IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Пластична Хирургия > Мамопластика


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 24th September 2008, 11:57
laralake laralake не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 20
По подразбиране Българки живеещи постоянно в чужбина-Планиране на операция

Здравейте на всички,

Живея постоянно в чужбина и съм безкрайно благодарна на този сайт, защото той е моят прозорец към света на Българските пластични операции.Тук намирам отговора на много мои въпроси. Вече се спрях и на хирург, пак благодарение на всички мнения които изчетох.
За съжаление мога да се връшатм в България само един път годишно.
Молбата ми е , ако има Българки в този сайт, които живиеат постоянно в чужбина, но са се оперирали в България-колко време е необходимо да се планира и осъществи една опрация-прегледи, консултации, операция, махане на конци и т.н?
Мога да отделя максимум 5 седмици престой.Дали е достатъчно това време?


Не съм се свързала още с избраният мi хирург, защото бих искала да чуя съвет от Вас.
Благодаря за мниенията на всички.
Лара
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th September 2008, 12:33
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

Здравей Laralake,

За съжаление преди операцията не може да стане ясно колко време ще ти трябва за възстановяване,защото могат да изникнат всякакви непредвидени неща.Разбира се,трябва да вярваш,че всичко ще е наред и ако е така,мисля че това време е достатъчно за първоначалното ти възстановяване,но бъди готова,че може да ти се наруши плана за прибиране.Иначе самото планиране отнема време според хирурга и теб.След консултация ще насрочите дата,това си зависи конкретно от вашите възможности.Може да е дни,седмици или месеци ...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th September 2008, 22:09
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Привет,
мен също ме вълнува темата, за съжаление обаче гледам че няма много момичета, които са откликнали, явно повечето си живеят в Бг
Наистина въпроса е сериозен, аз знам за една проста отпуска, какво планиране пада, пък какво остава за операция
Това може би ще бъде и причината да се оперирам навън..... но все пак решението е трудно.
Тук хубавото е, че има 2-ма хирурзи на кръст (образно казано) и лесно се събира инфо, докато навън доктори и докторчета, колкото искаш и събирането на инфо изискава много повече време и усилия.... не е като нашата малка мила България.....

Да не говорим, че ако поискам болнични, което аз със сугурност ще направя, нямам гаранция, че някой ще ми го уважи после там където живея.
Има и друго, не дай Боже някакво усложнение да изникне след време, какво ще правя, ще пътувам 12 часа със самолет за да отида на консултация.... не става.
И още куп причини, които ме спират. Операцията в чужбина има и тя своите минуси, които никак не са за подценяване

Ако искаш ще държим връзка и ще разменяме инфо, аз дори да не съм в БГ, поназнайвам доста неща вече.

п.п. Писах ти на лични също
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th September 2008, 00:23
Аватара на mickey_82
mickey_82 mickey_82 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: USA;Sofia
Мнения: 388
По подразбиране

Здравейте момичета,аз в момента съм в БГ,но иначе не живея тук.Оперирах се март, тъй като пак си бях в Бг.Единственото ми условие за д-ра беше да мога да летя обратно.Та той ми каза ,че не е хубаво да се лети първия месец.Беше нещо свързано с разрезите май.После няма проблем.А относно планирането-мисля,че можете да си го направите от там от където сте.Може да пробвате като си набележите няколко хирурга, да се свържете с тях по е-мейл.Ако ви хареса това ,което ви кажат може да си насрочите дата за операцията по телефона.Това го предлагам,защото при повечето хирурзи се чака.Има и един друг момент обаче-аз като отидох при д-р Стоянов казах,че пътувам след 2 месеца и ако ме вмести в графика си така ,че да мога да се възстановя и да пътувам ще се оперирам при него.Графика беше пълен,но ми намери час и операцията беше след 18 дни.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th September 2008, 04:15
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

И мен ме интересува този въпрос...
Планирам операция в Uk само че не ми е ясно как стоят нещата с консултациите...Мисля че не биха се съгласили директно по телефона. Искат да видят лично за какво става въпрос
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th September 2008, 04:40
Amily Amily не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: USA
Мнения: 10
Изпратете съобщение чрез ICQ до Amily
По подразбиране

Здравейте, момичета!Аз живея от дълги години в чужбина и се връщам веднъж годишно в БГ.Тази година си правих мамопластика тук(живея в САЩ) и рхинопластика в Бг.По принцип много дълго проучвах нещата и мисля, че направих правилният избор.Разполагах с 2 месеца за операция и възстановителен период.Беше напълно достатъчен.Оперирах се на 11 юни при Доз.Джамбазов и пътувах обратно на 8 ми Август.Обадих се за час за consult , а и лично разговарях с доцента и уговорихме нещата.Много съм доволна, просто доцента и колектива му нямат равни.Истински професионалисти.Ако някои има повече въпроси , може да ми пишете на лични!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26th September 2008, 07:09
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Браво мила !!!
Честити придобивки !!!

Само нещо да добавя - не всеки за съжаление може да си вземе отпуска 2 месеца Аз например не мога, като си вързан с работа е много трудно и 1 месец да отскубнеш.

Евентуално, бих могла да си позволя по-дълга ваканция като си стъпя здраво на краката поне в едната служба, а всички знаем, че конкуренцията навън е жестока, а качването по стълбичката на йерархията е дълго и бавно. Не си струва, поне за мен, заради една операция, да изгубя това, което съм постигнала за тези години, с неимоверен труд и усилия.

Някой ако е решил да се оперира навън, нека споделя.
Аз за момента още не съм решила, а и като че ли на този етап приоритетите ми са други.
Но щом се реша, ще си кажа -какво, що, как и т.н.

Моник, ти какво ще правиш сега?
Ти за мен изглеждаш перфектно, какво не си харесваш?
Защо Англия?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th September 2008, 21:52
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

По темата,мога да кажа как стоят нещата в Luxembourg,операцията струва 5300евро,престоя в клиниката е 2 денонощия и си тръгваш на 3 ден,тук оперират предимно подмусколно и инпланите които използват са американски.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th September 2008, 22:19
Аватара на demili 1
demili 1 demili 1 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 443
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jolifille
По темата,мога да кажа как стоят нещата в Luxembourg,операцията струва 5300евро,престоя в клиниката е 2 денонощия и си тръгваш на 3 ден,тук оперират предимно подмусколно и инпланите които използват са американски.
На коя фирма?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th September 2008, 22:24
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

MaGan
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: БългаркиживеещипостоянночужбинаПланираненаоперация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:17.