IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 9th November 2007, 18:15
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Е нали за улицата говорим, не за модния елит.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 10th November 2007, 06:54
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Аз малко не разбрах каква е целта на сайта-да се снимат хората, за да се получи представа за конкретен град ли или да се покаже какво обичат хората да носят?
Кликнах на сайта, няма голям избор. И тези хора обичат да пазаруват 2-ра ръка. Тъжно някак.
Аз съм ок да се снимам, но съм далеч. Надявам се обаче да се качат повече снимки с интересно и стилно облечени хора.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 10th November 2007, 14:44
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Що да е тъжно? Не навсякъде възприемат пазаруването втора ръка така, както ти- в Германия ако споделиш, че обичаш да се ровиш из такива магазини, обикновено всеки път те гледат с интерес с какво ще си облечен- значи си по- различен, оригинален, обичаш да експериментираш. (друг е въпроса, че във повечето втори употреби там дрехите са на ниво Шанел, Прада, Ив Сен Лоран и т.н., ама те едва ли знаят, че в нашите кила преобладават други марки )
Отговори с цитат
  #24  
Стар 10th November 2007, 18:35
EMPRESS EMPRESS не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 869
По подразбиране

Пфф, като чета, ми става супер смешно...Тва е някъв си сайт за улична мода, няма да представя България пред Световната комисия за облекла и мода или там квото си го представяте...А то като се почна, кога ще стигнем развитието на европейските страни, дрън-дрън...Сигурно си мислите, че цял свят ще се изсипе в сайта и ще почне по него да съди какъв вкус имат българите и т.н.?! Навсякъде по света хората си правят хиляди такива блогове и на никой не му пука кой какво гледа или мисли, а вие го обърнахте на национален проблем
Както и да е, не виждам с какво българите са по-назад, за да не може да се направи подобен блог, да не би всичките да ходят с еднакви униформи по улиците? Според мен в сайтчето са постнати доста добри попадения...И не мисля, че да пазаруваш втора употреба е толкова тъжно, на мен например vintage стила ми е много интересен
Отговори с цитат
  #25  
Стар 10th November 2007, 23:52
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Тъжно е, защото показва ниската покупателна възможност на българите. З-то докато в другите страни е по-скоро изключение и може и да има вътре Шанел, Прада и незнам си кой още, в Б-я тези магазини са МНОГО и навсякъде и отрупани със стока, която в голяма степен е от фондации и собственика на такъв магазин после прави пари от това. И вътре няма такива марки.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 11th November 2007, 00:11
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Хубу, ама тва го знаеш само ти. Никой не е тръгнал да обяснява кви парцали точно си купува от килата. Нито пък на дрехите им пише "купено от втора употреба, щото там ми излиза по- евтино". По- важно е дали изглеждаш добре, не от къде и за колко си си купил дрехите. Въобще и аз не мога да я разбера тая тенденция всичко да се свежда до социалните и икономически проблеми в България- може би заради така типичната ни черта на вечно самосъжаление Едва ли някой ще тръгне да си прави толкова глобални изводи, тъй че задълбаването е излишно.
А иначе автора наистина би могъл да се постарае и да вложи малко повече труд в блога си
Отговори с цитат
  #27  
Стар 11th November 2007, 09:31
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Ами не искам да се заяждам, изказах мнение, след като си направих труда да прегледам сайта-там хората( без един), си казваха, че пазаруват от такива магазини. И освен това съм запозната какво и къде пазарува българина. Не съм казала, че това е лошо, но идеята за vintage модата е доста по-различна от евтините парцалаци на кило, които в голяма част се предлагат в тези магазини.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 11th November 2007, 13:43
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Модата е мода, не може във всеки град да е такава, каквато ти си я представяш. След като е хараактерно пазаруването на кило за България, не виждам къде е проблема всеки втори да каже, че го прави. А идеята доколкото аз разбирам, е да се покаже духа и стила на модата, ако мога така да се изразя, във всеки град, като при това този стил не винаги е vintage и не винаги е кило. Всъщност не знам как си направихте изводите, като от всички, само едно момче казва, че веднъж си е купило панталони и едно момиче къде има такъв магазин.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 18th November 2007, 03:03
Betty Betty не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Канада
Мнения: 7
По подразбиране

Браво! Най-накрая, и блог за улична Бългаска и индивидуална мода, и аз посещавам The Sartorialist, и му обожавам блога, той е много известен - фотографа, пише статии за модни списания, ходи по модните седмици и има видеота в интернет-а, неговия блог е най-известния за улична мода.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 18th November 2007, 19:32
EMPRESS EMPRESS не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 869
По подразбиране

Ти пишеш в Белазон, ако не се лъжа?...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: УличнамодаБългария
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:39.