IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #4331  
Стар 17th February 2019, 17:37
nnacheva nnacheva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2015
Мнения: 10
По подразбиране

Здравейте!
Моята операция беше през 2015 г., месец ноември. Оперира ме др Ильо Стоянов. 325 кубика,подмускулно, анатомични импланти Mc Ghan. Всичко мина добре, много съм доволна от др Стоянов и от целия му екип. Както след операция и при мен имаше болки и дискомфорт, но всичко в рамките на нормалното. След втория контролен преглед ми препоръчаха масажи, защото и двете гърди бяха доста твърди и неподвижни. Тогава др Стоянов ми препоръча мястото, където правеха масажи. Казваше се Медика естетика и се намираше в Студентски град срещу арката на НСА. Сега обаче мисля,че вече не работи.
Отговори с цитат
  #4332  
Стар 17th February 2019, 17:52
nnacheva nnacheva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2015
Мнения: 10
По подразбиране

Друго, за което исках да пиша е появилата се информация за изтеглянето от пазара на гръдните импланти на фирма Алерган заради съмнения, че текстурираните импланти могат да предизвикат някои лоши болести. Дали някоя от вас знае нещо повече и какво мислите по въпроса?Аз май взех да се притеснявам, даже си мисля и за евентуална подмяна. Щях да се обаждам в клиниката да питам и видях, че в сайта им има качено официално становище, в което накратко се казва, че изтеглянето на имплантите, няма връзка с пациентки, на които вече са поставени такива и това не застрашава ро никакъв начин здравето и живота им.
Ще се радвам, ако се включите да го обсъдим.
Благодаря!
Отговори с цитат
  #4333  
Стар 5th March 2019, 16:28
malinka21 malinka21 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2019
Мнения: 4
По подразбиране

СЗО е излязло със становище, след редица изследвания, което стои на сайта на световната здравна организация, че силно текстурираните импланти предизвикват ряд вид рак. Поради тази причина, следва да се дава информирано съгласие от пациента за поставяне на такива . Не знам дали случаят с алерган е този. Знам, че ментор произвеждат такива.
Отговори с цитат
  #4334  
Стар 6th March 2019, 09:45
Kuma Lisa Kuma Lisa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2018
Мнения: 27
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от malinka21 Виж мнението
СЗО е излязло със становище, след редица изследвания, което стои на сайта на световната здравна организация, че силно текстурираните импланти предизвикват ряд вид рак. Поради тази причина, следва да се дава информирано съгласие от пациента за поставяне на такива . Не знам дали случаят с алерган е този. Знам, че ментор произвеждат такива.
И не само. Аз писах в друга тема за това, но има много становища че всякакви видове силиконови импланти заради отделянето на микрочастици в тялото и следователно в кръвта предизвикват виене на свят, слаба памет, умора и т.н. Няма точна диагноза за "Silicone Implant Ilness" но много жени ги изпитват и след премахването на имплантите това престава и се чувстват 100 пъти по-добре. Сега не знам дали това са единични случаи, дали е от лоши импланти или нетолерантност на тялото към тях, но аз малко се притесних, защото и аз искам да си слагам, а лекарка ми каза че това било безотговорно към бъдещото ми дете, защото съм щяла да го натровя....

Някой може ли да каже по-информирано мнение, защото не искам да звуча като някоя лелка на площада чула недочула... хахаха
Отговори с цитат
  #4335  
Стар 14th March 2019, 11:53
petq.vandova petq.vandova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2019
Мнения: 15
По подразбиране

Аз мисля, че щом вече си ги поставила и особено за Макган, които са на пазара най-дълго време, няма за какво да се подменят. Утре ще бъдат компрометирани другите видове и като цяло марки. Ясно е, че винаги може да има реакция на организма с чуждото тяло, няма значение нито марката, нито текстурата. А и като цяло спекулации много. Едни евросиликон са били толкова широко използвани преди 10 години, сега никои не ги слага. Сякаш този бизнес с ясното съзнание, че произвежда и продава нещо не напълно здравословно за организма, се появява и изчезва след няколко години. И все пак явно вече не можем без него, а мен самата това няма да сме спре.
Вече описах моя случай. Сега приемам кортикостероиди, поради автоимунна реакция на организма към силикона. След 3 месеца температура, безброй изследвания, лекари, болници - това е диагнозата. Повлиявам се добре и сега съм добре. Е да понадебелях, излязоха ми пъпки, пада ми силно косата, но имам гърди. Надявам се като ги спра да нямам симптоми, защото ще трябва да ги махна по думите на лекаря. Не бях чувала и чела никъде за такъв случай. И наистина тук активността е все по-малка, за да се появят други такива случаи, ако има такива. Все пак не съжалявам, а е свършено вече - сторено.
Отговори с цитат
  #4336  
Стар 1st April 2019, 11:51
tania.georgieva83 tania.georgieva83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2019
Мнения: 8
По подразбиране

Здравейте,
Моля ако някоя от Вас е с импланти поставени по метода Dual plan” да ми сподели опита си.Докторат ми предложи това решение при мен, и съм малко притеснена защото не намирам достатъчно информация на български.(операция в Одрин)
Отговори с цитат
  #4337  
Стар 1st April 2019, 13:52
petq.taneva petq.taneva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2018
Мнения: 13
По подразбиране

Аз специално разглеждах по този въпрос. Има сайтове на английски, може да видиш. Но не съм за....
Отговори с цитат
  #4338  
Стар 8th April 2019, 12:57
tania.georgieva83 tania.georgieva83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2019
Мнения: 8
По подразбиране

Здравейте момичета,
4-ти ден след операцията.Нормално ли е да има лек шум и нещо жвакане около имплантите.
На едната гърда напипвам нещо като балонче около 0,5 см сякаш при натискане издава и лек шум и все едно прилепя като вакум, а като го пусна пак се издува.Не е видимо но го усещам при допир.В паника съм, моля за помощ.На преглед ще ходя чак неделя
Отговори с цитат
  #4339  
Стар 8th April 2019, 22:23
Andi89 Andi89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2018
Мнения: 5
По подразбиране

Да, мен ме предупредиха в болницата за такива усещания. Казаха, че е от отока.
Отговори с цитат
  #4340  
Стар 10th April 2019, 17:45
tania.georgieva83 tania.georgieva83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2019
Мнения: 8
По подразбиране

Момичета,
Помагайте моля! 7-ми ден днес.Тази сутрин забелязах страхотни синини в гънката на едната гърда.За доктора всичко е нормално но аз се притеснявам.Едната гърда посиняла, а деугата боли и жвака Колко време ще ги усещам така-като чуждо тяло? Имам чувството че все така ще е
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:49.