IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 28th April 2006, 19:31
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

За съжаление не познаввам колеги от Казанлък или Ст.Загора да ви свършат работа. Моят съвет е зъбът да не се пили за корона. Ако травмата е била на млечни зъби, а сестра ви е на 18 год. това означава, че случката е преди 12год. Ако на рентген не се забелязва промяна на върха на корена-гранулом, тогава няй-вероятно зъбът е жив и здрав. Ако беше умъртвен още преди 12 год. сега на рентгенова снимка ще има доста голяма киста, а промяната в цвета можбе да се дължи на нарушено изграждане на дентина в резултат на травмата. Каквото и да ви кажа обаче колегата, който ще поставя диагноза ще прецени най-добре, защото ще погледне и в устата.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #82  
Стар 29th April 2006, 12:35
SexyLady SexyLady не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 34
По подразбиране

Може ли да задам едно въпросче отново за парадонтита?На мен венците ми кървят от около 8 год почти без да спират /при ядене на ябълка, миене или удар, а понякога и просто така/, силно зачервени са, иначе зъбите не ми се клатят /все още/.Проблемът ми е обаче, че от нищо това състояние не се влияе и вече не знам какво да правя.Използвам всякаква козметика за зъби, но ефект няма.Казаха ми да си направя пълен медицински преглед, но не знам от къде да започна.На какво би могло да се дължи това?Сега съм на 26г и съм така от поне 18годишна?
Отговори с цитат
  #83  
Стар 2nd May 2006, 14:02
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Благодаря, д-р Венелинов! А колко време би отнело цялото изследване на зъбът й и лечението... Защото вече се замисляме дали да не отидем до Варна, за й направите зъба както трябва.. Аз цял живот съм попадала на лекари и зъболекари, които не са били съвсем сигурни какво правят, и зъбите ми са в окаяно състояние, не искам и с нея да става така...
Отговори с цитат
  #84  
Стар 2nd May 2006, 21:19
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране отговор

Здравейте отново след празниците...
Цитирай:
Може ли да задам едно въпросче отново за парадонтита?На мен венците ми кървят от около 8 год почти без да спират /при ядене на ябълка, миене или удар, а понякога и просто така/, силно зачервени са, иначе зъбите не ми се клатят /все още/.Проблемът ми е обаче, че от нищо това състояние не се влияе и вече не знам какво да правя.Използвам всякаква козметика за зъби, но ефект няма.Казаха ми да си направя пълен медицински преглед, но не знам от къде да започна.На какво би могло да се дължи това?Сега съм на 26г и съм така от поне 18годишна?
Първо бих искал да ви попитем кога си чистихте зъбния камък за последно. Правен ли е преглед за сегашното ви състояние и правени ли са някакви рентгенови снимки по повод венците.
Много често кървенето на венците се дължи на наличието на зъбен камък:
http://www.venelinov.com/pdf/24.pdf
Кървене на венците може да се дължи и на промяна в хормоналния баланс или на травма на венците.
За да мога да помогна във вашия случай ще ми трябва повече информация. Ако се притеснявате можете да ми пратите лично съобщение
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #85  
Стар 2nd May 2006, 21:27
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране отговор 2

Цитирай:
Благодаря, д-р Венелинов! А колко време би отнело цялото изследване на зъбът й и лечението... Защото вече се замисляме дали да не отидем до Варна, за й направите зъба както трябва.. Аз цял живот съм попадала на лекари и зъболекари, които не са били съвсем сигурни какво правят, и зъбите ми са в окаяно състояние, не искам и с нея да става така...
Ако решите да идвате до Варна можете да ми донесете изследванията, които са й правени до сега (виталитета и рентгеновите снимки). Ще ми трябват две рентгенови снимки-една нормална и една в проекция за да видя дали има някаква промяна в костта. Изследванията и евентуалното лечение (ако се наложи) може да стане в едно, максимум в две посещения (т.е. един или два дни)-за умъртвяването на нерва и след това ако решим да правим фасета (например или избелване... от каквото се нуждае) поне още две посещения.
Ако наистина няма колега на когото можете да се доверите и решите да идвате дотук ще ви помоля да ме предупредите поне 1 седм. напред.

http://venelinov.com/contact_bg.php
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #86  
Стар 2nd May 2006, 22:16
norin norin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 13
По подразбиране

Здравейте д-р Венелинов, разбрах, че не се занимавате с криви зъби, а бихте ли ми препоръчали добър ортодонт във Варна. Имам криви горни зъби, като малка носих шини за известно време, но нямаше голям резултат, може би защото не съм ги носила дълго време.Както и да е сега съм решила сериозно да се заема с това.Аз съм на 27 години искам да знам дали това е проблем.Според вас кой вариант е по-удачен дали с брекети или с тези апаратчета /незнам как се казват/, които са с небце.Освен това има ли вариант, в който да не се виждат, защото ме е срам да ги нося, а и с това апаратче, което носех много се фъфли. Дали няма и друг вариант да ми се оправят зъбите, ако ми се извадят предните зъби например?
Отговори с цитат
  #87  
Стар 3rd May 2006, 07:14
SexyLady SexyLady не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 34
По подразбиране

Благодаря, че ми отговорихте Зъбния камък си го чистих февруари месец.Значи венците не са ми непрекъснато възпалени , но много се влият от физическото ми състояние.Забелязала съм, че когато ми е нервно, не съм спала или съм под стрес и те са кърваво червени.Имам и по -светли периоди , разбира се, но е рядко. В момента пия витамин С, Родожила малко скъпо ми идва в този момент.Проблеми със стомаха имам, но те се появиха от около 2г, а проблемът с венците е перманентен.Процедури с лазер също са ми правени - без резултат.Снимка на зъбите имам - всичко е ок, поне за сега. Възможно ли е да са ми зачервени и подути венците , но парадонтита да не се развива?Имам предвид цял живот да са ми така /защото за сега са ми все така/, но до клатене и опадане на зъби да не се стигне?
Отговори с цитат
  #88  
Стар 3rd May 2006, 10:40
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Др.Въпрос за венците към SexyLady: скърцате ли вечерно време със зъби? Много често в резултат от стреса се получава скърцане със зъби по време на сън или подсъзнателно стискане на зъбите през деня (бруксизъм и бруксомания). Това непрекъснато стискане и търкане води до травма на зъбодържащият апарат и до кървене. Др. причина за увеличаване на кървенето може да е месечния цикъл.
За съжаление ще ми е доста трудно да ви консултирам без преглед. Ще се допитам и до колегата пародонт, с когото работя за повече информация и ще ви пиша пак.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #89  
Стар 4th May 2006, 09:12
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Благодаря Ви за изчерпателната информация, д-р Венелинов!
Сестра ми вече обмисля наистина да дойде до Вн, но това ще стране вероятно като й започне ваканцията. Ще се свържим с Вас. Тя още днес ще си прави още едно изследване за виталитет на нерва с ток, защото предишното някъде се е изгубило. Според нея е показвало стойности около 50(каквото и да значи това ), нервът й не бил умъртвен, и няма киста. Коренът й бил в лека S-форма.
Поздрави!
Отговори с цитат
  #90  
Стар 5th May 2006, 09:10
SexyLady SexyLady не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 34
По подразбиране

Съмнявам се, че скърцам със зъби, защото по принцип ми е трудно да дишам през носа, не ми достига въздух и обикновено дишам през устата.Съмнявам се и нощно време да скърцам със зъби, но все пак не съм сигурна Знам, че така е много трудно да се правят консултации и съвсем не очаквам да намеря тук решение на проблема си, ной-вероятно се дължи на много фактори, но все пак знаете ли къде в София има кабинет, в който да се занимават само с този проблем?Някога ме бяха изпратили в Стоматологичния факултет да вървя, но аз така и не отидох.Благодаря
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:24.