IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 13th June 2010, 18:46
joi joi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте момичета. Само един съвет- мн внимавайте с лекарските заключения , защото става адски неприятно, когато някой - уж специалист ви обърка дозата хормонални таблетки. Аз имах такъв проблем с щитовидната жлеза. и да бятаме от стреса е най- важното
Отговори с цитат
  #22  
Стар 15th June 2010, 11:06
Сахара Сахара не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: София
Мнения: 79
По подразбиране Re: Хормонален дисбаланс

Цитирай:
Първоначално написано от tonita_uzu
Здравейте,наскоро и на мен ми поставиха тази диагноза,а съм на 20,само че симптомите са ми други-между 11 и 14 ден на цикъла имам кафеникаво течение.Предписаха ми противозачатъчни и този месец ги пия,а течението се засили,каза ми лекарката ,че е от хапчетата и ми предписа Дуфастон ,така течението намаля ,но не спира съвсем.Сряда ще ходя пак,доста съм притеснена,надявам се да не е нещо сериозно .Ако сте чували нещо по този въпрос или имате опит ще ми е от полза!
Първо, сигурна ли си, че правилно са ти поставили диагнозата (мен лекари са ме обърквали)? За да се провери наистина е най-добре да си направиш хормонални изследвания. Възможно е самите противозачатъчни, които ти е предписала да не ти понасят добре.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 15th June 2010, 12:29
joi joi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Аз не съм спирала за си правя хормонални изследвания. Първото беше, за да разбера от къде идваха проблемите ми, след това по време на изписаните хапчета, след приема им, след 6 месеца и т.н! Моите бяха за щитовидната жлиза, както написах и че ми бях объркали дозата и част от диагнозата си е факт, който не можеше да се обърка, поради последствията и състоянието ми, в които ме докараха. С мъка и търпение- сега имено тези хормони са в най- добрите си норми. Пожелаавам на всички ви да са така и да се радваме на хубавите неща
Отговори с цитат
  #24  
Стар 15th June 2010, 12:38
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Нон-стоп ли се взимат хормони,за да подържате баланс или от време на време?
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #25  
Стар 21st July 2010, 16:56
eli_eli_eli_to eli_eli_eli_to не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте,
На 22 години съм. Имам нередовна менструация от малка. Преди 3 години имаше период от 3 месеца, в който не ми дойде. Лекарят ми изписа Ясмин, пих ги 8 месеца, но от тях ми се появи фиброаденом в гърдата. Оперираха ме ( преди година ми бяха оперирали и другата гърда, защото и там ми се беше появило). Иначе докато си пиех Ясмин, всичко беше наред с менструацията ми, но като ги спрях си продължи да ми е нередовна. Идва ми на около 38 дни. Последният път ми дойде на 10 юни, а на 28 юни започна да ми тече кафеникаво даже има и малки съсиреци и така е досега вече 2 седмици. Имам поликистозни яйчници и се чудя дали е възможно кистичките да се пукат и затова да ми тече? или може би не е от това. Много се притеснявам. И също искам да попитам дали ще имам проблеми със забременяването, защото до 1-2 години мисля да ми се случи. Ходих на гинеколог. Не ми е правил хормонални изследвания, но ми предписа да пия дуфастон и каза веднага да го почвам, а не да изчакам след овулацията. Проблем ли е това? А дали се напълнява от Дуфастона, много се притеснявам за това, защото в последната една година свалих 10кг и не искам отново да си ги върна. Чудя се и дали че ми спре кафявото течение ако не го пия......
Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #26  
Стар 21st July 2010, 17:09
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

ТОВА Е ПЪЛНА ЛУДОСТ БЕЗ ХОРМОНАЛНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ДА ПИЕШ КАКВОТО И ДА БИЛО
Противозачатъчните са адски вредни и не лекуват хормоналните нарушения!!!!!!!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #27  
Стар 21st July 2010, 20:17
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от eli_eli_eli_to
Ходих на гинеколог. Не ми е правил хормонални изследвания, но ми предписа да пия дуфастон и каза веднага да го почвам, а не да изчакам след овулацията.
Ооо,на мен два пъти вече ми предписват Дуфастин без въобще да ми правят хормонални изследвания.Проблема ми е една киста точно до единия яйчник.Лекарката реши че с този препарат тя може да се спука,но не би.Пих го точно 5 дни и го спрях.

Хормоните са опасни и не бива да се приемат току-така,особено без предварителни изледвания.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 21st July 2010, 20:24
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Оф на мен ми омръзна вече от всякакви хормони и противозачатъчни..
Отговори с цитат
  #29  
Стар 22nd July 2010, 07:41
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lovebird
Оф на мен ми омръзна вече от всякакви хормони и противозачатъчни..
лелелел,момиче спирай се.....ще си докараш/ако вече не си/доста сериозни проблеми
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #30  
Стар 28th July 2010, 18:34
Аватара на sisi7u
sisi7u sisi7u не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Като деца си мислехме ''Утре на какво ще си играем ?!'' ,

а сега си мислим ''Утре живота каква игра ще ни изиграе ?!''
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хормоналендисбаланс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:02.