IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Пластична Хирургия > Ринопластика


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 17th March 2016, 20:40
taririram taririram не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2016
Мнения: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от keery Виж мнението
2)Richard Davis и Memorial Hospital Miramar , USA
Някои съфорумци знаят, че съм комуникирал с повечето топ ревизионисти от западна Европа и САЩ и в крайна сметка се спрях на Richard Davis. Изгубих една година в консултации с Емре Илхан от Турция, който явно прецени, че моят случай е много сложен за него и ме разкарваше на няколко консултации с мотива, че кожата ми била червена Както и да е
Юни месец 2014 пътувах специално за консултация с Davis и тази консултация от всичките ми предишни се оказа най-професионалната, експертна и приятелска консултация, която някога съм имал. Дейвис ме попита дали искам кафе или чай, аз му казах че пия чай и така седнахме си на кафе и чай и започнахме разговора.
Самата консултация беше 2ч, като по време на консултацията Дейвис направи пред мен morphing на евентуалния резултат. Коментирахме ситуацията с носа ми . Още на консултацията, виждайки ме той заяви , че съм имал много лош късмет да попадна на крайно некадърен
хирург и така да ме окепази. Казах му, че той е проф. в БГ и се води за най-добрия, при което той смръщи вежди. Предупреди ме, че ще са нужни много присадки и има вероятност да ползва ребро, но ще бъде сигурен след като отвори носа ми.
Целия разговор протече в приятелски тон с шегички. Може би от уважение ме разпита за БГ, каза че на някаква конференция се бил запознал с бг лекар и т.н. За възстановяването ме предупреди , че се слага много лед в продължение на седмици до няколко месеца и се спи на гръб с глава над нивото на сърцето.
Най-голямата борба е да се минизират отоците, тъй-като те довеждат до образуване на scar tissue, мъртва тъкан, която може да деформира доста крайния резултат. И затова от него получих документация за това какво да правя преди операцията, и след операцията.
Беше описано подробно какви лекарства и помощни материали като антибактериални сапуни и други антибактериални течности трябва да си закупя. Наред с напечатаните инструкция ми даде и оферта (цена) за самата операция в писмен вид.
Целият персонал беше изключително усмихнат, приятелски настроен към мен и професионален в същия момент. Няма да навлизам в повече детайли и така стигаме до самата операция.
Задължително преди деня на операцията има консултация с Дейвис, все пак след толкова време (чаках 6 месеца до операцията) се забравя какво точно е коментирано, При Джамбазов нямаше такава предварителна консултация, той действа без план и както реши на момента.
На тази консултация говорих и с анастезиолога, с регистратурата на болницата, за да ме насочат кога и къде да отида. Трябваше да съм в болницата в 5:30 сутринта, а самата операция беше насрочена за 7:30 сутринта, като това е единствената операция на д-ра за този ден.
Мисля, че тук вече се разбира кой е професионалист и найстина мисли за максимален добър резултат с пациента си. В деня на операцията отидох в 5:30, платих таксата на болницата и ме регистрираха като пациент, като ми сложиха на китката един етикет с мои данни.
След това плащане, никой не ме е карал да плащам или купувам нещо допълнително - за справки вижте по-горе какви изненади ми поднесоха в Каспела. От регистратурата дойде за мен една сестра, която ме заведе в отделението и започнаха да ме подготвят за операцията.
Друга сестра около един час се занимава с мен като ми дадоха специална роба под която си чисто гол и специални топли чорапки, в Каспела си лягаш с пижамката, която си носиш. Сложиха ме на едно легло, сложиха ми някаква система. др Дейвис дойде в 7ч и ме попита как съм и отиде да се
приготвя. След това не си спомням нищо , явно към 7:30 са ме откарали в операционната зала. Събудих се в единична стая с всякаква апаратура, но най важното , Дейвис беше до мен и ми обясни как е минала операцията.
Каза , че предишния оператор ме е оставил без хрущяли и съм преминал през много сложна ревизия, която е траела 7ч, не съм имал материал от септума и затова е трябвало да вземе материал от реброто. Усещах по-силна болка в реброто отколкото в носа.
Благодаря ти Джамбазов за тази болка в ребрата и липсващото ми ребро, да ти се връща. На всеки час без да търся някой, идваше сестра и ми слагаше ръкавици с лед на лицето, като под ръкавиците се слага влажна кърпа. И така цялата нощ персонала ме наблюдаваше и ми сменяше леда на 1ч.
Дейвис държи пациента да изкара нощта в болницата, така бях и аз . Заради реброто и да не се усложни състоянието ми от отнетото ребро ме караха да правя дълбоки вдишвания на около 30 мин. На сутринта Дейвис дойде пак при мен и ми показа как сам да си приготвям
ледените ръкавици у дома, така че да продължа с леда и в къщи на всеки час. Като ми приготви комплект кърпи, един кашон от 200 ръкавици, легенче с лед, апаратче за дишане, антибактериален мехлем с който да мажа конците, солен разтвор за отпушване на носа. За всички тези неща не съм плащал абсолютно нищо . Изпрати човек от аптеката на болницата при мен за да им поръчам антибиотика и болкоуспокояващи, които само трябваше при изписването да мина и да си ги взема.
На врата ми имаше една торбичка с болкоуспокояващо в една топка. От топката излизаше една тръбичка и влизаше в гръдния ми кош. Обясниха ми, че като се свие докрай топката значи, че лекарството е свършило. Това се случи за 5 дни. Благодарение на това болкоуспокояващо болката се търпеше и страданието беше намалено. Най-интересното, че упойката беше супер качествена и нямаше никакво повръщане, нямах никакви синини, жълтини или кръвясали очи. Явно леда е основен при това възстановяване и както Дейвис обясни леда запазва тъканите и кръвоносните съдове и е много важно да се прилага, което в Каспела ми спестиха.
Но предполагам, че нашите лекари не знаят че леда е много важен първите седмици и е изключително важно да се слага и когато сте си у дома и през нощта, повярвайте ми резултатите са уникални -няма синини и отоци.
Махането на тампоните от носа беше без упойка Дейвис самия , а не някой стажант пипаше носа ми и така извади тампоните без проблем, напоявяйки ги с някаква течност. Поех дъх през носа си като звяр, не можех да повярвам . Преди дишах само с едната ноздра.
Така на обяд ме изписаха , като ме караха в количка до аптеката да си взема лекарствата и оттам до колата. До края на изписването, персонала беше супер професионален, като през цялото време всички бяха усмихнати и много грижовни към мен.
Първата ми контрола беше след 6 дни , на която се сваля лонгетата. За сравнение касапина ме кара да нося лонгетата 14 дни, след което кожата ми беше станала на нищо - поредното безумие. След като се прибрах от болницата в Мирамар, започнах сам да си правя компреси с ръкавици с лед на всеки час включително и през нощта. Освен че леда помага на отока, спомага и за релаксиране и носа се чувства много по-добре. След 2 дни от изписването от болницата ми се обадиха, за да проверят дали всичко е наред с мен !
При махането на лонгетата нямах нито синини, отоци по лицето, нито кръвясали очи. В Каспела след операцията изглеждах все едно съм се бил с гладиатор, а при тази операция изглеждах нормално , въпреки че беше в пъти по -сложна. Конците ми ги махна без упойка отново. Със специална всмуквачка ми почисти носа, вместо да рови с пинсета както беше в Каспела.
Носа все пак имаше доста отоци и продължих с ледени компреси, който ги правех с едни квадратни марлички , които се потопяват в ледена вода. След 1 седмица и големите отоци по носа спаднаха и изглеждах супер естествено, не можех да повярвам, че след 2 седмици след такава тежка ревизия човек може да изглежда толкова естествено. Защо при Джамбазов това не се получава ? Човек ходи като боксиран и си мисля, че това е нормално и са само отоци, а се оказва че е въпрос на техника, методи на възстановяване, качествени консумативи и опит на оператора
В БГ точно пост оперативната грижа липсва и затова пациентите бавно се възстановяват и дълго време изглеждаме като боксирани Докато бях там, Дейвис ми беше сложил контролни прегледи всяка седмица - на тях ми почистваше носа, показваше ми как да си поддържам носа и ми даваше разни мехлемчета.
Когато бях в къщи комуникацията ми беше през майл, тъй-като по някаква причина телефоните ми не бачкаха там. Дейвис ми отговаряше в рамките на 10мин - изключително очарован съм от грижата и отговорността му към мен.
Защо ли и нашите лекари не са толкова отговорни, професионални и кадърни най-вече ....



Тук можете да видите и снимките . Лявата е 3.5г след Джамбазов, дясната е 1 месец след Дейвис .

https://www.dropbox.com/s/tenloi9n6e...cored.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/pgr3c3iqvs...cored.png?dl=0

Добавям и една по-скорошна, на която се вижда анфаса доста по-добре :

https://www.dropbox.com/s/sgw6h3uxbr...ored_.png?dl=0
Keery, моля те да дадеш инфо за това какво трябва да се прави преди и какво след операцията според Дейвис. Според лекаря на който съм се спряла в БГ не трябва да се прави нищо преди...което ми е странно честно казано, а след съм планувала диета...според него няма проблем да съм на диета.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КакДжамбазовкасапинамеобезобразиследгодиниДейвисмевърнакъмнормалността
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:11.