IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th April 2005, 15:11
CrazyBlackBitch CrazyBlackBitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Pazardjik
Мнения: 138
По подразбиране За черен дроб

Моля пишете на кирилица.Първо да се извиня, ако дублирам някоя тема, но не намерих подходяща, където да питам, затова пускам нова.
Ще се радвам някой да ми препоръча хранителна добавка за подсилване на черния дроб. Май го претоварвам. Пък и да не го, мисля, че тази тема ще е полезна и на другите. Благодаря предварително!
__________________
Само сладко,хляб,пържено,солено, алкохол,пушете2 кутий на ден,не тренирайте за нищо на света!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th April 2005, 16:22
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Позволявам си да дам някакъв коментар, в който претендирам да съм почти експерт. Прекарах много тежък хепатит Б и все още се съобразявам с черният си дроб.

Ако ти не си боледувала няма от какво да се притесняваш. При условие че не взимаш някакви синтетични хормони или тем подобни. Малко натоварване за дроба все пак може да окажат много продължителните аеробни тренировки в комбинация с много строга диета (особенно лудоста препоръчвана от Милко Георгиев).Тогава единствените калории за организма се осигуряват от преработване на мазнините- задача натоварваща директно черният дроб. Аз лично не съм имал почти никакви проблеми и с най-тежките тренировки за маса, но тръгна ли да изчиствам, започвам да усещам дискомфорт и тъпа болка в черният дроб.

Ако все пак имате мотивацията и решителноста да топите мазнини максимално бързо, полезни превантивни хапчета без абсолютно никакъв страничен ефект са карзил, хепкарзил, легасилин. Има и по-силни и активни като есенциале-форте, но те са вече за болни хора.


Черният дрог е единственият орган в тялото със способноста да се регенерира.Затова според мен по-добре е да му се дава почивка, отколкото да се разчита на хапчетата. Почивката се изразява в обща почивка за тялото, психическо спокойствие, избягване на мазни, пържени, пикантни храни, консерванти, алкохол, кафе.

Усещането за проблем в областа на черният дроб може да се определи като тежест или тъпа болка. Най- лесният начин да сме сигурни че има проблем е, ако лежейки на дясната си страна усещаме леко притискане и тежест под ребрата, а лежейки на лявата си страна не усещаме нищо.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th April 2005, 17:33
Bella
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

За прочистване на черния дроб мисля,че съм виждала някакви чайове.Попитай в някоя аптека.Върху кутийката трябва да има указание как се пие.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th April 2005, 09:50
CrazyBlackBitch CrazyBlackBitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Pazardjik
Мнения: 138
По подразбиране

Льофи, Благодаря ти! Направо ми четеш мислите, точно това ми трябваше
Черния дроб не си го натоварвам от боледуване, а от аеробните тренировки както каза и дискомфорта го усещам ТОЧНО, както описваш, само, че по-леко. Всъщност спазвам и "лудата диета на Милко", но и преди нея ми се е случвало да натоваря дроба от прекомерно тичане, скачане и т.н. в съчетание с диета за чистене на мазнините.
Знам, че дори и да не боли или да се обажда вобще, когато са налице аеробно натоварване и диета за чистене, трябва да се подсили черното дробче. И да му се дава почивка, разбира се. Благодаря още веднъж за поста
__________________
Само сладко,хляб,пържено,солено, алкохол,пушете2 кутий на ден,не тренирайте за нищо на света!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th April 2005, 16:51
Kurtni
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

CrazyBlackBitch аз пих преди време дроборазширяващо лекарство , много е евтино и се казва Клен Ботерол... много спортисти го пият... ако съм разбрала правилно , мисля че ще ти свърши работа, но прочети много внимателно листовката, защото хора с високо кръвно и незнам какво още беше не могат да го пият... първите дни като започнеш да го пиеш и получаваш сърцебиене, ама... не знам питай в аптеката
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th April 2005, 17:18
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Клен Ботерола действа на белите дробове. В случая няма нищо общо с темата.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th April 2005, 20:03
Kurtni
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Е .. това не го знаех..
Че тогава за какво ти е за черния дроб... нещо не схванах...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th April 2005, 21:57
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ами и аз това се чудя. Никой не беше казвал нищо за Клен Ботерола. Тук в тази тема говорим за черният дроб.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30th April 2005, 16:31
Kurtni
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Споко бе пич... не съм разбрала... що се косиш ся...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th May 2005, 08:31
CrazyBlackBitch CrazyBlackBitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Pazardjik
Мнения: 138
По подразбиране

Имам питане към Liophy най-вече, но ще се радвам и друг да се включи със съвет. Проблемът ми е следният: Преди 2 седмици получих алергична реакция от развалено яйце май, още не са ме изследвали, и замалко щях да умра 3 дни бях на системи и ми надупчиха задника с какви ли не лекарства, щото почнах да се задушавам през няколко часа. След това пък хванах пневмония и сега съм на антобиотик. По принцип не пия антибиотици от 5-6 години, но ми обясниха, че този път наистина се налага. Десният ми бял дроб не се чува почти, даже имах предполагаема диагноза стафилококова киста , но се оказа, че не е.
Диетата си я прекратих за 2 седмици, както и всякакво физическо натоварване, просто защото не можех да дишам. Ядях много малко и предимно ме тъпчеха с въглехидрати...От вчера си имам апетит, но не мога да ям яйца, мляко и т.н. знаете как е при алергия. Утре ми е последен ден на атибиотик и ми се искаше да почна пак тренировки...още кашлям като туберколозна обаче, и незнам дали ще мога, а и дали ми е разрешено да тренирам. Искаше ми се да направя и една кетогенна диета, но незнам дали да изчакам малко черния дроб да си почине или да си взема Карзил или Легасилин. След толкова лекарства и промиване на кръвта със какво ли не лекарите ми казаха, че хормоналния баланс е нарушен, а пък от антибиотика черния дроб горкия незнам как е...
Преди да се разболея бях свалила 2,5 кг, но сега пак си ги качих за тези 2 седмици и съм на изходна позиция
Дали да направя кетонната сега или след седмица? И ако я започна сега (вече закусих само месо) какви добавки да си взема за дроба. Liophy е написал по-нагоре, но в този случай вече говорим и за антибиотик...
Ще се радвам да чуя мнението на Mr Admin Благодаря предварително! Поздрави
__________________
Само сладко,хляб,пържено,солено, алкохол,пушете2 кутий на ден,не тренирайте за нищо на света!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Зачерендроб
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:06.