IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th November 2006, 20:23
Cucko Cucko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 5
По подразбиране Причернява ми.

Здравейте, не съм сигурен дали това е точният раздел, но реших да питам тук. Значи да започна отначало. От около 3 години(сега съм на 18 ) карам сравнително активно велосипед, но тъй като до пролетта няма да имам много време реших да тичам по малко за поддържане на някаква форма. Да обаче 30% от дните в които отивам да тичам след 2-3 минути бягане започва да ми става гадно на главата и да ми причерява, като дори не се напрягам. Докато карах колело такова причерняване ми се е случвало много рядко(при колоезденето почти не си движа главата), но сега ми пречи много. Напоследък същото става и при лицеви опори(да не говорим ако съм с крака на леглото, когато имам чувството, че главата ми ще се пръсне) и коремни преси, въобще при неща, при който има активно движение на главата. Също от 5-6 години като стана малко по-бързо от земята или от стол ми е причернявало, ходих на лекар, изследваха ме и ми казаха че е от височината(194см). Кръвното ми беше 120-80 преди половин година, от тогава не съм го мерил. Реших да питам първо във форума, за да видя дали някой друг е имал подобни проблеми, пък след това евентуално да отида на лекар. Успявам да отделя около 8 часа на ден за сън(е събота и неделя малко повече), би трябвало да са достатъчни.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th November 2006, 19:57
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

на какъв лекар ходи? мисля че е добре да си пуснеш пълна кръвна картина за изследване- хемоглобин и т.н.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th November 2006, 20:28
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Сигурно е имало някой във форума със подобен проблем,но това не значи,че тка ще разбереш какъв е товя проблем.Това с височината ми се струва доста абсурдно.
Отиди на лекар,той ще ти даде най-адекватен отговор,след като ти направи изследвания
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th November 2006, 20:39
gin100nic gin100nic не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 260
По подразбиране

На диетка ли си?
Възможно е да е от обезводняване- пий повече вода и няма да имаш този проблем. Възможно е и да е от ниско ниво на кръвна захар- хапвай например 1-2 лъжици мед или чай с мед преди тренировка. Има и специални напитки, които възстановяват витаминния и минералния баланс- Изотон, например.
Но като начало пробвай с повече вода и меда...
Ако все пак проблемът продължава- консултирай се с лекар, защото може да не е свързан с физическата ти активност...
__________________
NO DEPOSIT- NO RETURN
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th November 2006, 10:27
Poly Poly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 117
По подразбиране

И на мен почти винаги ми причернява когато тренирам. Дори и да не се напрягам много - например от пилатес упражненията, но мисля, че идва от дишането . А и моето кръвно е доста ниско - 90/60.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th November 2006, 10:32
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

И аз смятам, че се обезводняваш. Нетрениращ възрастен човек трябва да пие около 3 литра вода дневно, замисли се ти колко пиеш, при това тренираш. Аз имах същия проблем, ходих на лекар, и се оказа, че просто кръвното ми налягане е по-ниско от нормалното и трябва да започвам деня с половин литър вода и кафе. За съжаление, дори водата, когато я взимаш по рецепта горчи, и не винаги успявам да си наложа да пия толкова и тогава пак ми причернява.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th November 2006, 10:38
jedira jedira не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 410
По подразбиране

И на мен ми причернява понякога сутрин,но съм с ниско кръвно и си знам ,че е от него.Хубаво е да отидеш на лекар за собствено спокойствие,иначе всеки може да ти каже всичко,а твоя случай да е друг
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th November 2006, 10:45
BoBkAtA BoBkAtA не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 107
По подразбиране

На мен ми причернява сутрин ако пия кафе.Незнам защо става така,казват че кафето вдигало кръвното,а на мен ми действа обратно.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th November 2006, 13:33
ROSSI ROSSI ROSSI ROSSI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Имам чувството, че проблемът е с повишаване на налягането /след като казваш, че имаш чувството, че главата ще се пръсне/. Мисля си, че трябва да се консултираш много скоро с лекар, защото това хич не е шега! Още повече, че това се получава при всякакво натоварване напоследък. Моят съвет е изобщо да не чакаш.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th November 2006, 19:58
Cucko Cucko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 5
По подразбиране

Мерси на всички. Днес ми направиха изследвания, включително такова за глюкозно обременяване и всичко ми е нормално. Кръвното ми обаче беше 130-100 на едната ръка и 130 на 90 на другата, т.е. са ми били близки границите и докторката искаше още малко да помисли и да се консултира и тогава да ми каже, но според изследванията и кардиограмата всичко ми е наред.

Иначе вода пия достатъчно, просто ми се пие, поне 3-3.5 литра на ден без да тренирам, а като карах колело доста повече(поне по 1.5л на два часа), просто не мога без да пия. Мед също ям няколко пъти в седмица. Може би ми идва малко в повече училището, защото 2 пъти в седмицата следобен съм на курсове по математика по 3 астрономически часа, отделно трябва и дипломна работа да правя, но преди 2-3 години пак съм бил натоварен пък не съм имал такива проблеми. Абе странна работа.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Причернявами
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:26.