IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 23rd December 2007, 22:09
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Най-вероятно става дума за Артекол- колаген, ако не се лъжа. И да, би трябвало да е постоянен филър.

Аз, обаче не разбирам какво точно те притеснява в устните, защо не ти харесват? Кой доктор те прави? И обясниха ли ти,ч е са възможни алергични реакции към колагена?
Отговори с цитат
  #12  
Стар 23rd December 2007, 22:33
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Ava-ava, Artecoll не е чист колагенов филър, а се състои от полиметилметакрилатни микросфери (polymethylmethacrylate (PMMA)) разположени в разтвор от частично денатуриран 3.5% колаген. Този колаген след 1-3 месеца се абсорбира от организма, а микросферите биват капсуловани от фиброзна тъкан, което е съпътствано от лека възпалителна реакция. Този процес завършва до 4 месеца след инжектирането.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 23rd December 2007, 22:39
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Да и аз така знам. Колагенът дефакто е нетраен, а останалите съставки, които си изброила, са тези, които остават. Но защо тогава се инжектират с колаген? В смисъл защо са смесени(ако мога така да се изразя) точно с колаген, а не с нещо друго? Струва ми се, че постоянните съставки биха имали същият резултат и ако биха били инжектирани с хиалуронова к-на да речем? Така ли е или греша някъде?

Аз се замислям, ако вторият ми липофилинг не даде резултат, да избирам между силикон и Артекол, мена какво ще кажеш за тези две възможности? Знам,ч е не харесваш силикона, то и аз не го харесвам, но ако липофилинга няма ефект при мен, трябва да търся някакво друго решение все пак- постоянно
Отговори с цитат
  #14  
Стар 23rd December 2007, 23:00
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Постингът на Ava-ava ме накара да се замисля защо съществува това погрешно мнение, че колагеновите филъри са постоянни?
Точно обратното, те са с по-краткотрайно действие от това на филърите с хиалуронова киселина.
Два от най-известните колагенови филъри са американските Zyderm и Zyplast.
Zyderm не е кръстосано свързан и подължителността на ефекта му е от 3-6 месеца, Zyplast е кръстосано свързан и подължителността на ефекта при него е малко по-дълга, 6-10 месеца.
Предимството на колагеновите филъри са безопасността им, поради това че са биоразградими- животинският колаген е използван от 100 години в хирургията- при зашиване на рани и при заместване на сърдечни клапи; ефективността им- заместват намалелия колаген, процедурата и бърза и лесна.
Най-накратко недостатъците на колагеновите филъри са животинския им произход, алергиите, които предизвикват в около 3% от случаите (тези алергични реакции продължават от 1 до 9 месеца), неоходимостта от тест преди процедурата, по-малката дълготрайност на ефекта, по-високата им цена, необходимостта да бъдат съхранявани в хладилник.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 23rd December 2007, 23:15
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Ava, малко ми е трудно да ти отговоря какво перманентно решение да намериш за устните си.
На мен лично по-ми харесва идеята да мога да ги променям когато поискам и колкото поискам, да имам винаги контрол над лицето си, над начина, по който изглеждам.
А относно филърите със синтетични съставки- съществуват и такива с хиалуронова киселина, всеки производител сам решава какъв метод на производство да избере и уви, не всички филъри с хиалуронова киселина са 100% безопасни и ефективни
Затова и бих искала ние като потребители да бъдем информирани и винаги да се интересуваме какво ни се слага, какво е действието му, какви са рисковете. Това, мисля, е абсолютно наше право!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 27th December 2007, 00:14
bibiqnka bibiqnka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 6
По подразбиране

попринцип когато се реших да си увеличавам устните бях решила да е силикон,обаче се оказа че една позната на моя приятелка има клиника(няма да я спомена засега).и така отидох при нея на консултация и тя ме убеди да си сложа този филър като ми обясни че това е завинаги и че е по добрия вариянт от силикона и че не крие никакви рискове.казаха ми че отока спада до 2 дена и окончателния вид се придобива до 1 месец.собственичката на клиниката беше със същия филър от 2 години (поне така ми каза).можеби направих голяма грешка че не се осведомих достатъчно предварително.....засега устните ми изглеждат добре въпреки че не се получи ефекта който очаквах...незнам дано да е трайно....
Отговори с цитат
  #17  
Стар 27th December 2007, 12:17
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

bibiqnka, наистина окончателния вид на устните си ще видиш след 1 до 4 месеца (според сайта на производителя), пожелавам ти всичко тогава да е наред.
Би ли ни казала след 3-4 месеца как ги чувстваш и дали ги харесваш повече?
Отговори с цитат
  #18  
Стар 27th December 2007, 18:07
bibiqnka bibiqnka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 6
По подразбиране

благодаря ти мена, аз също силно се надявам всичко да е наред.и разбирасе че ще споделя с вас как са се стекли обстоятелствата,все пак трябва да се знае кое как влияе за да не се стига до неприятни ситуации.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28th December 2007, 20:07
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Какъв е филъра, който са ти сложили и който е постоянен?

Снимки можеш ли да покажеш на устните си?
Отговори с цитат
  #20  
Стар 28th December 2007, 22:48
bibiqnka bibiqnka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 6
По подразбиране

ava, по горе съм писала какъв е ,но ако трябва да съм честна малко се съмнявам дали е точно това.знам че звучи лекомислено от моя страна,но както споменах , бях при позната(собственичката на клиниката) и и се доверих.толкова много исках да си направя устни,че го направих възможно най-бързо.когато попитах какво ще ми слагат тя ми обясни че това е постоянен филър който е безвреден и ефекта е завинаги.тогава не бях достатъчно запозната с това какво е филър.в последствие разбрах че се казва Артекола.сега ме мързи да качам снимки но да ти кажа при мен не е толкова фрапиращ ефекта просто си ги пооформих.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: относнофилърите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:45.