IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 27th September 2007, 23:27
desi_baby desi_baby не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Cambridge/England
Мнения: 144
По подразбиране

Ами ще го потърся milena127 в аптеките пък дано го намеря
то предполагам че това е от кожата ми-понеже е чувствителна и винаги когато сложа някаква агресивна козметика реагира
Отговори с цитат
  #22  
Стар 1st October 2007, 21:29
mikse mikse не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 106
По подразбиране

Petyya, моята козметичка ми препоръча крем с матилращ ефект. За марка, със сигерност има много- отиди в голяма аптека и питай специалист. Завидси и от това колко парички си готова да дадеш. Аз в момента ползвам един на Kroff, с матиращ ефект. Общо взето съм доволна. За пудрата - има на Манхатън с антибактериален ефект, нея съм я ползвала дълго време, но от пудрите на Макс фактор съм най- доволна, макар в момента да съм с на Лореа- ще си я сменя пак с Максфактор. По-добра покривност и по-евтина. Важно е и винаги да си почистваш лицето- всяка вечер с подходящи продукти. Препоръчвам ти пяна за измиване - на Галеник, примерно. Но всичко зависи от финансови възможности, ако имах такава бих си купила по- хубава , на Шанел примерно. Това си заслужава.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 2nd October 2007, 13:11
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
На фирма LED e. Преписвам буквално от тубичката - ACtipur Tinted Cream.
Продава се в аптеките, мисля че около 18 лв беше.
Миленка, купих си кремчето преди няколко дена...В аптеката ми казаха да го слагам в/у крема, който ползвам по принцип, защото самостоятелно много изсушавал....аз така и направих....Втория път го смесих малко с хидратантния, защото ми е малко тъмен и седи на оранжеви петна, та да се поизсветли малко, ама това да е проблемът...

Та да си кажа болката...появиха ми се доволно количество ситни гадни пъпчици в Т-зоната.... , точно като от запушване на порите с много тежък крем или поради непочистване на кожата...Последното го изключвам, защото напоследък съм се зарила с лосиони, тоници, маски, пилинги...., че си ги и ползвам .... Направо не е за вярване..., а тъкмо ми се беше изчистило лицето като никога преди и сега пак.....

Мислиш ли, че не го нанасям както трябва...или е нормална реакция в началото....? Като прочетох листовката, все едно беше на кремче "Мечта" , а и ти си доволна от него... Ясно, че при всеки действието е различно, ама не ми се искаше аз да съм живото доказателство...

А може би не трябваше да мажа крем "здраве" на цялото чело, нос, брада (това само последните 2 нощи)......между другото, дами, вие кремчето "Здраве" само в/у пъпките ли го слагата или по цялата Т-зона...?

Благодаря предварително....


П.П. Аз май сама си отговорих на въпросите..., ама няма да трия мнението, може да помогне на някого...
Та разрових се за съставките на "Здраве"-то...., ми те преобладаващо комедогенни се оказаха.....(да съм честна ....2:3 )! Ясно каква била причината...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 2nd October 2007, 16:06
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Izabo, според мен е хубаво да посетиш професионален козметик и дерматолог, които да определят от какво има нужда кожата ти. казвам го защото нашите решения и прахосването на супер много средства по разни маски и мазилца са напразни. аз вчера коментирах в един друг форум, че имам хиляда мазила за хиляда различни неща. повечето от тях съм ги купила по препоръка на някой познат, след масивна реклама по списания и тв, случайно видяни и харесани в аптеката... и като си помислих за тея щуротии що пари съм дала...спокойно можех да съм си купила много по-хубави и много по-подходящи за моята кожа продукти, препоръчани ми от професионалисти. и повечето от самоизписаните ми продукти имат "уникален" ефект първите няколко пъти и след това -ниенте. не казвам че при теб е същия случай. просто ти разказвам какво се случва с мен, та ако можеш да си извадиш поука от моя случай. а и всички останали, четящи този ми пост
Отговори с цитат
  #25  
Стар 2nd October 2007, 18:26
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Права си, Пупи......но освен за десетки магически помади, по форумите сме чели историите и на доста момичета, които са останали разочаровани от някой прехвален дерматолог....Така че и подобна консултация не е гаранция за прекрасна кожа....Не казвам, че няма добри дерматолози..., аз и не съм търсила съвет от такъв засега.. ( признавам си..).., така че нямам право да обобщавам.

Мисля, че продуктите, които ползвам в момента, ми действат наистина добре и успявам да установя кое омазва пейзажа... ...Права си и за това, че пръскаме сума ти пари за всякакви бурканчета , къде с повече..., къде с по-малко ефект...., но все ни крепи мисълта, че поредното ще е НАШЕТО! Разбира се, трябва и малко разум да се влага в избора, не само да се водим от чуждата препоръка ..., обаче понякога масовата истерия те увлича... ! (6 теми по 30-ина хвалебствени страници как да ми подействат, кажи...? )

Та в тоя дух....., на теб дерматологът какво ти препоръча?????
Отговори с цитат
  #26  
Стар 2nd October 2007, 22:06
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Izabo, дано не съм те подвела аз с моя фон-дьо-тен
То верно че на всеки различно действа, ама не очаквах медицинска козметика да е комедонна.

Пупито е съвсем права за мазилата. Аз съм напълнила един шкаф, аптека мога да отворя. Преди всеки каквото ми кажеше- купувах. Сега вече подбирам повече и когато е възможно първо иска тестер.

А аз дерматолога е права. Ама все не мога да намеря наистина загрижен такъв.

Д-р Тачева беше добра, но на търговия го е обърнала. Всички бързо на конвейнера. След първоначалните грижи минах на козметичката там с плачевен резултат.

Другите доктори ми изписват антибиотици. Еми отказвам да пия такива вече. Цял живот с антибиотици и хормони ли да се тъпча.

А и кавото и да правя си остава факт- колкото и да се изчистя седмицата преди да ми дойде пак избива всичко.

Аз си ползвам Талодермата сега. Засега ми е добре, пък и да не е няма да се чудя защо съм похарчила поредните ххх лева.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 2nd October 2007, 22:44
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Izabo, дано не съм те подвела аз с моя фон-дьо-тен
То верно че на всеки различно действа, ама не очаквах медицинска козметика да е комедонна...
О, не, не.....със сигурност не си ме подвела ....
Нещо аз не правя, както трябва и се надявам това "нещо" да е било помазването с крем Здраве... ..Продължаваме да караме по метода опит-грешка , пък дано имаме успех накрая...

Сияйна кожа пожелавам на всички !
Отговори с цитат
  #28  
Стар 3rd October 2007, 07:38
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Другите доктори ми изписват антибиотици. Еми отказвам да пия такива вече. Цял живот с антибиотици и хормони ли да се тъпча.
А и кавото и да правя си остава факт- колкото и да се изчистя седмицата преди да ми дойде пак избива всичко.
аха
Отговори с цитат
  #29  
Стар 14th October 2007, 12:51
desi_baby desi_baby не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Cambridge/England
Мнения: 144
По подразбиране

Абе стига бе-за смесената кожа и комедони не бива да се пият антибиотици според мен.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 15th October 2007, 18:31
hydrowoman hydrowoman не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 52
По подразбиране

И според мен не трябва да се пият антибиотици безразборно.

А за смесена кожа е хубаво да се ползва нещо,което хем ще хидратира,хем ще матира. Ако е на растителна основа-още по-добре.Може и аромат да включим към изискванията за перфектния крем.....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Смесенакожагрижи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:41.