IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th February 2006, 12:22
smurf4e smurf4e не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2
По подразбиране 20 кг. по - малко

Здравейте на всички!
За съжаление имам излишни около 20 кг.
Как да се справя най-бързо и ефикасно /под бързо нямам предвид за 1 месец/ - танци и такива динамични неща! А някакви добавки от сорта на Fat burner биха ли ускорили и подпомогнали процеса ???

Благодаря ви предварително за съдействието
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th February 2006, 12:39
Аватара на pyceHka
pyceHka pyceHka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Русе/София
Мнения: 1 603
По подразбиране

аз от много опит разбрах, че можеш да отслабнеш с абсолютно всяка диета, стига да имаш нужната воля
така че, избери си подходящата диета (но гледай да е балансирана, а не тип "Фотосинтеза+още нещо") и давай!
аз препоръчвам да си бройкаш калории
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th February 2006, 12:50
smurf4e smurf4e не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2
По подразбиране

Благодаря ти! Май ще залягам изключително на упражнения вкъщи, че нямам много време след работа... някакви предложения
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th February 2006, 17:11
Аватара на Klio
Klio Klio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 95
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от smurf4e
Благодаря ти! Май ще залягам изключително на упражнения вкъщи, че нямам много време след работа... някакви предложения
Здравей,
20 кг не са малко килограми. Трябва ти много постоянство и воля. Прочети първо това това:
Цитирай:
Какво се случва когато сме на диета?

Думата “диета” би следвало да се разбира като “начин на хранене”, а не като ограничаване на храната, но в тази точка ще я използваме в този смисъл.
Когато сте на диета, обикновено давате на тялото си по-малко храна от обичайното.
Скоростта на обменните процеси не може да остане същата, тъй като те разчитат на определено количество енергия, която вече не се доставя. Естествена реакция е тялото да подтисне обменните процеси като насочи максимална енергия към жизненоважните органи и намали енергоразхода за останалите процеси. В цифри това би изглеждало така: ако 50 кг жена изразходва дневно по 1900 ккал и намали приема си на храна от 1800-1900 ккал на 800 ккал, то след няколко дни тялото вече ще има намален енергоразход от порядъка на 1000 ккал, т.е. неконсумирайки онези 1100 ккал въпросната жена има отрицателен калориен баланс от само 200 ккал. Ето така се обяснява и факта, че често загубата на тегло е по-засилена в началото на една диета, а за да продължи прогреса се налага да се приемат още по-малко ккал. От тази гледна точка е по-добре да приемате 1900 ккал и да изгаряте 2500, отколкото да приемате 800 и да изгаряте 1000 (и прогресивно по-малко).
Какво е изгаряне на калории? Как да определим дневният разход от калории?

Една килокалория е енергията необходима за повишаване температурата на един килограм вода с един градус С, т.е. това е мярка за разход на топлина/енергия. За нашите цели калорията е единицата, с която измерваме поетата храна и изразходваната енергия, за да намерим калорийния баланс на определен човек. Знаейки калорийния разход в покой и рахода за определени дейности, както и стойността на поетата храна, можем от математическа гледна точка да манипулираме тези стойности и да достигнем определен резултат.
Ето как изглежда разхода за жени и мъже:

* На първо място трябва да определим разхода в покой (РП)
* След това, заместваме РП във формулата, която определя
целият разход за деня (вкл. движение)


Жени

Стъпка 1
РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

Пример
Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
5. Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.
Намали калориите,които са ти нужни с 200-300 ккал. Не е хубаво да ги намаляш прекалено много, защото ще си забавиш много метаболизма и така ще седиш с едни килограми. Отслабвай бавно,за да избегнеш после йо-йо ефекта а и е по-здравословно.Не си поставяй нереални цели от сорта на 5 кг за 1 седмица.Ограничи или избягвай храните съдържащи въглехидрати и сладките неща.Храни се често и по малко. Хапвяй си повечко зеленчуци.Пий поне по 2 литра вода на ден.
Движи се повече. например ходи пеша на работа, изкачвай се по стълбите, прави упражнения вкъщи. Ако имаш възможност посещавай някой фитнес клуб или някакви други спортни занимания (тае бо,пилатес,аеробика,калане ика,плуване). Ако нямаш тази възможност - може да си свалиш филмчета с тае бое или пилатес например. На мен лично пилатес упражненията много ми харесват, но те са за стягане предимно, а не за отслабване. Отслабването се дължи на отрицателен калориен баланс+спорт или само отрицателен калориен баланс. За отслабване е предимно кардио (велоаргометър,степер,крос тренажор,бягане,плуване,ка ане на колело). Но храненето ти е може би 2/3 от успеха. И ако спортуваш-поне 2-4 пъти в седмицата с продължителност поне 30-40 мин до 90 мин.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th April 2006, 14:37
elina elina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 3
По подразбиране до smurf4e

Здравей,
20 кг. не са малко, но не са и много, аз ги свалих точно за 10 месеца.
Трябва ти много упоритост, постоянство, спорт поне 5 пъти седмично и балансирано хранене. Сваляш по 2 кг. на месец.
Ако искаш подробности ми пиши.
Успех!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th April 2006, 15:20
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

Поздравления, elina! Хубаво е да четем такива положителни изказвания!

Възхищавам се на хора като теб които имат воля и постоянство да напрявят такова нещо.

А може ли да споменеш как го постигна?
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th April 2006, 20:30
Snejka Snejka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 5
Изпратете съобщение чрез ICQ до Snejka
По подразбиране

Аз свалих 20 килограма за 3 месеца . Как се получи това ли ? Ами всеки ден фитнес и диета която беше изработена за мен . През първия месец взимах Л-карнетин + Фет Бърнар и така .Ако някой го интересува да ми пише на лични .
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th April 2006, 18:58
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Браво на всички ви! :P
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кгпомалко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:01.