IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 30th October 2006, 10:25
kari_d kari_d не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 263
По подразбиране

Поли,направо се чудя как ще изкараш операцията.Дано всичко мине по мед и масло,ама се зареди яко със аулин.
А за мамографията,наистина притискат толкова много гърдата /като менгеме/,че да ти се пререве.Ама това било метода за по ясна картина.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 30th October 2006, 10:35
MELISA MELISA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 37
По подразбиране

При мен минаха 7 месеца от операцията и доктора ми каза че задължително трябва да си правя периодични прегледи на мамограф, но чета че натиска върху гърдата е голям и се чудя дали да не мина на ехограф нали и там всичко се вижда?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 30th October 2006, 10:44
Poly Poly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 117
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MELISA
При мен минаха 7 месеца от операцията и доктора ми каза че задължително трябва да си правя периодични прегледи на мамограф, но чета че натиска върху гърдата е голям и се чудя дали да не мина на ехограф нали и там всичко се вижда?
Може би имаш предвид, че трябва да ходиш на мамолог, които да ти преглежда гърдите / с опипване обаче/ и на ехограф. Преглед с мамограф се прави, само ако след ехографския или след ръчния преглед се открие нещо по-сериозно.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 30th October 2006, 10:52
MELISA MELISA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 37
По подразбиране

Да той ми каза мамолог но аз мислех че мамолога след мамографа ми прави заключение на прегледа. С напипване с тези импланти над жлезата може ли да намери нещо ? Защото не мисля
Отговори с цитат
  #15  
Стар 30th October 2006, 11:10
kari_d kari_d не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 263
По подразбиране

MELISA,изчакаи да влязат ветеранките във форума,те със сигурност са наясно и ще ти помогнат.
И на мен ми е интересно,при тоя натиск дали няма да се случи нещо с импланта
Отговори с цитат
  #16  
Стар 30th October 2006, 11:56
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

На мен един хирург ми каза,че обвивката на импланта издържа 6 пъти по-голямо обем,от този който е поставен в него....ако това е вярно,означава,че имплантът е практически неспукваем и може да бъде пробит единствено с остър предмет.Не знам...
Отговори с цитат
  #17  
Стар 30th October 2006, 13:17
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Аз хадя на мамолог, но прегледа е само ръчен и с ехограф. Каквото и да ви говорят , има риск за имплантанта и за нищо на света не давам да ме притискат
Отговори с цитат
  #18  
Стар 30th October 2006, 13:19
MELISA MELISA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 37
По подразбиране

Благодаря за отговора Чуждата ще мина и аз на ехограф тази седмица страх ме е от мамографа да не ми стане нещо на имплантите
Отговори с цитат
  #19  
Стар 30th October 2006, 14:09
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Той мамографа е за жени над 35 или такива, при които ехографът е показал потенциален проблем.
Иначе съм чела, че при жени с импланти се прави, но както казах по- горе - на по- спец апарат и проекция.
Палпаторният преглед /с пръсти/ при жени с импланти не е сигурен. Но ехографията е достатъчно добра.

Да ви се оплача -материалът ми го орязаха от 7 минути на 4, така че на хората не зная какво точно ще им стане ясно. Хвана ме яд, защото го бях направила много достъпен за всички ама... както и да е!
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 30th October 2006, 15:33
DeSIKOS DeSIKOS не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 412
По подразбиране

Хей Асет, аз съм прет ТV, чакам да гледам твоя репортаж, да не ти пука че са го отрязали, нали знаеш че във всяка служба задължително има по един некадърник за да спъва и да пречи на другите! Следващия път няма да го отрежат
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какставапрегледамамографкогатоимашимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:33.