IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th February 2010, 11:49
Аватара на une_very_stylish_fille
une_very_stylish_fille une_very_stylish_fille не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 4
По подразбиране Изчистване на мазнини

Здравейте хора! Понеже чета много, но не знам нищо се обърщам тук с молба за помощ и евентуално някакви примерни менюта. Момиче съм, 170 и 53кг., нямам кой знае каква физическа активност. Правя упражнения в нас всяка сутрин, ходя пеша и от тази седмица тръгвам на йога живот и здраве по 2-3 пъти в седмицата като смятам да правя упраженнията и в нас.Упражненията ми вкъщи обаче са по-скоро за тонус - не им знам имената, но правя едни за дупе от 2 седмици (може би и малко повече и аз си усещам някаква разлика, дори да не е на лице все още съвсем). Имам велоегометър и се случва и да въртя, но честно казано ми е много отегчително и скучно. Това беше и причината да се запиша в някакво групово занимание. А колелото в нас го въртя докато не ми писне, понякога по 30-40мин., друг път по 10мин . Това което искам е да сваля мазнини, а не килограми (всъщност е неизбежно, но определено имам нужда от 'изчистване') така и с правилен режим ще оформя по-добро тяло. Тук из форума някъде четох, че за да изгориш излишните мазнини трябва да преминеш на НВД, т.е повече мазнини и белтъчини, за да изразходваш самите мазнини, а не въглехидратите. И ми се видя доста логично, но се затруднявам в избора на храни. Не съм любителка на месо и яйца, но май ще се наложи.
Благодаря предварително за отговорите и се извинявам, ако въпросите ми са неуместни, но това е защото не разбирам, а имам желанието да поддържам хубаво тяло
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th February 2010, 12:02
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Здравей

Аз съм висока колкото теб, сега се опитвам да стигна 55, което би било идеалното тегло за мен, даже малко прекалено като се замисля.

Мисля, че за твоята височина, не ти трябва да сваляш, а ако започнеш НВД със сигурност ще свалиш. Правила съм я и това беше диетата, с която свалих най-лесно.

Според мен, идеален вариант за теб би бил да се съобразяваш какво ядеш - да не преяждаш, да не прекаляваш с въглехидратите и мазнините (което не значи да ги изключваш !!) и това в комбинация с някакъв спорт. Не е задължително да е фитнес - примерно аеробика 3 пъти седмично ще ти се отрази изключително добре, защото не само стяга и оформя тялото, но и тонизира невероятно !

Предполагам, ще получиш и други съвети. Надявам се да си избереш най-добрия вариант за теб и да се чувстваш добре в кожата си
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th February 2010, 19:56
Аватара на une_very_stylish_fille
une_very_stylish_fille une_very_stylish_fille не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 4
По подразбиране :)

Благодаря много за отговора jaynee
Мисля, че си права за това че трябва повече движение и добра храна. От днес въглехидратите, които приемам наистина са много по-малко от обикновеното количество на ден, което приемам. Те всъщност са най-големият ми проблем и мисля, че именно те са причина мазнините да си стоят, защото изразходвам само въглехидратите. Целтът ми най-вече е намаляване обиколката на бедрата. Имам чувството, че като карам велоегометър и стават огромни Ще се радвам, ако още някой има желанието да се включи и да си каже мнението. Добре ли е да спазвам някакъв по-специален хранителен режим или какво? Въпросът, е че съм толкова неориентирана какво и по колко да ям. Единственото нещо, което спазвам стриктно са часовете - през 3 часа по малко. Днес сутрнта закусих с МАЛКО нестле с мляко (от детските закуски), на обяд една малка натурална активия с биквитки и шепа ядки, за следобедна закуска доядох бисквитките (бяха около 5-6, на ревю с овесени ядки) и за вечеря едно бъркано яйце с малко кубче сирене, два пълнозърнести сухара и нарязана краставица. Много ли е или не?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st March 2010, 18:12
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Здравей , аз не съм от най-знаещите във форума, но специално за мазнините - трябва да ядеш храни с нисък гликемичен индекс (съдържанието на захар в различните храни, която се превръща в енерия, която от своя страна ако не се изразходва се превръща в мазнини). Освен това съм съгласна с написаното от Jaynee. А конкретно за това какво да ядеш - мисля, че храната, която си написала е много некачествена - в смисъл на хранителност. За да поддържаш едно хубаво и здраво тяло трябва да се храниш природосъобразно и здравословно. Не може да се обобщи всичко с 1 пост. Всеки ден тялото има нужда от въглехидрати - плодове и зеленчуци, пълнозърнести храни като овесени ядки и пълнозърнест хляб, както и от сложни въглехидрати - картофи, ориз (те са препоръчителни в дни с висока физическа активност) и като цяло е добре за хапваш въглехидратите сутрин, а плодовете като междинни хранения; белтъчините - бяло месо, риба, сирене, кашкавал, яйца - те са идеални за обяд със салатка - сама по себе си салатата не ти дава достатъчно калории, за да може тялото ти да я усвои, а пък какво остава да те нахрани; мазнините - те са много важни за функционирането на органите и жлезите - винаги слагай зехтин на салатата и хапвай ядки, но сурови - така запазват полезните си вещества - те са идеални за 2ро междинно хранене. Ето едно примерно меню, което според мен е оптимално:
Закуска: микс от овесени ядки (накиснати във вода), овесени трици, ленено семе, сусам с лъжичка мед + плод;
Междинно: плод/ове (важно е плодовете да са от 1 вид,а не да си правиш плодова салата например)
Обяд: салата (според сезона) със зехтин + 1-2 яйца/сирене/кашкавал
Междинно: шепа ядки/плод/кисело мляко (яж млякото отделно от други храни)
Вечеря: салата със зехтин + пържолка (на скара или на тиган или пък на фурна, но без мазнина)/риба (пак приготвена по този начин)
Преди лягане: можеш да хапнеш някакъв белтък - около 50-60г сирене или кашкавал (не е хубаво между последното хранене за деня и закуската да има повече от 8часа време).
И още нещо - ако си почитателка на сладките неща хапвай ги сутрин, ако наистина не можеш да им устоиш; и не забравяай да намалиш или ограничиш солта в храните до минимум; почти последно - на всеки 20кг тегло е добре да се изпива по 1л вода, т.е. ако си 53кг хубаво е да пиеш по 2.5л вода на ден.
Мисля, че това са някои важни неща, които трябва да знаеш, но със сигурност не е всичко. Има и други хора във форума, които могат да ти помогнат много. Надявам се да съм ти била полезна и успех
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st March 2010, 20:21
Аватара на une_very_stylish_fille
une_very_stylish_fille une_very_stylish_fille не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря за отговора. Почти всичко от това, което си написала на теория го знам, но ми е трудно да го приложа Знам, че храната която приемам дори да е здравословна е една и съща всеки ден и това ме вбесява и мен самата, но не винаги мога, защото съм на у-ще, а и съм разпределила часовете си за ядене да са през три часа. Аз съм първа смяна и за закуска в у-ще ям ябълка или си взимам портокал, после едно 3в1. За обяд почти винаги натурална малка активия с изключение на събота и неделя, когато ям каквото има в нас. За следобедна закуска пак някакви въглехидрати (пр. бисквити, плод, някакво друго сладко) и за вечеря гледам да ям така умразните ми яйца (бъркани или на очи) + зеленчук, сирене. Не ям много риба, а и в нас не се готви често, пълнозърнест хляб не ям, а само сухари, които не знам колко са полезни. А колкото до ниският гликемичен индекс - има ли някъде таблиза с такива храни? И все пак благодаря ти много за примерното меню, ще ми е от полза! През почивните дни се храня малко по-разнообразно (което пък пак си е стрес за организма след като цяла седмица ям едно и също) Сутрин мога да закуся с нещо различно от плод, на обяд каквото се е сготвило, за следобяд пак мляко или плод или черен шоколад, за вечеря...нз. Трудно ми е и аз да си съобразя менюто с това, че не съм си в нас през деня. А бих искала да те питам за яйцата, колко пъти на седмица е добре да ги ям? А плодовете- до колко ябълки или портокали (само това ям) е добре за един ден да ям? За водата, по-добре да не казвам колко пия, защото ще се шашнеш, НО аз много обичам да я пия, не пия нищо други-никакви сокове, газирано, алкохол пия де Вода пия по 3 бутилки 1,5л на ден +/- 500мл.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st March 2010, 21:02
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Ами много хубаво, че пиеш по много вода, само може да ти е от полза. Относно яйцата - може и всеки ден по 1 да ядеш, но аз лично се обривам ако ям повече от 4-5макс. на седмица. Бих ти препоръчала да ги ядеш варени, ако ги обичаш така, и например на 1 хранене по 2 по 2 пъти в седмицата (дано разбра какво имам предвид ). Иначе за плодовете - според мен колкото повече, толкова по-добре, но нали ти казах - хапвай ги като междинни или към закуската по колкото искаш, но да са от 1 вид. Аз също съм 1ва смяна като теб. В момента съм на пречистващ режим, но след захранването ще си правя сандвичи от пълнозърнест хляб с някакво филе и лист маруля или малко рендосан морков, но НЕ с белтъчини (сирене, кашкавал, извара). Друг вариант е да си събереш няколко кофички от Активия (честно казано не я намирам за много полезна и изобщо не я ям) и да си правиш миксовете от ядки за закуска и така да си ги носиш. И наистина те съветвам да се откажеш от бисквитите и сухарите и особено от Активията. Вкусът на човек се оформя по-скоро от психиката, така че пробвай нови неща, избирай и мисли за здравето си :P
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st March 2010, 22:17
Аватара на une_very_stylish_fille
une_very_stylish_fille une_very_stylish_fille не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Да, разбрах те за яйчицата Мога да ги ям и варени не пречи. Даже сега ми хрумва, че вече мога да заместя активията с едно варено яйце за обяд и още нещо (но какво?). А ти на какъв пречистващ режим си за мазнини ли, защото просто ми стана интересно? Какво ядеш при него? Това за сандвичите пак не е лоша идея, но аз ще мирясам, ако си направя хубаво меню за закуска и обяд. После ще съм си в нас и ще мога да ям повече белтъчини за вечеря и след обяд.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd March 2010, 14:24
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Аз съм на житен пречистващ режим - по 100г жито на ден, 3 ябълки и 9 ореха. Това се прави 10 дни с цел изчистване на организма от токсините. Днес ми е 9ти ден и направо нямам търпение да започна да ям нормално (здравословно) . А за обяда, ако мислиш да обядваш в училище 1 яйце е крайно недостатъчно. Като се прибереш у вас може да обядваш, а в училище да хапваш закуска - сандвича например и 1 междинно - плодове да си носиш. Аз така правя
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th March 2010, 13:07
Аватара на Morozko
Morozko Morozko не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 217
По подразбиране

Не ти трябва строга нисковъглехидратна диета. Трябва ти стягане на мускулите най- вече, като гледам колко тежиш и колко си висока.

Пробвай следното:
1. Нискомаслено кисело мляко с мюсли
2. ядки + плод
4. месо- телешко, пилешко + зеленчуци
5. Риба с зеленчуци

Може да хапваш вместо месо, яйца или да ги редуваш.

Но трябва и упражнения за стягане да правиш.
__________________
That's mee!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th March 2010, 13:27
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Как се стягат мускулите?
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изчистваненамазнини
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:20.