IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th December 2007, 12:10
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране Ринопластика+мамопластика в една операция

Реших да пусна нова тема, за да не оспамвам останалите. Предстои ми ринопластика и мамопластика в края на февруари, не не мога да реша при кого. Бях се спряла на Тонев, но няма много инфо за ринопластика при него. Сега се чудя дали може да е при различни доктори, но незнам пълната упойка може ли да се прави в интервал на 4-5 дена например. Другият ми вариант беше Анастасов, но той може да ми откаже ринопластика, както стана при Ава. Или цици при Тонев и носле при Джамбазов. Оффф голяма каша и колкото повече наближава съм все по объркана
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th December 2007, 12:56
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Предполагам,че на организмът ти ще му е почти все тая дали ще бъде два пъти под по-кратки анестезии или един път под по-продължителна/заради комбинираните операции/.А и стресът за теб в следоперативния период няма да е толкова голям,и ако не се чувстваш добре винаги можеш да отложиш втората си операция,докато си готова за това... Поне аз така си мисля
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th December 2007, 13:00
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Според мен,между двете операции трябва да има известен интервал.За да се възстанови организма по-бързо.Щото да не можеш хубаво да дишаш след риноплатика и болки при мамопластика,не ми се вижда хич приятно.Ама всеки си преценява за себе си.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th December 2007, 14:17
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Ако нямаш време и се налага, можеш да направиш двете неща на веднъж. Но ще ти е доста трудно първите ден- два, заради носа, а след това дискомфорта от ринопластиаката вече няма да го има, но ще продължаваш да се "мъчиш" с гърдите.
Ако, обаче имаш възможност, избери и направи нещата на два етапа, но не за една седмица. Това е твърде малко време за две операции и тогава просто трябва да изтърпиш всичко и да ги направиш наведнъж. Ще ти е гадно и ще те боли, но пък смятам няколко дена ще изтърпиш, нямайки друга възможност
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th December 2007, 14:51
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Престоят ми в България ще е точно месец и ще го удължа само с случай на непредвидени усложнения. Затова ми е трудно да реша. Може би в крайна сметка ще предпочета Тонев за да е 2 в 1. Разбрах, че Джамбазов работи в екип с друг хирург, но за него тук няма отзиви. Не го изключвам като вариант, единият да направи нослето, а другият цицките Мисля, че по тежко ще ми бъде да претърпя две операции за толкова кратко време отколкото всичко наведнъж. Незнам. Пък сега четох хубави неща за Аргирова, но нямам БТВ. Какви интервенции прави тя в "пълна промяна"?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th December 2007, 14:53
adinka adinka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 517
По подразбиране

Аз съм минала и през двете операции,но не под една упойка.Първо за ринопластиката да ти кажа,гадното ми беше не повече от 1-2 часа,докато излизах от упойката,не за друго,а просто защото нямах сила да се мръдна.Дори вечерта си ядох месо(като операцията беше през устата),после се разхождах.Следващите 5 дни с тампоните прекарах в болницата,само че мен тампоните не ме дразнеха изобщо.

Обаче след силикона....оле,не че е болка за умиране,но освен че не можех да си мръдна торса,ме боляха и ръцете(и то няколко дни бях като схваната),подвижни ми бяха само краката.В деня на операцията и на следващия почти не съм ставала от леглото.

Дали защото силикона ми е от скоро и може би съм забравила мъките около носа,но моето мнение е,че ринопластиката е къде къде по безболезнена,отколкото силикона.

Не мога да си представя за себе си да ми напрвят и двете наведнъж.

Не искам да те плаша,просто като знам какъв е дискомфорта и от двете реших да споделя.

Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th December 2007, 17:13
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Благодаря на всички за съветите, надявам се да взема правилно решение и в крайна сметка, всичко да мине добре. Не се страхувам толкова от болката, колкото от усложнения или незадоволителен резултат, защото това налага удължаване на престоя ми и допълнителни главоболия. Ох, дано го измисля по скоро
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th December 2007, 11:38
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Пробвах да пратя на Анастасов снимки по ел поща, но нещо не му е наред или е препълнена Поне да знам дали би се навил на ринопластика при мене за да го обмислям като вариант. Да не си е сменил адреса знае ли някой?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ринопластикамамопластикаеднаоперация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:50.