IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #611  
Стар 26th December 2011, 22:16
gaby1704 gaby1704 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 51
По подразбиране

Здравейте, и аз съм със PIP от 2008. Силно се притесних като чета какво пишете. На това отгоре и до преди 2 седмици кърмех 7 месемното си бебе. Като си помисля, че са вредни и настръхвам.
Отговори с цитат
  #612  
Стар 27th December 2011, 09:55
Аватара на black_cat
black_cat black_cat не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 3
По подразбиране

http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/...ilikonovi.html

БТВ Тази сутрин 27.12.2011 За дефектните импланти PIP
Отговори с цитат
  #613  
Стар 27th December 2011, 19:42
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Ей, ама никой не казва кои партиди импланти са с този гел (или поне аз не съм разбрала). Ако се знаят партидите, мисля че всеки ще може да си провери и да е поне малко по-спокоен. Винаги се вдига много шум, а важните неща не се изясняват. И кога има проблем - само, ако се спука импланта и гела протече или? И добре, ако има спукан имплант какво се прави - т.е. идея си нямам колко е течен гела и какво става с него в тялото? Май наистина трябва да си питаме лекарите и после пак да пишем тук.
Отговори с цитат
  #614  
Стар 27th December 2011, 21:15
Mishelin Mishelin не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 309
По подразбиране

Gabi1704, и аз съм кърмила със същите импланти 1 година и според мен няма риск за децата.Имплантите имат допълнителна капсула, образувана от собственото ни тяло и малко или много предпазва. Другия фактор е, че имплантите са поставени подмускулно и нямат пряк контакт с млечните жлези. Опасността е само ако има пропукване и изтичане на гела и е в допир с тъканите ни, тогава има опасност от възпаление и естествено има риск както за нас, така и за кърмачето. Сутринта Доц. Евстатиев собщи, че при руптура (спукване) незабавно трябва да се отстрани не единя, а и двата импланта.
За жалост, въпреки всичките ми усиля да запазя спокойствие и да отложа операцята за по-късен етап, неочаквано гръмна и втория бум, които ми идва малко в повече и е ясно, че ще се подменят по-рано отколкото планирах. Крайно неприятно е чувството, че някои си е позволи да рискува здравето ми, за да задоволи собствената си алчност и да се измъкне от отговорности и наказание.
Друг кофти момент е, че юрваики се всички на операции, ще се чака с месеци за дати, както в самото начало беше.И в този ред на мисли, ще цитирам моя приятелка, която казва" Да си пожелаем успех и опазил Бог, да не минем на конвейр''. Аз обаче, все още не съм загубила вярата си в родните ни пластици и искрено се надявам, че това няма да ни се случи. Освен за всичко това, трябва да мисля и как да подходя деликатно към моя си частен случай...
Понякога ми се иска да изтрелям всичко в прав текст, такак както ми иде на езика, но за щастие се разгранича от такива маймунски изблици. От цялото това прецакване, немога да взема правилно решение за собственото си здраве!
Отговори с цитат
  #615  
Стар 28th December 2011, 09:23
gaby1704 gaby1704 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 51
По подразбиране

Mishelin, благодаря ти за отговора. Но само при мисълта, че нещо некачествено е в гърдите ми, и детето ми се е хранило от там, ме побърква. А когато преди години си слагах имплантите, доктора ми предложи две марки, от които тези въпросните бяха по-скъпи и каза,и че това и най-доброто.
Надявам се докторите да ни предложат оптимални варианти за подмяна.
Отговори с цитат
  #616  
Стар 28th December 2011, 11:10
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Момичета, я веднага отидете да видите докторите си, и си направете и ехография не само на гърдите но и на лимфните възли, а и всички необходими изследвания. Ако трябва и ЯМР за такива паники като мен например. Това е минималното, което може да направите на този етап.
Отговори с цитат
  #617  
Стар 28th December 2011, 11:44
minididi minididi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: Пловдив
Мнения: 160
По подразбиране

Момичета, аз се замислям за премахване и само повдигане без поставяне на други импланти. Някоя от вас обмисля ли такъв вариант
Ако имате информация за този вариант ,пишете моля
Отговори с цитат
  #618  
Стар 28th December 2011, 13:48
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Minididi, в темата със снимките има една потребителка (Piny, мисля че беше), която е само с повдигане, но тя го е правила в Германия (не че и тук не могат да го направят, де).
Някой да знае дали като се прави ехография на гърди може да се направи и ехография на лимфните възли, или трябва да се ходи при друг специалист (за по-сигурно?)?
Отговори с цитат
  #619  
Стар 28th December 2011, 13:52
gaby1704 gaby1704 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 51
По подразбиране

А мамографско изследване не е ли по-добре, не се ли вижда всичко?
Отговори с цитат
  #620  
Стар 28th December 2011, 14:19
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз съм само с повдигане, да.
Ако имаш достатъчно собствена тъкан, повдигането е по-добър вариант от импланти
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Скандалдефектнифренскиимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:49.