IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #541  
Стар 11th February 2010, 10:30
Аватара на Abbi
Abbi Abbi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 159
По подразбиране

Привет от мен

Днес ми е девети ден от десетдневния режим,който правя .От утре започвам захранване.Сутринта мъжо каза,че сега след пречистването изглеждам по-одухотворена
mindbender няма да те карам да повтаряш съветите за захранването,изчетох всичко ,което си писал на matin.До сега не съм правила захранване,но съм чувала,че е по-трудно от самия режим.Надявам се да се справя.Не съм гладувала,затова не мисля,че ще се нахвърля на храната като обезумяла
__________________
Ако не знаеш къде да идеш,ела на себе си!
Отговори с цитат
  #542  
Стар 11th February 2010, 11:32
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Abbi, ти сурово ли го яде житото, варено или накиснато във вряла вода? Ябълка и жито на 1 ядене или "разделно"? Орехите къде - смлени в житото или...?
Отговори с цитат
  #543  
Стар 11th February 2010, 14:10
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Да се похваля и тук- имам 1240 точки на втория САТ при 1200 среден резлутат за приемане в университета! Много съм щастлива, че минах тази "средна" линия!!

Хайде сега отивам на фитнес, чаоо
Отговори с цитат
  #544  
Стар 11th February 2010, 14:22
Аватара на Abbi
Abbi Abbi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 159
По подразбиране

aniK житото си го накисвам от вечерта във вряла вода.Сутринта изпивам водата от житото с една лъжичка мед,с лимон и разделям житото на два приема.Смесвам го с част от орехите.Закусвам с едната ябълка,а другите 2 са ми за междинните+другата част от орехите.
И много и САМО вода,БЕЗ кафе,фреш или нещо друго.Но аз сутрин пия зелен чай
Първият,вторият и третият ден ми се спеше страшно много и ме болеше главата.Вечер си лягах още към 21ч. :P Казват ,че това е криза на отчистването и симптомите ги оприличават като махмурлуг Организма минава на друг режим.Сега се чувствам много добре,само ,че жито поне в близките два месеца няма да погледна
__________________
Ако не знаеш къде да идеш,ела на себе си!
Отговори с цитат
  #545  
Стар 11th February 2010, 17:14
matin matin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 10
По подразбиране

Аз вече съм на захранване, ето менюто ми за днес

7:30 – жито с мед – няколко чаени лъжички. Бях си приготвила 30 гр, обаче закъснявах и не ми стигна времето да ги изям и наполовина.
9:30 – банан
14:20 – ангелска супа – от вода, картофи и магданоз.
17:00 – две доста дребни ябълки
към 18:30-19 – планирам малко супа и краставица

Ще ми се да ви опиша как седи положението с килограмите при мен, за да знаете за какво да ме следите по-нататък. Откакто се зачетох в темичката, ми се сторихте всичките като една малка общност, която много се подкрепя, та се надявам да ме приемете и да мога да разчитам на помощта ви

Сега, след житния пост, съм към 56-57 (кантарът ми е адски неточен, може и 55 да съм), при височина 172, като ги бях стигнала още началото на декември, но сега като се замислям – с полугладуване (започнах да отслабвам края на септември от 65 кг). Януари организмът си поиска своето, макар и по най-неправилния начин – или по-скоро аз не се усетих какво да правя, започнаха едни преяждания със сладко и т.н., като успявах да се хвана в ръце и да ям нормално за по три дни – т.е. някакво редуване се получаваше. Ту натежавах с килограм, ту пак падах, докато не станах някакви плаващи 60, които за един ден нормално ядене ставаха 59.

Сметнах житния режим като най-добрата възможност да поправя объркванията – и психически, и физически. Наистина успя да ме успокои, между другото. Сега целта ми е да задържа постигнатото и да си припомня нормалното отношение към храната – така че хем да ми доставя удоволствие, хем да не се тормозя, хем да не се оставям на единия апетит и инстинкти – но и на глада. Знам, че би било хубаво да сваля още 2-3 кг, но проблемът е, че от всичките глупости и цикълът ми изчезна, та за повече сваляне ще мисля след като се появи…

Предполагам от всичко изписано се досещате, че съм на 17 (хах, даже и на по-малко бихте ме сложили с тия вършени глупости ).. Доста незряло съм го карала, признавам. Надявам се въпреки допуснатите глупави грешки, те все пак да са имали своя смисъл като урок и оттук нататък да се науча да гледам повече за здравето си.

И, хех, съжалявам за огромния пост Ще се радвам на всякакви съвети оттук нататък.
Отговори с цитат
  #546  
Стар 11th February 2010, 19:23
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Ооо, AniK пак си се появила, здрастиии

matin, разчитай на нашата помощ, но колко килограма искаш да станеш? При 172 височина едва ли имаш особено много, ще се справиш

Менюто ми за днес:

14:00- три с.л. овесени трици, четвърт ч.л. мед и канела
чаша фреш от портокал
17:00- една голяма ябълка (след тренировката)
19:30- две яйца, 5-6 гъби и половин чушка на омлет без мазнина
салата от домат, репички, маруля и магданоз
21:30- варено кисело зеле без мазнина (този път баба ми го ицкисна да не е толкова кисело, дано не ми дразни стомаха)
евентуално 200гр кис мляко

Колкото до това защо пия фреш- ами страшно ме зарежда сутрин, ободрява ме и е леко сладък- перфектната комбинация за започване на деня
Отговори с цитат
  #547  
Стар 11th February 2010, 19:26
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Ооо, съвсем забравих- парче моцарела в салатата, не повече от 30гр
Отговори с цитат
  #548  
Стар 11th February 2010, 22:31
Аватара на LoLi7a
LoLi7a LoLi7a не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 7
По подразбиране

Sine Qua Non мерси за съветите,днес обядът ми беше по-пълноценен за сметка на вечерята и мисля,че така е по-правилно.

miss_beauty на 17 години съм също като потребителката по-горе.Лятото бях 59 кг при 170 см височина,чувствах се идеално,но сега зимата до таква степен се отпуснах,че тази сутрин се премерих и съм 66...иска ми се да си върна старите килограми и да се науча да се храня здравословно,за да си ги запазя

ето това,което ядох днес (тъй като по обяд попрекалих,вечерята ми беше много лека) :

07:00 - 200 гр. кисело мляко с овесени ядки
10:00 - кафе с мляко без захар
14:00 - едно яйце, 70-80 гр зеленчуци на тиган без никаква мазнина,бучка диетично сирене.
14:30 - билков чай с мед
16:00 - пилешки бульон
21:00 - 2 кивита
Отговори с цитат
  #549  
Стар 11th February 2010, 23:00
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

LoLi7a, струва ми се малко храната ти. 70 гр зеленчуци ?? Ако искаш да хапваш по-малко, добре, но не мисля, че ако увеличиш зеленчуците ще ти се отрази зле, дори напротив
Отговори с цитат
  #550  
Стар 11th February 2010, 23:33
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

LoLi7a, хич не си попрекалила нито на обяд нито на вечеря, увеличи порциите на храните си и за обяда и за вечерята, иначе скоро ще те търсим с лупа Jaynee е права- не се страхувай от зеленчуците, особено щом ги хапваш без мазнина, прави си големи салати, хапвай ги на воля на вдяко хранене ако може- те са много нискокалорични и ти имаш нужда от тях.
Този пилешки бульон сама ли го направи или от готовите? Защото готовите са бъкани със сол и консерванти- изобщо не стават за диета. По-добре си направи една хубава пилешка супа със зеленчуци вкъщи- ще те засити и ще ти се отрази много добре като цяло.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:43.