IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 13th November 2006, 20:30
Poly Poly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 117
По подразбиране

Е как пък нормалното ще разваля повече фигурата - не виждам логика много много. Развалят се други неща, ама фигурата
Отговори с цитат
  #32  
Стар 13th November 2006, 23:11
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз още не съм забременяла,ама вече се рабрахме с моята докторка и как ще раждам
Аз съм също от големите страхливки,до преди няколко години все говорех,че един ден като му дойде времето,ще раждам секцио.Обаче,вече казах в една друга тема,не искам да имам белег на хубавото коремче ,така че този вариант отпадна(естествено н е само белега причината).
Отказах се и от епидуралната упойка,засега съм решила твърдо да е във вода.Остава само да забременея
Отговори с цитат
  #33  
Стар 14th November 2006, 11:52
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Poly
Е как пък нормалното ще разваля повече фигурата - не виждам логика много много. Развалят се други неща, ама фигурата
Всичко според мен е въпрос на структура.Генетично е.
Нито се разваля, нито пък отдолу има проблемация със разширяване.Е......Не винаги е така де.В много случай и фигурата се разваля и отдолу има проблемация, ама това си е до структура.
Аз съм раждала и нито таза-ханша ми се е разширил нито пък отдолу имам промяна.Единствено ми се появиха доста стрии и то само отзад на мотора, защото за цялата бременност качих 5 кг. последните две седмици преди раждането и естествено за това кратко време кожата не издържа на разстягането и се нацепи.И защото ги качих въпросните 5 кг. само там
Мойто раждане беше много лесно! Като на майтап дет се вика.Бързо и без нито едно шевче! А! И е много важно наистина да се слушат докторите какво и кога точно да правиш за да не се получи разкъсване и съответно после кърпене.Както каза Чуждата това е МНОГО важно.Говоря за нормалното раждане!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 14th November 2006, 12:13
Аватара на Bora
Bora Bora не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 59
По подразбиране

Наистина е важно да се слушат докторите, защото в суматохата пренебрегнах някои напътствия и в резултат се сдобих с красив кръвоизлив в окото за около месец. Но това не е кой знае какво. Забравя се.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 14th November 2006, 12:17
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

А този белег след секциото завинаги ли остава
__________________
Всичко идва при този, който умее да чака!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 14th November 2006, 12:19
lori lori не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Пловдив
Мнения: 1 089
По подразбиране

Ох не знам, на мен ми се вижда успокояващо да знам кога ще бъде раждането. Защото иначе контракции, болки, фалшиви тревоги, ще се чудя това ли е моментът или не, чакане на разкритие, изобщо този процес може да отнеме доста време. Не съм се спряла на секцио, просто имам чувството, че има някои плюсове в повече. От друга страна съм чувала, че нормалното раждане не боли толкова, в смисъл излизането...
При нормално раждане слагат ли се упойки и какви има?? Споменахте епидурална, каква е тя?
__________________
Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben Angst und sind allein
Gott weiss ich will kein Engel sein...
Отговори с цитат
  #37  
Стар 14th November 2006, 12:35
ROSSI ROSSI ROSSI ROSSI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от karine
А този белег след секциото завинаги ли остава
Белегът завинаги остава, но нали знаете, че вече белезите не са вертикални както преди и въобще не са на коремчето, а много ниско долу.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 14th November 2006, 13:11
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

Ooo няма да раждам секцио, е разбира се ако не се наложи, не искам белег, ами ако родя 2-3 деца със секцио, то къде ще му излезе края
__________________
Всичко идва при този, който умее да чака!
Отговори с цитат
  #39  
Стар 14th November 2006, 13:38
Raia Raia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 24
По подразбиране

Здравейте , хайде и аз да се изкажа
Раждала съм веднъж, секцио, при мен беше наложително, но определно съм на мнение, че по-добре от гледна точка на възстановяване е нормалното раждане, изобщо не говорим, че за бебето е най-добре, естествения изход от ситуацията По отношение на болките, не са страшни, аз се възстанових много бързо на следв. ден ставах, след седмица, вече се чувствах добре.
__________________
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!
Отговори с цитат
  #40  
Стар 14th November 2006, 14:41
minididi minididi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: Пловдив
Мнения: 160
По подразбиране t

И аз раждах секцио.Белегът е ниско долу и ако е с лепило след няколко години не се забелязва.Аз лично не съм го мазала с нищо ,но сега има такива кремове,че това не е проблем.Доколкото знам за детето е по-добре секцио:няма опасност от увиване на пъпната връв,по родовите пътища може да пипне инфекция ит.н.Но за майката е по-добре нормално ака всичко е наред.И момичета за възстановяването после ако е секцио неможе да слагаш ластичен колан и да правиш коремни преси,заради шива.Така ,че и в двата случая има предимства и недостатъци.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Раждането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:46.