IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 18th February 2010, 09:03
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

за минали периоди могат да ти опростят задълженията,но само ако си се отказал от личен лекар
кошмара е голям ако не си го направил като си излизал и ти стоят тези задължения
А това за картата от април месец сигурно ли е? Има ли някакъв таван на задълженията (бях чула,че ако имаш задължения над 5 000 лв и не можеш да напуснеш страната)
Рових се в нета да търся подобна информация,но нищо не открих по темата...
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #12  
Стар 18th February 2010, 09:25
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

че ще има здравна карта е сигурно ( майка ми вече си прави)- но че ще те проверяват на границата или пък да ти забранят да напуснеш страната без такава карта ме съмнява доста
Отговори с цитат
  #13  
Стар 18th February 2010, 09:33
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

http://www.segabg.com/online/new/art...d=2&id=0000201
Отговори с цитат
  #14  
Стар 18th February 2010, 11:27
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

chaoslady, най-тъпото е, че откажеш ли се от тукашните осигуровки, и решиш ли след време да се върнеш, ще те накарат да си платиш за всички месеци, през които не си. Поне така се случи с моя приятелка, която беше в Германия преди година. Но може и да не е актуално инфо вече
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 18th February 2010, 11:46
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
че ще има здравна карта е сигурно ( майка ми вече си прави)- но че ще те проверяват на границата или пък да ти забранят да напуснеш страната без такава карта ме съмнява доста
това,както и статията,която си постнала някак си ме успокоява
няма да коментирам и изказвам дълго мнение относно държавата ни и разните й там недоошлайфани парадоксални закончета...
както и да е
дано да няма спънки

благодаря ти за инфото
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #16  
Стар 26th February 2010, 15:03
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

Звънях в НАП и ми казаха следното
ако не си се отказал от личен лекар при заминаването си в чужбина и си повече от 186 (или там някъде) дни извън страната,то с попълване на заявление от НАП (няккаъв док-т по параграф 19) и справка от полицията за това,че те е нямало в страната в дадения период ти се опрощават задълженията за периода
Преди няколко години това не беше достатъчно и щом не си се отказал от личен лекар трябва да си платиш натрупаните суми
Сега вече не е така (не мога да повярвам!)
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #17  
Стар 26th February 2010, 15:06
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lilith
chaoslady, най-тъпото е, че откажеш ли се от тукашните осигуровки, и решиш ли след време да се върнеш, ще те накарат да си платиш за всички месеци, през които не си. Поне така се случи с моя приятелка, която беше в Германия преди година. Но може и да не е актуално инфо вече
сега ако си без здравни осигуровки и решиш да се върнеш в страната подаваш заявление,започваш да си плащаш осигуровките от тук на сетне,но първите 6 месеца нямаш право да си ползваш здравните права (нищо,че си ги плащаш ежемесечно) и чак на 7-ия месец вече си възстановяваш правата
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #18  
Стар 26th February 2010, 15:11
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

остава приятното топуркане до НАП и полицията и обратно.
Но пак е по-добре отколкото да те карат да плащаш лихви върху глоби и осигуровки за услуги, които не си ползвала и не си могла по ниакакъв начин да ползваш
аз пък бях чула и друга глупост ( дано да не съм разбрала правилно)- че дори когато си се освободил от българско гражданство, ако това е станало след еди коя си година- пак си бил дължал осигуровки. Интерсно ми е само как възнамеряват да ме хванат
Отговори с цитат
  #19  
Стар 26th February 2010, 15:13
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
остава приятното топуркане до НАП и полицията и обратно.
Но пак е по-добре отколкото да те карат да плащаш лихви върху глоби и осигуровки за услуги, които не си ползвала и не си могла по ниакакъв начин да ползваш
аз пък бях чула и друга глупост ( дано да не съм разбрала правилно)- че дори когато си се освободил от българско гражданство, ако това е станало след еди коя си година- пак си бил дължал осигуровки. Интерсно ми е само как възнамеряват да ме хванат
ще те намерят с Интерпол и ще те закопчаят с белезници
(кой ги знае,малоумна работа)
Отговори с цитат
  #20  
Стар 26th February 2010, 15:16
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

в смисъл, че аз не притежавам никакво имущество в България, на което да се наложи запор

Дунди, като ме опандизят ще ми идваш ли на свиждане да ми носиш мандаринки?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Здравниосигуровки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:42.