IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th November 2009, 12:22
kalinka_malinka kalinka_malinka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: sofiq
Мнения: 428
По подразбиране Студентска бригада в USA

Здрвейтее , понеже обмислям това лято да ходя на бригада за 4 месеца в Калифорния (като спасителка на басейн) , ми се искаше ако има момичета или момчета от България които са ходили да разкажат нещо повече.Дали са доволни , дали си заслужава и какви са условията Благодаря предварително на вички които пишат по тази тема
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th November 2009, 12:29
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

стефани, майна, кво става, къде се загуби?

Относно теа бригади - ако изкарваш доволно в БГ едва ли ще ти хареса да си отрепката от 3тия свят, която е дошла да подбива пазара работейки за жълти стотинки и която всички надменни американци презират,
ако пък си финансово притисната - целта ще оправдава средствата и това горното няма да ти прави впечатление. Ще си избухваш със себеподобните в социален план латиноси, поляци и прочее, и ще се върнеш доволна и готова да отидеш пак. Зависи от човека
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th November 2009, 13:44
kalinka_malinka kalinka_malinka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: sofiq
Мнения: 428
По подразбиране

Аз по скоро отивам да видя Америка , не отивам с цел да правя бали от пари , въпреки че ако падне некой лев са нали ще ми е добре хахха Но основно отивам за да разгледам и да видя как живечт
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th November 2009, 13:45
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

абе еби ги тия бригади, ходиш да им робуваш на тия гъзове и после като се върнеш тука нищо нямаш

по-добре си стой тука и развивай некъв собствен бизнес от колкото да им развиваш на американците бизнеса
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th November 2009, 14:41
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Според мен бригадата е един добър начин човек да разгледа USA,защото отиването до там на екскурзия е доста по-сложно от някъде в Европа,най-малкото заради визата.
Иначе е ясно,че много пари надали ще изкараш,освен в случай,че ти се работят n-броя работи по n-часа на ден.И тогава евентуално ще си на плюс,защото самата инвестиция за заминаването е грубо 4 хил. вл.
Аз съм била веднъж,бях в района на DC-Вашингтон и работех точно спасител на басейн,което е най-лежерната възможна работа.Това в случай,че имаш късмет да работиш на басейн,където няма много хора и главно - няма деца.Защото няма по-голяма напаст от американските деца....Но това ще го разбереш сама
От позицията на времето съм супер доволна от бригадата в Щатско,пътувах много,видях друг свят,запознах се с много хора....Пари не изкарах,тоест бях на нула или даже минус,ако смятам инвестираното,но сега си мисля,че трябваше и последния цент да си дам,за да попътувам още малко...Което всъщност е горещия ми съвет към всички,които нямат свястна работа в Бг и могат да си позволят да изкарат няколко месеца някъде навън - пътувайте максимално,докато сте там и си създайте невероятни спомени!

Това е от мен като съвет,пък който както си прецени
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th November 2009, 15:27
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от stefaniandre
Аз по скоро отивам да видя Америка , не отивам с цел да правя бали от пари , въпреки че ако падне некой лев са нали ще ми е добре хахха Но основно отивам за да разгледам и да видя как живечт
И какво има да и гледаш на Америка? Хора, сгради, треволяци - всичко това си го има и тук.
Никога не съм ходил на бригада, а и нямам намерение да ставам бригадир и за в бъдеще.
Но пък ако отидеш малко по-рано, около Нова година, може да покараме сърф заедно.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th November 2009, 18:49
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Аз пък мисля, че е много добра идея - затова големия син заминава другото лято - да се научи на труд. Ама истински, тежък, ако ще и нископлатен, че да разбере "цената на хляба"...Тук на това не мога да го науча...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th November 2009, 19:15
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Ходила съм на 2 бригади и това е преживяване, за което никога няма да съжалявам. Плащаха добре, работата не беше тежка. Първата бригада работих на каси, вярно че работата с пари натоварва, но не ми тежеше чак толкова. Втората година работих в магазин за дрехи.
Заплащането много зависи от щата. Първата година бях в Тексас, втората Масачузетс - за тези, които мислят, че е нископлатена работата - не знам как ви се струва 10$ на час, през почивните дни и празниците по 15$. На мен лично чековете от по 600$ + на седмица никак не ми се струват зле за хора, които работят "черна работа". И тук може да се работи лятото като продавач - консултант нали ? Само дето няма да ти платят толкова точно никъде ...

Като културно преживяване беше страхотно, наистина. Малко е кофти, че към средата на лятото се отпускаш, харчиш повече отколкото в България, свикваш с лекия начин на живот. Връщането обратно обаче те смъква на земята много бързо ...

Искам да кажа, че много зависи от това, къде отиваш, каква е офертата за работа, от самия човек(колко си оправен сам, на чуждо място и т.н.) и много от нивото на говорим език. МНОГО!


За Калифорния съм чувала хубави неща, малко е по-скъп живота там, но пък плащат добре. Където бях втората година пак беше по-скъп живота, но наистина заплащането си компенсира. Мои познати бяха в Сан Франсиско, мноооого бяха доволни.

Ако ИСКАШ и имаш възможно - не се колебай, не се поддавай на глупостите "ама те искат да им вършиш черната работа". Преживяването си струва. В крайна сметка не случайно все повече млади хора искат да заминат в тази посока
Поинтересувай се за хора, които са ходили на същото място предишни години, главно за да разбереш какви са били работодателите и обстановката.
И щом целта ти не е пари, а да видиш какво е - пътувай през почивните дни, остави си седмица преди да се върнеш да се разходиш! Калифорния е красив щат. Мотелите не са скъпи, пътуванията са удобни. хващай някой приятел и фотоапарата и си изживей лятото.

Днес ми върви на дълги постове ..

П.С: Чак ме е яд, че тази година завършвам и няма да ходя .......
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th November 2009, 19:35
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

а после ще дойдеш да работиш във фирма като нашата, и след 2 години ще почнеш да пътуваш пак дотам в командировки...че чак ще ти втръсне...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th November 2009, 19:37
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

А, дано ..
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Студентскабригада
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:58.