IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th November 2006, 13:58
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране Програмата на Lady1357

Понеже говорихме в друга тема и доста хора проявиха интерес си позволявам да пусна нова тема Отново уточнявам, че това е програма за абсолютно начинаещи! Тя може да се промени и нагоди към по голяма аудитория разбира се На ваше разположение съм 3 дена в къщи...

Понеделник:
10 мин велоергометър за загрявка; 5 мин. загряваш и разтягаш стави връзки, сухожилия и мускули. (питай инструкторите от залата)
1. Клякане с лост 6-8 кг. (или дъмбели) 20 бр.
2. лег преса с 15 кг. 20 бр.
3. разгъвач бедра с 10 кг. 20 бр.
4. сгъвач бедра с 10 кг. 20 бр.
5. хиперекстензия 20 бр.
6. гребане на хоризонтален скрипец с 15 кг. 15 бр.
7. избутване с дъмбели от равна лежанка с 2 кг. дъмбел 15 бр.
8. раменна преса с дъмбели от 2 кг всеки 15 бр.
9. последователно бицепсово сгъване с 2 кг. дъмбели х15 бр. на ръка
10. френско разгъване с дъмбели от 2 кг. х 15 бр на ръка
11. коремни преси с повдигане на тялото до отказ
12. коремни преси с повдигане на краката до отказ
10 мин. бързо ходене на пътечка за разпускане на тялото; стречинг 5 мин.

Сряда:
30 мин. бързо ходене на пътечка (или велоергометър или крос тренажор или степер- според уредите които има в залата ти)
Усукване с тояжка за косите коремни мускули или туистер машина ако има в залата ти, 10 мин.

Петък:
10 мин велоергометър за загрявка; 5 мин. загряваш и разтягаш стави връзки, сухожилия и мускули.
1. Сумо клек с дъмбел 6 кг. 20 бр.
2. напади напред с лост 6-8 кг или дъмбели 2х3-4 кг. х 20 бр. на крак
3. напади на степер (като качване на стълбичка) с лост 6-8 кг или дъмбели 2х3-4 кг. х 20 бр на крак
4. абдуктор с 30 кг. 20 бр.
5. аддуктор с 30 кг. 20 бр.
6. дърпане на скрипец пред гърди с 15 кг. (редувай надхват и подхват) 15 бр.
7. флайс с дъмбели х2 кг всеки 15 бр.
8. раменно разтваряне в страни с прави ръце и дъмбели от 1 кг. всеки 15 бр.
9. чукове с дъмбели от 2 кг. всеки, х15 бр. на ръка
10.трицепсово разгъване на скрипец 15 бр, с 10 кг.
11. коремни преси с повдигане на тялото до отказ
12. коремни преси с повдигане на краката до отказ
10 мин. бързо ходене на пътечка за разпускане на тялото; стречинг 5 мин.

Задължително е упражненията да ти ги покаже инстуктор, за да ги научиш правилно. Всяко грешно изпълнение може да доведе до контузия или до намаляване на резултата от него. Тежестите които съм написала да използваш са ориентировъчни. Опитах се да ги преценя по начина по който изглеждаш на снимките... Ако някои от тях не са ти подходящи, замени ги с такива, които да не са ти много леки (защото ако няма натоварване, няма и развитие) или пък много тежки и непосилни за правилното изпълнение. По този начин прави програмата две седмици. Третата седмица и нататък вместо по веднъж, изпълнявай всяко упажнение по два пъти (две серии). А аеробиката в сряда увеличи с още 10 мин.
Избери си зала с много уреди, а ако някой от тези които съм включила ги няма, ще ти заменя упражнението с друго. Избягвай тъй наречените "дамски" фитнеси, там няма да постигнеш нищо сериозно, защото в подобни зали уредите са малко и едва ли има нещата които съм ти включила.
Тази програма е за абсолютно начинаещи. Лека е и няма да те затрудни смятам. Не очаквай от нея убийствен ефект! Тя ще ти помогне да укрепиш тялото си и да го подготвиш за по сериозно натоварване. След два месеца ще ти напиша друга, в която ще акцентирам по силно на проблемните зони. Ще поддържаме връзка и ще променяме ако се наложи нещо в процес на тренировките. Ако съм пропуснала нещо и се сетя по късно, ще ти пиша!
Предлагам ти да си принтираш и ламинираш програмата и да си я носиш в теб във фитнеса. И не чакай понеделник, тръгвай още утре!Smile
Желая ти успех!
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th November 2006, 16:22
Аватара на Lady1357
Lady1357 Lady1357 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 2 729
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady1357
По подразбиране

Благодаря ти мила.Ще задействам програмата.
__________________
За да почувствате цената на това,което притежавате,представете си,че сте го изгубили.
Плутарх
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th November 2006, 16:58
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Цел: дупето от аватара ти
...че и от моя...
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th November 2006, 22:03
Nikolette Nikolette не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 306
По подразбиране

Айде и аз да се обадя
По отношение на тренировката ясно. Ама Бенджи, дай моля те и някакъв хранителен план за смъкване на мазнинки
__________________
Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th November 2006, 01:03
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

OK. Кажи кога ставаш сутрин, кога лягаш вечер и по кое време тренираш. Също и как се храниш сега.
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th November 2006, 10:54
Nikolette Nikolette не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 306
По подразбиране

Казвам веднага
Ами сутрин ставам към 7.30. Около 8.30 съм във фитнеса. Вечер обикновено към 23ч. си лягам. Но това е много относително всичко зависи от свободното ми време. Понякога ми се налага тренировката да ми е на обед. Но никога вечер. По отношение на храненето се пробвах да направя една диета на принципа на разделното хранене, но не даде резултат. А има и още нещо- ако е възможно вечерята да е малко по-късна, че все пак ми се налага и да поизляза вечер
Искам да сваля към 5кг за 1 месец. Знам, че много искам, но това е положението.
П.П. Ако искаш мога да ти пратя снимка на лични, за да прецениш сегашното ми състояние.
__________________
Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th November 2006, 22:16
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Ще ти предложа най лесна за изпълнение и добре действаща диета. Не е много драстична, понася се добре. Най важното е да спазваш часовете за хранене +/- 30 мин. Това е диета която може да се прави 3 седмици. След тях и ако си я пазила стриктно ще ти направя друга, но предвид коледните и новогодишни празници май ще я оставим за януари .

8.00 чисто кафе (без захар и мляко); фреш от 1 грейпфрут; 1 капсула L-карнитин 500mg.
8.30 тренировка
11.00 2 варени яйца; 1 домат; 30 гр. извара; 1 филийка "бонус"
14.00 кисела ябълка (или 2 кивита; или 1 грейпфрут)
15.00 60 гр. овесени ядки сварени; 30 гр. сурови орехи; 10 гр. мед(по добре без него!)
19.00 Зеленчукова салатка 300 гр. (домати; краставици; зелена салатка; зеле; моркови) 150 гр. пиле на скара/варено (или риба 200 гр.)

Пий по 2 и повече литра вода. Нищо друго безалкохолно, газирано или подсладено! Чисто кафе пий колкото искаш. С вечерята ако обичаш чаша бира или чаша вино! Само!
Забрави за всичко бяло: брашно; сол; захар и всичко приготвено с тях. Салатката подправяй с ябълков оцет; студенопресован зехтин. Никакви сосове, майонези и подобни. Пилето и рибата приготвяй без сол и никога пържена или панирана! Можеш да ползваш всички градински подправки като магданоз, копър, чубрица, пипер... Ако пропускам нещо.. питай
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th November 2006, 22:22
Nikolette Nikolette не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 306
По подразбиране


Benji, благодарско.
Чудя се ако направя 10 дни на плодове и чай дали ще е добре. Много бързо се стапям от тази диета.
__________________
Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th November 2006, 22:36
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

И аз ще спазвам диетката , но за целта ще трябва да си купя везна .... иначе умножавам по 3
Бенджи, само не разбрах овесените ядки, вече сварени ли трябва да тежат 60гр. ?
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 30th November 2006, 11:00
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nikolette
Benji, благодарско.Чудя се ако направя 10 дни на плодове и чай дали ще е добре. Много бързо се стапям от тази диета.
Не съм фенка на гладните диети После се качват лесно килата, организма наваксва... И аз съм ги правила едно време, резултата сега е че само се чудя как и от къде да си опъвам лицето
Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Бенджи, само не разбрах овесените ядки, вече сварени ли трябва да тежат 60гр. ?
Сурови. Това е около два пръста под края на ръба на пълна обикновена пластмасова чашка за еднократна употреба за безалкохолно. Мале с колко думи го казах...
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПрограматанаLady1357
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:23.