IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th October 2006, 10:59
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Така добре ли е? :))

Значи, ходя на фитнес два пъти седмично, и тренировката протича по един и същ начин. Сега ще ви кажа какво правя, и чакам мнения/забележки/съвети...

1. започвам с 15-20 минути на пътечката, много бързо, последна фаза преди бягането
2. правя три серии по 20 повторения на два уреда за дупе/ханш. и тука имам въпрос - дали да правя 3х20 на единия уред и после да се местя на другия, или да ги редувам, 20 на единия, 20 на другия докато пак станат 3х20
3. пак 3 серии по 20 на два уреда за стягане на краката от вътрешната и външната страна. въпроса ми е като горе дали да редувам.
4. отново кардио 10-15 минути, вело или пътечка, зависи кво ми щукне
5. пак 3х20 на два уреда за корем, единия за горната, другия за долната част. пак въпрос за редуването
6. 3х20 за стягане на гърдите
7. кардио 10-15-20 минути, зависи с колко разполагам, и това е.

Инструктура ме научи как да вдишвам-издишвам по време на упражнението. Ама някой ако може да ми го обясни научно че ме мързи да ровя в нета
И каза между сериите да почивам 30-40 секунди и тогава пак.

Преди тренировка пия кафе, карнитин /освен ако не забравя /, след това пак кафе и фреш от грейпфрут. По време на тренировката изпивам поне 1/2 литър вода, ама обикновено не ми стига.

п.п. забравих да спомена, че целта ми на първо време е повече отслабване, а не само и единствено стягане

Чакам присъдата :P
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th October 2006, 13:44
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

най-важно при отслабване е последното кардио тогава вече гориш единствено и само мазнини от депата си. затова колкото изгориш накрая толкова смъкваш от килограмите си. започваш с пътечка 10 минути за раздвижване тренировка и интензивно кардио 20-30 минути
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th October 2006, 14:30
honey_bee honey_bee не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 24
По подразбиране

Моята тренировка е горе долу същата. Единствената разлика е че когато усетя нужда от смъкване на няколко излишни килограмчета, наблягам на кардиото в края, гледам да е повече от 30 мин, обикновено стигам час. Други важно нещо е упражненията да се правят бавничко.
И друга препоръка, ако искаш да отслабваш е добре да ходиш малко по-често. Аз гледам да ходя през ден, но това зависи вече и колко си заета , и как усписаваш да си организираш времето.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th October 2006, 14:42
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Благодаря и на двамата. Явно наистина трябва да наблегна на кардиото накрая, само дето все не ми стига времето, тъй като ходя сутрин преди работа. Ама ще видим какво ще измисля. Освен да премахна кардиото по средата.
А за по-честото ходене, може би по-натам... Все пак имам и велоергометър вкъщи, така че вторник и четвъртък фитнес и вело през останалото време също не е зле
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th October 2006, 16:18
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Какво е "КАРДИО" ?
Предварително благодаря
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th October 2006, 16:34
honey_bee honey_bee не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Какво е "КАРДИО" ?
Предварително благодаря
тичане на пътека, каране на колело , и т.н.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th October 2006, 17:52
Аватара на MachoMan
MachoMan MachoMan не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 134
По подразбиране

Два пъти в седмицата е напълно недостатъчно!
Кардиото ти трябва да е много интензивно, само с вървене няма да стане работата или ще стане след много време и много вложени пари, така или иначе си там на пътеката, бягай!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12th October 2006, 17:59
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Уф да бягам викаш, ама с тия цици наистина няма как Пробвах и с най-стегнатия сутиен, ама голямо друсане бе братче
Иначе знам че не е достатъчно, ама няма време, кво да се прави. Ако мога поне да ходя понеделник-сряда-петък, добре ще е.

п.п. никой нищо не казва за сериите и редуването на уредите
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th October 2006, 19:53
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Какво е "КАРДИО" ?
Предварително благодаря
кардио е аеробни упражнения -натоварващи цялата мускулатура каране на колело бягане на пътека енергиино ходене на пътека сеь във залата
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th October 2006, 21:10
Аватара на MachoMan
MachoMan MachoMan не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 134
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
никой нищо не казва за сериите и редуването на уредите
съжелявам но при 2 дни в седмицата се обесмисля коя след кое и как, ти разбираш ли че тва е полвинчата работа, ок нямаш време...но и аз ти казвам как стоят нещата
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Такадобрели
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:50.