IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th August 2012, 13:45
JustN JustN не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 3
Unhappy Ниско кръвно + желязодефицитна анемия

Здравейте, откакто се помня, съм с ниско кръвно, а наскоро ми откриха и недостиг на желязо в кръвта (т.е., нисък хемоглобин). От таблетките с желязо ми става адски лошо, не мога да се вдигна от леглото. Освен това съм сравнително отскоро извън БГ и все още нямам личен лекар. Въпросът ми е: някой може ли да ми даде съвет как да вдигна трайно и кръвното, и желязото в кръвта си? Така не се живее, постоянно съм отпаднала, мога цял ден да лежа в леглото, доскоро си мислех, че е обикновен мързел, но очевидно проблемът е здравословен. Моля ако някой знае как да си помогна, да пише. Благодаря ви предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th August 2012, 19:02
Emma83 Emma83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 22
По подразбиране

Здравей,
майка ми е в абсолютно същото състояние, а има и мигрена на всичкото отгоре. И тя взема таблетки с желязо и витамини. Ако не ти понасят, по-добре се консултирай с лекар или в някоя аптека за алтернативни таблетки.

Иначе е много важно да се храниш и то с богати на желязо храни, освен месото и морските дарове, плодове и зеленчуци като грейпфрут, ягоди, киви, спанак, цвекло, зеле и т.н.

Абсолютно задължително е да приемаш и достатъчно витамин С, тъй като без него желязото се усвоява трудно от организма.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th August 2012, 19:05
JustN JustN не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 3
По подразбиране

Emma83, благодаря ти! Четох из най-различни сайтове за храни, богати на желязо, но си е друго някой да ти даде индивидуално съвет - морална подкрепа е все пак
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Нискокръвножелязодефицитнаанемия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:21.