IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 6th July 2007, 13:12
Аватара на sweet_dreams
sweet_dreams sweet_dreams не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 172
По подразбиране

Ама ние сме различни хора krisi_pat при гинеколог, ами аз при кого да ходя
Отговори с цитат
  #12  
Стар 6th July 2007, 14:12
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз не разбирам смисъла на това, което ти е казала личната- да не си направиш отсега нещо на хормоните ми ако не са отсега наред, кво можеш да им направиш, освен да ги оправиш
Иначе наистина, мазната кожа и коса са един от симптомите за нарушени хормони, но не е задължително ако имаш мазна кожа да са ти нарушени.
Според мен отиди на козметик, ама такъв с мрдицинско образование, не някоя, дето е карала само курс за козметици. Тя ако реши, че може да е от хормони, мисля, че също може да те прати на изследвания.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 6th July 2007, 14:19
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

А можеш и да отидеш при ендокринолог или кожен лекар и без направление, но ще ти излезе по-скъпо. Моята лекарка всеки път ми се изсмива на оплакванията, ама ако я слушах до сега да ме е затрила. Аз бях получила хормонален дисбаланс на 24 години, така че възрастта общо взето няма значение
Отговори с цитат
  #14  
Стар 6th July 2007, 15:06
Аватара на sweet_dreams
sweet_dreams sweet_dreams не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 172
По подразбиране

Наистина ще отида при ендокринолог или дерматолог.. Дано ми се реши проблема, че е много неприятно Благодаря ви за отговорите
Отговори с цитат
  #15  
Стар 6th July 2007, 17:39
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от verita
А можеш и да отидеш при ендокринолог или кожен лекар и без направление, но ще ти излезе по-скъпо. Моята лекарка всеки път ми се изсмива на оплакванията, ама ако я слушах до сега да ме е затрила. Аз бях получила хормонален дисбаланс на 24 години, така че възрастта общо взето няма значение
и си се оправила нали? как- хормони ли си пила или?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 7th July 2007, 13:30
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Пиенето на хормони не оправя проблема в съответната жлеза/и с вътрешна секреция, а замества функцията й цялостно или частично и в момента, в който спреш да подаваш съответния хормон положението се връща (не дай си боже по-зле или да повлече и други жлези, защото те са взаимосвързани). Въпроса е по някакъв начин да накараш жлезата да функционира в нормалните референтни стойности.

Това с омазняването и нередовния цикъл и аз го имам, след сумати изследвания в ендокринологията по различно време от цикъла и тн и тн се установи, че само прогестерона ми е в много ниски стойности, но нито един от лекарите не ми назначи хормон за заместване и си карам ей така, заради горните причини. Препоръчаха ми само хомеопат.

Най-добре отиди в ендокринологията (зад Министерство на Земеделието) и се консултирай с лекар там. Като ти направят изследванията си запиши час при добър хомеопат, това може би е най-безопасният начин, но недей да пиеш хормони ей така, консултирай се с поне трима специалиста. Всичко е моного индивидуално. Това не е шега работа, можеш така де си объркаш ендокринната система, че да няма оправия.
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 7th July 2007, 13:48
Някаква_Такава Някаква_Такава не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 410
По подразбиране

Цветик ,а имаш ли наблюдения хомеопатичните препарати как точно действат ...тоест как успяват ти излекуват хормоналния дисбаланс без хормони
Това не ми е ясно
__________________
Има толкова секс за правене ,а ние се занимаваме с глупости !
Отговори с цитат
  #18  
Стар 7th July 2007, 14:10
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Някаква_Такава
Цветик ,а имаш ли наблюдения хомеопатичните препарати как точно действат ...тоест как успяват ти излекуват хормоналния дисбаланс без хормони
Това не ми е ясно
Хомеопатичните препарати могат да провокират работата на жлезата, това е идеята - да не заместваш функцията на жлезата, а да я накараш да произвежда съответния хормон ако той е под нормата. Вече за увеличена функция не знам как стоят нещата.

Мисълта ми е, че на тези ранни години съответната жлеза не е необратимо увредена и има шансове да се вкара в ред с алтернативни методи. Но ако се стигне до крайности (като примерно отстраняване на щитовидната жлеза), тогава вече си на хормони без избор.
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 16th May 2010, 10:20
tonita_uzu tonita_uzu не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 1
По подразбиране Хормонален дисбаланс

Здравейте,наскоро и на мен ми поставиха тази диагноза,а съм на 20,само че симптомите са ми други-между 11 и 14 ден на цикъла имам кафеникаво течение.Предписаха ми противозачатъчни и този месец ги пия,а течението се засили,каза ми лекарката ,че е от хапчетата и ми предписа Дуфастон ,така течението намаля ,но не спира съвсем.Сряда ще ходя пак,доста съм притеснена,надявам се да не е нещо сериозно .Ако сте чували нещо по този въпрос или имате опит ще ми е от полза!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 9th June 2010, 16:52
doria doria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 72
По подразбиране

Хомеопатичните препарати могат да възстановят баланса в хормоните. Посетете опитен хомеопат, за да определи точно подобието.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хормоналендисбаланс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:21.