IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1621  
Стар 19th April 2011, 22:10
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Но както Теда каза веднъж, този Low Height на Ментор отговаря на среден профил /не проекция!/ на МакГан - на вид въобще не изглежда нисък
лъки, пак оплеска нещата с височината и профила на импланта, ама карай
профил си е равно на проекция отвсякъде, в твоя случай е Moderate Plus Profile , а понятието Low Height е свързан с височината на импланта , т.е в случая ниска височина, т.е по-малък размер на височината спрямо широчината на импланта, а проекцията0 профила) е третия показател от рамерите на импланта....

колкото до хематомите - понякога не можеш да ги предвидиш и си се получават, могат да дойдат от некоагулиран съд на всяки един слой над импланта..... дренажите се поставят в джоба, съответно дренират хематоми и секрети, изтичащи вътре в джоба, тк, най- веротните тъкани, които могат да кървят са тези, разслоени и образуващи ложето( джоба)... въпреки това и въпреки дренажите, дрениращи джобовете, е възможно да се получи кървене на по-горните тъкани - като подкожието, което няма общо с дренажа, той само преминава оттам, но отвора му е в друго пространство и няма как да дренира един подкожен хематом....когато хематома е по-голям, той се инфилтрира в околните тъкани , вкл и кожата, затова гърдите полилавяват....по размера на лилавото и ултразвуково изследване на гърдите може горе долу да се прецени колко е голям хематома и има ли нужда от ревизия, тк над определена големина хематом не може да се резорбира сам, и ако се изчаква може да доведе до инфекция при разлагането му.....затова ако синините са по-големи задължително тярбва преглед от лекар, който да прецени какво е положенеито....ако хематома е подкоже, то инфилтрацията към джоба би могла да бъде доса по-малка , съответно няма и по-висок риск от КК...ако хематома е произлязъл от тъканите на джоба( мускула), и е по-голям и се резорбира сам, то КК е доста по-вероятна.....така че всичко е индивидулано и въпрос на частен случай.... по тази причина само хирурга може да даде точно мнение !!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
  #1622  
Стар 19th April 2011, 22:32
Аватара на Oksana_
Oksana_ Oksana_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 294
По подразбиране

Серпентина, от сърце ти пожелавам всичко да е наред, голяма част от решението на проблема е в самата теб - повече положителни мисли и спокойствие.

Аз имам един въпрос за дренажите и се надявам по-компетентните мацки да се включат. След като "лошата" кръв и секрети трябва да изтекат навън, защо едни хирурзи слагат дренажи, а други не ? По думи на Тепавичарова дренажите са абсолютно задължителни... Като е така, защо някои хирурзи не ги правят ? Отразява ли се по някакъв начин за в бъдеще това дали си била с дренажи или не ?
  #1623  
Стар 19th April 2011, 22:41
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Oksana,
причината е проста - не им се занимава, иска се и известен професионализъм за поставяне на дренажи. Гледката не е естетична за клиниката /да се развяваш с кървави маркучи и тръбички с дни наред/, не е и сustomer friendly, защото за по-префърцунените мадами това би било унизителна гледка и излишно стоене в клиниката...не обиждам никого конкретно от форума, де.
Всичко се прави на контейнер, без грижа за здравето.
Единственият човек, който ги прави, е...ти знаеш.
Затова и се спрях точно на този хирург,
__________________
Ordnung muss sein!
  #1624  
Стар 20th April 2011, 04:48
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Коментарите за тези дренжи вече станаха меко казано банални и изтъркани, дори за хора, които четат форума избирателно и рядко.
  #1625  
Стар 20th April 2011, 09:07
Аватара на Serpentina^
Serpentina^ Serpentina^ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 343
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda Виж мнението
колкото до хематомите - понякога не можеш да ги предвидиш и си се получават, могат да дойдат от некоагулиран съд на всяки един слой над импланта..... дренажите се поставят в джоба, съответно дренират хематоми и секрети, изтичащи вътре в джоба, тк, най- веротните тъкани, които могат да кървят са тези, разслоени и образуващи ложето( джоба)... въпреки това и въпреки дренажите, дрениращи джобовете, е възможно да се получи кървене на по-горните тъкани - като подкожието, което няма общо с дренажа, той само преминава оттам, но отвора му е в друго пространство и няма как да дренира един подкожен хематом....когато хематома е по-голям, той се инфилтрира в околните тъкани , вкл и кожата, затова гърдите полилавяват....по размера на лилавото и ултразвуково изследване на гърдите може горе долу да се прецени колко е голям хематома и има ли нужда от ревизия, тк над определена големина хематом не може да се резорбира сам, и ако се изчаква може да доведе до инфекция при разлагането му.....затова ако синините са по-големи задължително тярбва преглед от лекар, който да прецени какво е положенеито....ако хематома е подкоже, то инфилтрацията към джоба би могла да бъде доса по-малка , съответно няма и по-висок риск от КК...ако хематома е произлязъл от тъканите на джоба( мускула), и е по-голям и се резорбира сам, то КК е доста по-вероятна.....така че всичко е индивидулано и въпрос на частен случай.... по тази причина само хирурга може да даде точно мнение !!
Ми аз пак говорих с мойта докторка и тя ми каза, че моя е подкожен и да не съм се притеснявала, че той вече е почнал да се резорбира. Не знам, ще се опитам да не мисля наистина повече за това и така.
__________________
Life is neverending fight
  #1626  
Стар 20th April 2011, 10:26
Аватара на дафни
дафни дафни не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 126
По подразбиране

Лъки, говориш наизуст.
Другите лекари не отричат дренажите - когато се налага също го правят.
Предупреждават, че ако се налага ще ги има.
  #1627  
Стар 20th April 2011, 10:33
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Дафни, това не е говрорене наизуст! Дренажите винаги са задължителни за тази операция, друг е въпросът защо не се правят..Кой има интерес да те държи 7-8 дни в клиниката си заради тях??
Както казаха и други, на Запад добрите хирурзи също правят дренажи и са задължителни.
За мен здравето е от първо значение, затова реших да избегна рисковте от не-слагането им. И точка.
__________________
Ordnung muss sein!
  #1628  
Стар 20th April 2011, 11:02
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Ако се налага, а как преценяват кога се налага, когато пациент дойде паникьосан като Серпентина ли? Явно трябва да се слагат задължително, за да се избегнат тия паники, защото всеки би изпаднал в ужас ако нещо неприятно се случи. Аз незнам , не съм компетентна, но няма ли начин всеки пациент да си изисква дренажи, дори и да му предлагат да мине без тях. .
  #1629  
Стар 20th April 2011, 11:35
Аватара на дафни
дафни дафни не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 126
По подразбиране

Не Лъки - не са задължителни. Лекарят може сам да прецени. Фалове могат да станат и след дренажите. Всеки организъм е различен.
Колкото до престоя в болницата - замисляла ли си, че лежането в болница няколко дни не е заради безопасност, а преди всичко заради пътеката по ЗК?
  #1630  
Стар 20th April 2011, 11:37
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Не мисля, че подобно изискване трябва да се вземе под внимание от страна на хирурга. Не може ние, пациентите да определяме стила на работа, методиките и да оспорваме практиката, на този, на когото сме се ДОВЕРИЛИ. Това не е нито в компетенцията ни, нито в това какво сме чули-недочули, видели-недовидели, разбрали-недоразбрали. Всеки работи така, както счита за правилно и взима решения според собствената си професионална преценка дали нещо е нужно да се слага, или не. И носи отговорност за решението си. Така че... постове от типа на това, че се работи едикакси щото нямали време, не разбирали достатъчно и пр. са доста... недомислени изказвания.
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:46.