IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th November 2011, 03:15
BraveWalker BraveWalker не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 1
По подразбиране Въпрос за диагностика на рак на гърдата.

Здравейте. Аз съм момче на 18 години, ръст 177 см. тегло 70 кг. Не съм имал други здравословни проблеми досега, и не приемам никакви медикаменти. От както навлязох в пубертета (преди 4-5 години) усещам бучки и в двете си гърди. Симетрично разположени, с идеално кръгла форма са и не са нарастнали от както ми се появиха (с диаметър ~3.5 / 4 см. са) като са разположени около зърното, а не под него. Нямам никакви други симптоми, но от много време имам притеснения, и реших да се подложа на изследвания за рак, но не знам как точно да подходя, към личната си лекарка ли да се обърна първо, на какви изследвания трябва да се подложа, какви са цените на всяко едно от тях и т.н. ще бъда благодарен на всякаква информация която можете да ми предоставите.

P.s.: Искам да попитам (чисто информативно, не че обмислям такъв вариант.) как протича рака на гърдата ако не бъде лекуван по никакъв начин, каква е средната продължителност на живота, кога започват да се появяват симптомите, какви са те, просто искам да съм запознат с всичко по темата.

Благодаря Ви за отделеното време!

Последно редактирано от BraveWalker : 4th November 2011 на 03:23
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th November 2011, 09:45
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

При мъжете ракът на гърдата е много рядко срещан. Най-добре е да се консултираш с личния си лекар, който да ти даде направление, за да се разсеят съмненията ти.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 5th November 2011, 12:04
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Най-вероятно е гинекомастия. Не е чак толкова рядко явление. 100% диагноза само след биопсия.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 5th November 2011, 12:39
Аватара на liva
liva liva не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: В.Търново
Мнения: 237
По подразбиране

Симптомите,които описваш не са много характерни за гинекомастията....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросзадиагностиканаракнагърдата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:29.