаш, забелязвам.
ами да, бяха ми необходими около 3 месеца 4етене, за да си "промия" мозъка и да опитам и да видя, 4е има ефект
не само рибеното масло - от него още не съм усетила ефект, пия го по-малко от месец, ама от вси4ките други НВД-истории
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #13  
Стар 6th September 2006, 10:15
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

Полиненаситена(есенциални) мастна киселина от групата на омега 3 Необходима е за развитието на мозъка при децата и за поддържане на нормалната му функция при възрастни. Усилва паметта и повлиява позитивно на депресията. важни за функционирането на имунната система
Препоръчва се при смущения във функцията на мозъка и за лечение на депресия. DHA (полиненаситена мастна киселина) е основният градивен материал на сивото мозъчно вещество и ретината на очите. Тази есенциална мастна киселина е от критично значение за развитието на нервната система и зрението през вътреутробния живот и ранното детство. Общ положителен ефект върху ума, мозъка и нервите.

Основен хранителен източник на омега 3 мастни киселини са:
• рибата и морските продукти. С най-високо съдържание на ейкозапентаенова и декозахексаенова мастни киселина са сардините, мекерел, сьомгата, херинга и др.
• От останалите хранителни продукти, но в по-ниско съдържание източник на омега 3 мастни киселини са маслото, яйчният жълтък, растителните масла, соево олио, спанака, женското мляко,ядките(орехи).


Рибните мазнини са с високо съдържание на дълговерижни есенциални мастни киселини - ейкозапентаенова(ЕПА) и докозахексаенова(ДХА) киселини. Диетолозите препоръчват консумация на 2-3 г.(при подсилване 6-7 или по 1000мг=1г на ден) седмично от тези киселини, епидемиологични проучвания са доказали възможността за редукция на риска от сърдечно-съдови инциденти при подобна консумация.




Есенциалните мастни киселини са полиненаситени мастни киселини от две групи – омега 6 / n-6 (линолова, гама линоленова, дихомо-гама линоненова, арахидонова, докозатетраенова и докозапентаенова мастни киселини) и омега 3 / n-3 (алфа-линоленова, ейкозапентаенова, докозапентаенова и докозахексаенова мастни киселини). Дължината на веригата се определя от броя на въглеродните атоми – те варират от 18 до 22, а степента на ненаситеност се определя от броя на двойните връзки в химичната им структура. Омега 6 мастните киселини са с две двойни връзки, а омега 3 с три двойни връзки в мастно киселинната верига. Те се определят като есенциални (незаменими) за човешкия организъм, тъй като животните, включително и човек не са в състояние да ги продуцират и е необходимо да ги получават с храната. Растенията могат да синтезират от неесенциални мастни киселини, като например от олеинова, есенциалната линолова и да я превръщат в алфа-линоленова мастна киселина. Животните и човекът могат да метаболизират линоловата и алфа-линоленова мастни киселини в по-ненаситени форми. В човешкия организъм съществуват ензими за превръщане на линолова мастна киселина в арахидонова и за метаболизиране на алфа линоленова в ейкозапентаенова и декозахексаенова мастни киселини.

дано ви помогне инфото, успех!!!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 17th September 2006, 18:59
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Atlantida
Олисалвин зелена гледах вчера-ЕПА КЪМ 370,ДХА към 70. Какви други имена имат тези киселини? Да знам какви др.термини да търся по листовките.
Чак сега видях, колко високи стойности за ЕПА си дала. Това за една таблетка ли е само? Или за 2 или дори 3? Защото да се намери рибено масло с такива високи стойности на ЕПа е наистина много, много трудно. А си поръчвам мойто от ма.ната си и чакам по 3 седмици най- малко да ми го доставят( с хамил сигурно, не знам, макар, че поръчката е експрес въздушна)
Отговори с цитат
  #15  
Стар 17th September 2006, 19:05
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Чета една книга специално за Омега 3, която дойде с прословутото рибено масло, та както и да е и там пише, че диетата трябва да е в съотношение 1 към 1, омега 3 и омега 6, и чак тогава организма ще е в страхотно състояние и ще се предпазва от много болести-диабет, сърдечни заболявания, психози, депресии и даже рак!!! Омега 6 е обикновеното олио- слънчогледово. Избягвайте палмовото и кокосовото олио за готвене, защото съдържат много наситени мазнини, които изобщо не са полезни, изобщо избягвайте всяка мазнина, която на студено се втвърдява.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 17th September 2006, 19:23
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Slyn4islava
Чета една книга специално за Омега 3, която дойде с прословутото рибено масло, та както и да е и там пише, че диетата трябва да е в съотношение 1 към 1, омега 3 и омега 6, и чак тогава организма ще е в страхотно състояние и ще се предпазва от много болести-диабет, сърдечни заболявания, психози, депресии и даже рак!!! Омега 6 е обикновеното олио- слънчогледово. Избягвайте палмовото и кокосовото олио за готвене, защото съдържат много наситени мазнини, които изобщо не са полезни, изобщо избягвайте всяка мазнина, която на студено се втвърдява.
и мазнината във фъстъците е наситена
Отговори с цитат
  #17  
Стар 17th September 2006, 19:33
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

[quote="грамофон"]
Цитирай:
Първоначално написано от Slyn4islava
Чета една книга специално за Омега 3, която дойде с прословутото рибено масло, та както и да е и там пише, че диетата трябва да е в съотношение 1 към 1, омега 3 и омега 6, и чак тогава организма ще е в страхотно състояние и ще се предпазва от много болести-диабет, сърдечни заболявания, психози, депресии и даже рак!!! Омега 6 е обикновеното олио- слънчогледово. Избягвайте палмовото и кокосовото олио за готвене, защото съдържат много наситени мазнини, които изобщо не са полезни, изобщо избягвайте всяка мазнина, която на студено се втвърдява.
и мазнината във фъстъците е наситена[/quote
ЕЕЕЕ, до там още не съм стигнала
Отговори с цитат
  #18  
Стар 17th September 2006, 19:41
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

[quote="Slyn4islava"]
Цитирай:
Първоначално написано от грамофон
Цитирай:
Първоначално написано от Slyn4islava
Чета една книга специално за Омега 3, която дойде с прословутото рибено масло, та както и да е и там пише, че диетата трябва да е в съотношение 1 към 1, омега 3 и омега 6, и чак тогава организма ще е в страхотно състояние и ще се предпазва от много болести-диабет, сърдечни заболявания, психози, депресии и даже рак!!! Омега 6 е обикновеното олио- слънчогледово. Избягвайте палмовото и кокосовото олио за готвене, защото съдържат много наситени мазнини, които изобщо не са полезни, изобщо избягвайте всяка мазнина, която на студено се втвърдява.
и мазнината във фъстъците е наситена[/quote
ЕЕЕЕ, до там още не съм стигнала
а защо наситената мазнина е опасна там пише ли
Отговори с цитат
  #19  
Стар 17th September 2006, 21:28
Аватара на Atlantida
Atlantida Atlantida не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 879
По подразбиране

Ми такива бяха стойностите...но аз все още не съм си взела понеже се чудя Ще проверя пак и ако е толкова може да взема да ти пратя Иначе аз на 1-2 места съм виждала да препоръчват палмовото масло /олио Много се дразня като има противоречива информация.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 17th September 2006, 21:35
Аватара на ratamahatta
ratamahatta ratamahatta не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Sofiq
Мнения: 1 790
По подразбиране

а за да са в отношение 1 към 1................това колко какво количество олио ще рече????? и зехтина не е ли по-добър вариянт???? и заедно ли трябва да с приемат???
__________________
По-добре искай нещо, което нямаш
отколкото да имаш нещо което не искаш
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Рибеномасло
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:17.