IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #151  
Стар 16th June 2011, 11:15
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

и аз така, не харесвам плочки на жени, а едно хубаво плоско коремче, така ми е женствено
Отговори с цитат
  #152  
Стар 19th June 2011, 19:47
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Аз честно казано не виждам голяма файда от коремните преси при жените. Ако искате плосък корем, трябва да увеличите кардиото, и изчистите диетата. Коремните преси не помагат много.
Всеки има коремни мускули, а плочките се показват при орелефяване. Аз лично не харесвам жени с развита мускулатура на корема и плочки харесвам само на мъже. Ама тва си е личен вкус...
Не помагат,ако не се изпълняват правилно и достатъчно.
Не съм правила коремни преси от толкова време,че не помня от кога,но нали не мислиш,че женските плочки са като мъжките
Женските са финни и стоят красиво според мен
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #153  
Стар 20th June 2011, 08:32
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Nells, права си донякъде. Ако жената има излишни килограми в областта на корема, тогава кардиото е начина да се стопят мазнинките. Но за да се развият самите мускули - трябва да се правят упражнения. Било то коремни, било други, а в някой случай и аеробен спорт ги развива достатъчно добре.
Отговори с цитат
  #154  
Стар 14th July 2011, 20:37
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Имам въпрос за стягането на корема, надявам се да не ми се смеете Напоследък много се запалих по белиденса. Тегля си всякакви клипчета и изпълнявам упражненията с удоволствие, но забелязвам, че коремчетата на танцьорките не са стегнати. Типичното коремче на кючекчийка е по-отпуснато в долната си част, а аз искам целият ми корем да е стегнат. Та въпроса ми е дали от специфичните движения в ориенталските танци се получава това или е от начина на хранене? В момента корема ми е плосък, аз искам просто да се стегна още малко.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #155  
Стар 14th July 2011, 23:31
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lullaby Виж мнението
Имам въпрос за стягането на корема, надявам се да не ми се смеете Напоследък много се запалих по белиденса. Тегля си всякакви клипчета и изпълнявам упражненията с удоволствие, но забелязвам, че коремчетата на танцьорките не са стегнати. Типичното коремче на кючекчийка е по-отпуснато в долната си част, а аз искам целият ми корем да е стегнат. Та въпроса ми е дали от специфичните движения в ориенталските танци се получава това или е от начина на хранене? В момента корема ми е плосък, аз искам просто да се стегна още малко.
Знаеш ли, и аз се питах същия въпрос.

Във моя фитнес има класове по бели денсинг и аз от месеци се чудя дали искам да се запиша. Дилемата ми идва от същото място - ще има ли ефект върху физиката ми или просто ще изгубя време полюшквайки се насам натам...

Разрових се в нета, доста хора се питат същия въпрос - защо тези танцьорки имат коремчета. Повечето отговори са свързани с произхода на тези танци, а именно - близкия Изток, където на почит за закръглени жени. Друг момент е, че кючека не е кой знае какво кардио натоварване, респективно не гори подкожни мазнини. Не може да се сравни с един кик бокс например. Но самите движения на танцьорките предполагат едно умерено натоварване на амдоминалните мускули, което е съчетано с недостатъчно кардио, а това гарнирано с високо въглехидратна диета (каквато е мидъл ийст кухнята), води до този резултат.

За отслабване или оформяне на стегнат корем най-вероятно няма да има резултат. Но ако искаш да се забавляваш и да научиш нещо ново, предполагам е добър начин да се разтовариш!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #156  
Стар 14th July 2011, 23:36
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Аууу Нели да не си решила да очароваш някой с прайвит бели дансинг
Иначе и аз съм на мнение ,че освен да научиш някоя врътка с ханша ,друго няма какво да постигнеш с тези танци
И най добрия начин за стягане на коремни мускули е бягането
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #157  
Стар 15th July 2011, 09:21
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lullaby Виж мнението
...но забелязвам, че коремчетата на танцьорките не са стегнати. Типичното коремче на кючекчийка е по-отпуснато в долната си част, а аз искам целият ми корем да е стегнат. Та въпроса ми е дали от специфичните движения в ориенталските танци се получава това или е от начина на хранене? В момента корема ми е плосък, аз искам просто да се стегна още малко.
При такива танци се натоварват основно вътрешните коси и напречен коремни мускули. Правите коремни не толкова. Специално при повечето хора долната група от правите коремни са по-слаби от горните. При задържане на храна в червата се получава такова издуване в долната част на корема. В някой случай и без да има храна, пак си седи така. Ако искаш да ти е стегнато там - трябва да ги тренираш...

Начинът на хранене винаги играе роля.

susan, бягането може и да не е най-доброто за стягане
Отговори с цитат
  #158  
Стар 15th July 2011, 16:26
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Благодаря много за мненията. Сега поне ще знам да не разчитам на тези танци за по-сериозно стягане. Иначе си личи, че съм мързелана - любимите ми занимания са йога и белиденс
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #159  
Стар 15th July 2011, 17:31
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender Виж мнението

susan, бягането може и да не е най-доброто за стягане
Прав си ,но при мен това е най лесния начин
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #160  
Стар 16th July 2011, 01:44
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Такаааа... Не мога да не си посипя мерудията и на тази манджа.....


Аз съм с прецакан кръст от времето, когато бях млада и глупава и правих сингли мъртва тяга с почти собствено тегло.. За това не мога да изпълнявам стардартните преси, но те така или иначе не вършат работа, за тва съм намерила решение за корема си в следните упражнения, които натоварват цялото тяло, но са и безмилостни към корема и щадящи към кръста(разбира се, ако се изпълняват правилно):

Това ми е любимото:
Ренегатско гребане:
http://www.youtube.com/watch?v=WPLAY...eature=related
Тази мацка го прави с 4 килограмови дъмбели, аз го правя с 10 килограмови. Обаче, е хубаво да се почне от собствено тегло, само за да се свикне със самото движение, защото не е много лесно за усвояване. Тук е обяснено по-подробно:
http://www.youtube.com/watch?v=vyHls...eature=related

Запомнете - китките трябва да са железни, защото - от личен опит споделям - не е най-приятното изживяване на света, да ти паднат 10 кила на палеца - най-малкото не е полезно за слуха на останалите в залата...
Тук по-подробно:
http://www.bb-team.org/exercise/2807...#axzz1SDY7iIFY
Работите не само за корема, но и за гърба, крака, абе цяло тяло... Чудесно упражнение е!

Следващото, което чудесно натоварва корема е това чудо:
http://www.youtube.com/watch?v=q0jalJ-3e7U
Тази мацка добре го обяснява, но на мен ми се струва, че не го изпълнява достатъчно чисто. Според мен клека трябва да е по-дълбок, за да се натовари красиво и вътрешната част на бедрата. Намерих това видео, струва ми се, че човека е с по-дълбок клек:
http://www.youtube.com/watch?v=_h1Qc...eature=related
Аз определено го правя с дълбок клек, д-то се оформя страхотно и корема работи при пазенето на баланс. Може да нямам цици, но пък поне с д...-то си се гордея! В добри дни 14 кг, след тежки нощи - падам до 10.

А това е тоталния ми фаворит, защото събирам очите на мъжете в залата, за които е мн трудно явно, просто защото са по-тежки от мен, или просто събират очите си в задните ми части...
http://www.youtube.com/watch?v=VcrseWjRjm4
Само, че не го правя на наклонена лежанка, а на хоризонтална. Правя по 35 на серия, много е приятно, само да се внимава да не се натоварва врата.
А това е тежката артилерия: http://www.youtube.com/watch?v=oWsEp7hsmZg Така се стяга корем, не с бели мели дансинг и джогинг... А, да забравих - и спартанска диета...

Ако се правят тези трите, дори в отделни тренировки, нужда от кардио няма да има, зашото пулса така ще скача интервално, че тялото ще гори в проценти повече в следващите няколко дни..

Наслаждавайте се разумно и винаги под нечий зорък поглед!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подробнозакоремнатамускулатура
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:54.