IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #581  
Стар 14th September 2009, 12:11
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Така ли? http://stanibogatbg.blogspot.com/

Тази нагласа на мислене не ми е по вкуса.
Стрейндж, това е само един от многото начини на възприемане на въпросната книга, нали не си правиш наистина заключение по някаква статия в някакъв блог
Освен това, дори и така възприета, не виждам къде е проблема-аз познавам хора, които са щастливи от факта, че имат пари. Дали са щастливи по моите или твоите критерии никак не е важно, важно е само, че са щастливи по собствените си критерии. Така че не ми и минава през акъла да тръгна да ги убеждавам, видите ли, вие сте едни нещастници
Отговори с цитат
  #582  
Стар 14th September 2009, 12:24
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Цитирай:
Първоначално написано от Lilith
Мерси Стрейндж само се чудя как ги четете тия електронни книги аз ще остана без очи ако чета така Затова използвам Библиотеката
Просто я разпечатай
не съм фен и на този вариант, вижда ми се голямо разхищение
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #583  
Стар 14th September 2009, 12:31
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Апо, това не е статия в някакъв блог, а предислов на автора към книгата

Извинявай, но наистина прекаляваш. Ти просто не искаш да си изказвам мнението, само защото е различно от твоето. Доста си тесногръда в това отношение, ще те помоля да спреш да ми казваш кога и как да се изказвам. Това е моето мнение за тази книга, не виждам защо не мога да го изкажа. Не убеждавам никой в нищо, КАЗВАМ СИ МНЕНИЕТО
Който се интересува от моето мнение, ще си го отбележе, който не се интересува, ще го подмине, това е в реда на нещата.
Между другото, не познавам и един човек, който е щастлив, че има пари. Някой може по стечение на обстоятелствата да има пари и да е щастлив, но щастието му идва от други неща: ако е заобиколен от хора, които обича, ако може да развива талантите си и т.н.
Аз също имам пари, но не това ме прави щастлива, а съвсем други неща. Моите дядовци нямат пари, но пак са щастливи. Други хора имат пари, ама се дрогират и са нещастни. Трябва ли още да изброявам? Парите изобщо не могат да направят щастлив един човек, само откриването на самия себе си може да направи това.
А къде видя да казвам на някой, че е нещастник, не разбрах?!?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #584  
Стар 14th September 2009, 12:47
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Цитирай:
Първоначално написано от The Shadow
МИСЛИ И ЗАБОГАТЯВАЙ - Наполеон Хил
Искам да те попитам нещо: Ама ти наистина ли мислиш, че богатсвото ще ти донесе щастие?

Препоръчвам ти да прочетеш "Да имаш или да бъдеш" на Ерих Фром.
Като говорим за тесногръдие. И прекаляване.
Може и аз да прекалявам според теб, естествено, всеки има право на мнение. А моето мнение е, че е прекаляване поставянето под съмнение и опитите да убедиш всеки, който каже в едно изречение думите "пари" и "щастие", че бърка на всяка цена и не е прав. Ами приеми просто, че все пак има хора, които са щастливи именно от факта, че имат пари и не ги интересува това вписва ли се в твоите критерии за щастие или не. Аз съм от тези хора. Не ми се обяснява защо и по какъв повод ме правят щастлива парите, факт е, че ако ги нямах, може би нямаша да съм бременна, може би мъжа ми нямаше да е жив или в най- добрия случай щеше да е инвалид. Тъй че да, благодарна съм, че ги имам и ме правят крайно щастлива. Ако това не ти харесва, моля те, задръж го за себе си и не се опитвай да ме убеждаваш колко е грешен начина ми на мислене, не ме интересува.
Отговори с цитат
  #585  
Стар 14th September 2009, 13:20
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Ехооо, споко бе мацките>? ей, шш, алоууу
Не разбирам, къв е предмета на спора, но вие си знаете де.
Стрейндж, знам, че няма да се обидиш, затова ще кажа, каквото мисля. Не мислиш ли, че е малко лицемерно да твърдиш, колко си щастлива, без фактора пари, при условие, че ги имаш, когато те четат и хора, които едвам изкарват за нормално функциониране.
Идеята е ясна, но повтарянето й е досадно, затова и хората ти отговарят по този начин.
Решила съм да намеря тази книга и да я прочета, да видя, с какво толкова успя да те промени? Да те нахъса. Бориш се срещу вятърни мелници обаче. Апо е права, всеки има собсвена истина. Доближаваш се до проповедник. А те успяват да убедят в своята истина само слабите.
Отговори с цитат
  #586  
Стар 17th September 2009, 20:49
Аватара на elle_
elle_ elle_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: Sliven/Burgas
Мнения: 105
По подразбиране

"Чифликът край границата" - Йордан Йовков
__________________
L'amore non si vede in un luogo e non si cerca con gli occhi del corpo..Non si odono le sue parole e quando viene a te non si odono e suoi passi...
Отговори с цитат
  #587  
Стар 17th September 2009, 21:19
kelly___ kelly___ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 22
По подразбиране

"Победителят е сам"- П.Коелю
Отговори с цитат
  #588  
Стар 18th September 2009, 20:25
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Опредено и аз ще изляза от темата ама малко се ядосах.

Стрейндж, извинавай защото знам е се ядосваш и от моите постове, но ще ти кажа: Аз съм на една пиклива 550 левова заплата, мъжът ми и той с толкоз. Не сме нещастни, но си живеем си добре /по моя преценка/. НО, определено щяхме да сме по-щастливи ако имахме и ПОВЕЧЕ пари. Това ти го казва една средно статистически бедна /финансово/жена, която никога не е получила нищо просто ей така.
Не бъркай нещата. Ако за теб не е проблем да си платиш топлото, храната, фитнеса, курса, обувките - за мен е, а и не само за мен е голям проблем.

Не ме срам да кажа: да, искам да имам повече пари! За да мога да пренебрегвам ежедневните си нужди, също като теб
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #589  
Стар 18th September 2009, 21:39
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Tогава прочети МИСЛИ И ЗАБОГАТЯВАЙ - Наполеон Хил


Недей изобщо да го почваш Ерих Фром, не е за теб.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #590  
Стар 19th September 2009, 13:42
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

То ако ставаше с прочитането на една книга...

Ако има елекронен вариант, метни го......все пак...не се знае от коя трънка ще изкочи заекът .....
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Последнатакнигакоятопрочетох
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:02.