IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #261  
Стар 2nd October 2010, 19:46
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Ами то много си зависи какво точно са ти правили. Дали са пипали костта (чупене, пилене), дали са рязали хрущял и т.н. Но при мен, със всеки изминал ден, се убеждавам, че става дума за лошо изпълнение. Докторът според мен ме е направил през пръсти и не си е доизпипал работата. Надявам се ти да не си при същия.
При мен, месец и половина след операцията, след постепенното спадане на отока, започна да ми се очертава нещо като топче в основата на носа, там където ми беше гърбицата. Сега постепенно се оформя със всеки изминал ден като нова гърбица. Не знам дали е т. нар. "калциране" или се дължи на факта, че две седмици след операцията, докторът прецени, че едната ми кост е хлътнала, а другата изпъкнала и реши да натиска изпъкналата, за да може да се "прибере". Та не знам дали от тези "маневри" не се е получило така, че костта да се е прибрала, а върхът и да е "щръкнал" посредата на носа.
Но при теб не е имало такова нещо, така че ти стискам палци всичко да е наред. Хубаво е, че се чувстваш добре. Хора като теб, ме карат да не губя надежда, защото при мен нещата отиват към втора ринопластика, но мисля, че е още много рано да мисля за това.
Истината е, че всеки ден има промени и то различни. Един ден си казвам, че нещата са супер и че няма да се наложи, а на следващия съм на точно обратното мнение, тъй като се е появило някакво ново гадно проблемче.
Отговори с цитат
  #262  
Стар 3rd October 2010, 05:22
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

това да пипаш със сила или дори най-малкото натискане....докосва се само пресен нос..,може да е дело само на пълен некадърник и заслужава да гние в затвора...
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #263  
Стар 3rd October 2010, 09:54
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Моят беше на около 3 седмици когато го "намества". Не знам каква беше тази случка, но и аз си мисля, че докторът определено не ще да е от най-кадърните, най-малкото защото не си е изпипал нещата и се е наложило това "наместване".
От друга стрната, бих искала да отбележа, че преди години си играех с едно малко детенце, което без да иска ме изрита много силно в носа. Тогава една костица ми щръкна от едната страна. Аз се паникьосах и веднага отдох в спешната при един УНГ и той каза, че това което стърчи не е никакъв проблем, натисна го силно и той се прибра на старото си място без абсолютно никакви последствия и проблемът (тогва си мислех, че съм обезобразена) се реши точно за 5 минути.
Затова сега не знам какво да мисля, но определено двете случки не са много сравними.
Тази седмица мисля да посетя един пластичен хирург, който е и ортопед, за да обсъдим проблема с костта и зарастването на костите като цяло. Ако се наложи нова корекция, ще се доверя на повечето хора във форума и ще отида при Джамбазов.
Отговори с цитат
  #264  
Стар 3rd October 2010, 11:51
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Vera Slovic, би ли споделила, кой доктор те оперира?
Отговори с цитат
  #265  
Стар 3rd October 2010, 15:55
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

titi1, ще ти го пусна на "Лични". Причината, за да е казвам кой е докторът, е че са минали само 2 месеца от операцията и аз не искам да хвърлям кал неоснователно. Ясно ми е, че тази операция е доста сложна и въстановяването и крайния резултат са отложени доста във времето. Още повече че при мен се налагаше да се направят доста неща - гърбица, скъсяване и повдигане. Абе бях като някаква граблива птица просто и сега носът ми, макар и с проблеми, е по-добре от преди. Но то не се знае какво още предстои да му се случи.

След време когато съм по-наясно със нещата, ще напиша името на хирурга. Ще го кажа и на всеки, който се интересува, притеснен е от моите постинги и се страхува, че може да го сполети същото. Един малък джокер - не става дума за Джамбазов или Йорданов. Виждам, че те са любимците на форума и го казвам, за да може хората, които имат операции при тях да не се влияят от моите постинги. Радвам се, че има хирурзи като тях, които явно работят внимателно и успешно. Този, който ме оперира има и успешни и неуспешни операции. Не мога да определя аз от коя страна ще се окажа в крайна сметка. А и в крайна сметка - който не работи, той не греши.

Има едно нещо, обаче, за което съм склонна да обвиня моя хирург, без значение дали крайният резултат ще е добър и всичко ще се разреши в моя полза или ще ми се наложи втора ринопластика. Това е, че той не ми обясни подробно какво ще прави, както и не ми отговаряше на въпросите, които имах след това във връзка с появилите се проблеми. Той ми отговаря уклончиво или с известно отегчение, като в отговорите му понякога се прокрадва нещо като снизхождение и насмешка. "Какво казваш ти се струва?" "Ааа, вярно ли бе? И как разбра?", "Че ти това как го усети под гипса." На въпросът "какво е това?" - "това не е нищо" и т.н. И след това, се оказа, че "нищото" трябва да се намества (пак без обяснение). Дори и да не е нищо и после да изчезне, според мен, е редно като вижда, че се притеснявам да ми обясни какво е това "нищо", как се е появило и дали ще изчезне. Не желая да се осведомявам за моето "нищо" от Интернет или да разчитам на момичетата във форума да отговарят на въпросите ми, след като смятам, че това е негово задължение.
Не ме разбирайте погрешно, не съм някаква истеричка, която да е задавала една камара глупави въпроси. Дори напротив - 5-6 въпроса след операцията, на които не получих отговори и спрях да го питам, защото няма смисъл очевидно. Много информация за проблемите си, получавам именно от този форум и съм много благодарна на момичетата, които се отзовават.
Отговори с цитат
  #266  
Стар 3rd October 2010, 19:04
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

как ми намирисва на нефертити..най-големият майстор.на мен същите корекции се опита да направи,опита се и да намества,но пак не се получи......
Йорданов не би направил това с наместването ,защото лично той ми каза,че този,който се е опитвал да ми прави носа нищо не разбира от тази операция, трябва да му вземат разрешителното и тн,тн.просто изражението на лицето му и очите му изписваха шок.Как пресен нос ще тръгнеш да го пипаш и наместваш....абе без думи
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #267  
Стар 3rd October 2010, 19:08
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Ами незнам дали е редно или не да се пипа пресен нос, но на мен доц. Цветков също ми наместваше носа. А той е УНГ, все пак би трябвало да ги знае тези неща. Може би докато не са напълно заарастнали костите, ако има някакво леко изкриявване или асиметрия е възможно да се повлияе от това, знам ли
Отговори с цитат
  #268  
Стар 3rd October 2010, 19:13
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Аз просто каах думите н Йорданов,който оперира и в Англия,пресен нос не се пипа,защото резултатът не е ясен.Какви асиметрии и тн,че той тоя от нефертити незнаеше от какво е кривия ми нос,толкова глупав човек....и да тръгне да намества носа ми,а то причината беше другаде......ад
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #269  
Стар 3rd October 2010, 19:24
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Аз просто каах думите н Йорданов,който оперира и в Англия,пресен нос не се пипа,защото резултатът не е ясен.Какви асиметрии и тн,че той тоя от нефертити незнаеше от какво е кривия ми нос,толкова глупав човек....и да тръгне да намества носа ми,а то причината беше другаде......ад
marisabela, защо са ти намествали носа? Какъв беше проблемът при тебе?
Отговори с цитат
  #270  
Стар 5th October 2010, 20:00
loreta_lori loreta_lori не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте,аз съм нова тук, но имам един въпрос към оперираните-пораснаха ли ви нослетата след операцията? при мен мина месец, но имам чувството че с всеки ден ми пораства
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинаоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:55.