IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th July 2012, 23:07
tstankovi tstankovi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2012
Мнения: 1
По подразбиране Въпрос за хранителен режим

Здравейте, извинявам се,че отварям нова тема. Висока съм 1,75 и тежа 53кг. Цял живот имам проблеми с килограмите, опитвала съм какво ли не за да напълнея малко,но уви не се получава. Ям доста, месо почти не ям,защото не обичам, основно салати,плодове и зеленчуци,но с много хляб по 4-5-6 филии понякога. Единствено през бременноста качих 20 килограма,но след това ги смъкнах за няма и 2-3 месеца. Искам да правя упражнения вкъщи,но се притеснявам да не отслабна още.Какъв хранителен режим да започна? Благодаря ви предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th August 2012, 18:49
wermillion wermillion не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 25
По подразбиране

Високовъглехидратна диета или въглехидратна ротация, съчетани с качествени тренировки, могат да се окажат ключовият елемент за преодоляване на проблема, но най-добре е да се консултирате с реномиран персонален треньор или диетолог. По мерките, които сте написали, съдя че теглото и фигурата ви могат да се подобрят изключително бързо при съобразно хранене и тренировки.




--------------------------------------------------------------------------------
Онлайн магазин за изискани бижута с кристали Сваровски
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th August 2012, 14:20
Kalinkata Kalinkata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 7
По подразбиране

Здравей, това, че не консумираш месо е проблем, защото не виждам източник на протеини в диетата ти. Какво мислиш за рибата, тя може да ти помогне в това отношение. Ако не обичаш и риба, хапвай бобови храни - различните видове фасул, леща и нахут, соя и соево мляко, както и ядки, за предпочитане сурови - кашу, лешници, бадеми. А разбира се и краве сирене, прясно и кисело мляко, за предпочитане обезмаслени (0,1%). Ако и с повече протеин от храната не потръгнат нещата, е добре да се замислиш за гейнър - това са хранителни добавки, които ти доставят повече калории, основно за сметка на повечето протеини - около 60 гр. на доза. Хубавото е, че с него лесно можеш да променяш допълнителните калории, и да го спреш изобщо, ако са ти много.

Иначе с въглехидратите си добре, набавяш си и от плодовете, и от зеленчуците, но най-вече от хляба. Все пак гледай хляба да е пълнозърнест, по-полезен е като цяло, нищо че имаш метаболизъм за завиждане! Поздрави и успех!

Последно редактирано от Kalinkata : 20th August 2012 на 14:24
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th August 2012, 21:20
Emma83 Emma83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 22
По подразбиране

И аз ще ти препоръчам хранителни добавки. Щом ядеш добре, а не можеш да качил килограми, вероятно е до ген или хормони и просто такъв ти е организма (майка ми и тя като теб). Консултирай се със специалист, който да ти препоръча качествена хранителна добавка и почти сигурно ще ти се отрази на килограмите.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th September 2012, 18:55
Аватара на fifinkata
fifinkata fifinkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: bulgaria
Мнения: 37
По подразбиране

Оле аз съм същата но съм 37кг какво ще кажеш,пуст ген,ям 3пъти на ден и доста повечко,но на,нито 1 кг не съм качила нмога и да качвам,едно време лялами,която е сестра ми беше била една инжекция и качих 2кг,но уви сега мисля да си купя протеинова добавка дано да има резултат.Забравих да спомена,че и организма ми работи бавно.Ако намериш ефективна диета пиши ми и аз да го пробвам.
__________________
живей позитивно че да убиеш всичко негативно
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd October 2012, 10:15
petko_marinov petko_marinov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте тренирам си само в къщи, правя лицеви упори и коремни преси и някой път кофички. Искам да попитам някой по-компетентен какъв режим да спазвам за да кача 5 килограма примерно?
__________________________
Vrati Метални Врати Блиндирани Врати Входни Врати Метални Решетки
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd October 2012, 21:42
ivanivanov1 ivanivanov1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Същия въпрос като на Петко Маринов, но искам да кача поне 10 кг.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th January 2013, 10:12
mariakolarova mariakolarova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 9
По подразбиране

Не съм експерт, но и моите мерки са почти същите.
Качих 2 килограма с "Въглихидратна Ротация" и 3 пъти седмично тренировки във фитнеса. Естествено с инструктор, аз си хапвам месце, даже ми е трудно да се нахраня без. Но понеже не бях спортувала 2 години и си бях редуцирала мускулната тъкан прекомерно. При положение че не обичаш месо трябва все пак да се замислиш за качествен източник на протеин и най-важното съобразени с физическото състояние тренировки и достатъчно почивка!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th January 2013, 10:14
mariakolarova mariakolarova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petko_marinov Виж мнението
Здравейте тренирам си само в къщи, правя лицеви упори и коремни преси и някой път кофички. Искам да попитам някой по-компетентен какъв режим да спазвам за да кача 5 килограма примерно?
Ами зависи колко килограма си в момента, защото качването е по трудно когато килограмите са малко. Приятелят ми примерно всяка седмица варира 3-4 килограма в зависимост от натовареността и това какво яде, но той тежи 94 килограма и е 1.78 висок.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th January 2013, 12:22
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Вероятно това се дължи на бърз метаболизъм. Трябва да се консултираш с лекар, иначе каквото и да правиш може да се окаже без ефект.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросзахранителенрежим
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:18.