IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd April 2008, 23:29
opeltigra opeltigra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 6
По подразбиране l-carnitine

един съвет за всички, пийте качествени неща...има защо да има и разлика в цените на продуктите....скъпото си е скъпо....L carnitine по възможност течен.....има и други хубави препарати....пример за един такъв е Hydroxycut carb control . - продава се в обявите на форума..поздрави
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th April 2008, 11:33
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Можеш ли да ми отговориш на въпроса, който съм задала тук - последното мнение?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th April 2008, 11:38
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Не знам, но една мацка дето ми казва какво да ям -професионална спортистка е , ме посъветва да не пия никога, ама никога Л-карнитин. Той уврежда черния дроб и жлъчката- при диети може да доведе до тежка анемия. Така че, ограничавайте си яденето ако можете, ако ли пък не -не се тъпчете с някакви глупости.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th April 2008, 11:50
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Патету би ли споделила коя е тази жена? От чисто любопитство...
Нещо повече обясни ли ти? Например какво представлява л-карнитина и каква е функцията му и как точно уврежда черният дроб.

Л-карнитина е аминокиселина. Функцията й е да пренася мастните клетки в кръвта за да бъдат използвани и съответно - изгорени като енергия. Дозата на ден е до 10 гр. Над това количество обаче не става опасна. Организма ти си взима от нея колкото му е нужно, останалото го изпикаваш. Никога ама никога и от никой не съм чувала, че може да бъде опасна за здравете. Продава се в аптеки, хранителна добавка е! Поискай повече инфо от жената, която така щедро си раздава съветите.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th April 2008, 11:55
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tory_
Патету би ли споделила коя е тази жена? От чисто любопитство...
Нещо повече обясни ли ти? Например какво представлява л-карнитина и каква е функцията му и как точно уврежда черният дроб.

Л-карнитина е аминокиселина. Функцията й е да пренася мастните клетки в кръвта за да бъдат използвани и съответно - изгорени като енергия. Дозата на ден е до 10 гр. Над това количество обаче не става опасна. Организма ти си взима от нея колкото му е нужно, останалото го изпикаваш. Никога ама никога и от никой не съм чувала, че може да бъде опасна за здравете. Продава се в аптеки, хранителна добавка е! Поискай повече инфо от жената, която така щедро си раздава съветите.
Знам че е аминокиселина и спомага за разграждането на храната в стомата- тази аминокиселина се отделя от жлъчката, както и други с подобна функция. И като я внасяш в допълнително количество води в дисбаланс на естественото производство.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th April 2008, 12:42
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Това за стомаха е грешно. Не знам да има и нещо общо с жлъчката.
Ето тук има изчерпателна информация http://www.bb-team.org/articles/882/
Доста преувеличаваш вредата й според мен.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th April 2008, 13:08
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

И пак никой няма мнение по въпроса:
Възможно ли е след прием на Л-карнитин да стане така, че и количествата Л-карнитин, произвеждани от организма да спрат да се произвеждат и организма да не може вече да гори мазнините по естествен път, без допълнителен прием на Л-карнитин... Имам предвид - дали се получава същия ефект, како при наркотиците? Когато организма спира да произвежда нещо, защото то му се доставя в готов вид?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th April 2008, 14:03
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Съмнявам се това да се случи, но попитай някой по-знаещ все пак.
Освен това никъде не съм прочела аминокиселината да се произвежда от организма. Навсякъде пише, че се доставя с храната.

Едит: Моя грешка. Ето това е от статията:
Цитирай:
Какво е това?
Л-карнитинът, или накратко- карнитинът е аминокиселина, която тялото ни произвежда от аминокиселината лизин, като за това е нужно наличиeто на витамините В6, ниацин, С , както и желязо, и аминокиселината метионин.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th April 2008, 14:27
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

И без това пия достатъчно други хапове (засега), че да взимам и това - отказала съм се от него, но ми беше любопитно, защото като спрях да го пия, наистина малко напълнях... Няма значение, това беше миналата година, вече съм мнооого по-добре
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th April 2008, 10:20
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Главната съставна част на Л-карнитина е аминокиселината метионин. Същата е основна съставна част на жлъчката. Така,че съм склонна на вярвам,че моята колежка може и да е права.
А и все пак тази аминокиселина е основна съставна част, т.е. не е само тя. Другото е,че сте в голяма грешка за количеството дневен прием- дават то 4гр. не повече. Над това е вече предозиране.Иначе мацката, дето работя с нея, като дойде ще я питам за подробности и разяснения.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: carnitine
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:01.