IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #321  
Стар 10th March 2011, 21:45
Аватара на jovanna93114
jovanna93114 jovanna93114 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Графството
Мнения: 458
По подразбиране

Именно !!!
__________________
Ще лумне пак пламък изгаснал,
над сянката-лъч засиял,
строшеният меч ще зарасне,
сваленият пак ще е крал.
Отговори с цитат
  #322  
Стар 10th March 2011, 21:52
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Пиши в мъжки род Гледай сега, мауз, никога не съм ти казвал нищо по разни теми, по които имаш странно мнение, щото се пак си голям човек и си живяла в друго време и прочие, но тук ми е прекалено забавно.

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Ще вземат да пораснат, ще вземат да хапят хора, ще вземат да разнасят зарази, ще ви бъркат в кофите за боклук - така ли?
Не, ще отидат в бюрото по труда, ще започнат работа като счетоводители, ще си купят апартамент, кола и зимата ще ходят на ски в планината. Примерно.
Тия неща дето си написала стават за някоя приказка, мисли реално. Спасяване от какво и по какъв начин е въпроса, но наистина стана прекалено и излишно задълбочаване.

Написани нещата звучат много хубаво и приятно и розово, няма спор, но реалността е малко по-различна.

И моя апел като за накрая е - не пускайте кучета и котки из градовете, когато искате да се отървете от тях или да ги "спасите" по разни причини. Лошо е и за животните, и за хората.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #323  
Стар 10th March 2011, 22:53
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Извинявам се само за женския род, подвела съм се.

Но само за това. Не смятам поста си за "захаросан", какъвто се опитваш да го изкараш.
Аз обичам животните и то доста повече от хората, да не кажа от определени хора.

Цитирай:
и си живяла в друго време
Да, така е. И какво от това? Възрастта ми дава поглед с по-широк диапазон на време отколкото при вас младите. За което не се извинявам

Цитирай:
но реалността е малко по-различна.
Реалността е винаги една и съща. Тълкуванията ни за нея са различни.

Това не е с цел спор. Да го спрем и всеки да остане с неговото си мнение.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #324  
Стар 11th March 2011, 00:41
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз

Цитирай:
и си живяла в друго време
Да, така е. И какво от това? Възрастта ми дава поглед с по-широк диапазон на време отколкото при вас младите. За което не се извинявам
А дали не трябва
Старостта (кат някакво там "състояние" ) дали е само физическо или пък с духовното вървят ръка за ръка Трупайки годинки едва ли трупам само бръчици и "опит". Все си мисля, че наистина новите идеи, мисли, действия, поглед за света не биват създавани от сблъсквайки се с "живот и опит " хора.
Между другото от известно време ми се струва, че това е най-често повтаряната "приказка" кат почнеш от България и продължиш все на Изток...
btw това е под мен
Цитирай:
1. кучетата, били те и улични , това ми звучи като децата , били те сираци - нали много сходно , не са Диви животни , не живеят в гората , социализирани са.
Не знам за теб, но Аз ако намеря дете, куче или дете-куче на улицата не му помагам да се "социализира" като го занеса в центъра на селото, на площада и го оставя да се приобщи към тълпата.
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #325  
Стар 11th March 2011, 00:47
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Solver , пиша за да изясня две малки подробности.
1, кучетата, били те и улични , това ми звучи като децата , били те сираци - нали много сходно , не са Диви животни , не живеят в гората , социализирани са.
2, Надявам се хора с твоето мнение осъзнават , но някъде дълбоко в себе си не желаят , да показват на внуците си какво е куче в зоологическата градина.
И не е тук мястото да обсъждаме ролята на майката в отглеждането на детето и , нахапаните такива деца от кучета . Но въпреки това трябва да отбележим , че като по разумен биологичен рид не можем да изтребим до крак всеки друг такъв вид причиняващ ни някакво неудобство. А и няма да успеем опитите ни с хлебарките и мишките като далеч по големи приносители на зарази го доказаха.
П. П. да ме извиниш , преди лягане съм в особено криво настроение. Нищо лично.[/i]
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #326  
Стар 11th March 2011, 00:48
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

На къде биеш с поста си MILI?
Да се извиня за годините си ли?
Не отричам новото, младите са пълни с нови идеи, които подрепям.
Обясни ако ти се пише, не настоявам
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #327  
Стар 11th March 2011, 01:10
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

daliq, точно така е, но кое точно е обратното на моето мнение?
По точка номер едно - кучетата ти звучат като деца (сираци) - ами децата сираци не ги оставяме на улицата като ги намерим, в крайна сметка стигат до домовете за сираци или до приемни семейства. Пътят на кучетата минава през приюта и от там, ако някой си ги хареса, до "приемни семейства". Аз просто не съм съгласен да захвърляме кучетата в градинките, както ти не си съгласна да захвърляме децата в градинките. 2 еднакви мнения, поне така смятам, не знам кое не ти харесва.

По точка номер две - надявам се хората с твоето мнение (каквото и да е то, понеже не го разбирам) не желаят да показват на внуците си какво е куче около кофите за боклук (щото те там стоят, намери кофи и ще намериш кучета). Да разбирам ли че за теб е нормално кучетата да обикалят в града, след като по целия свят е сметнато за ненормално? То и въпросът да гледаш куче вкъщи е спорен вече според някои хора (щото се ограничава животното един вид), но пък мен ме изумява как някой може да бъде ЗА кучетата в градовете. И повярвай ми - те не са градски кучета Няма такава порода и умението им да живеят в града не се предава през поколенията, просто там се раждат и там се приспособяват. В града е дори опасно за кучетата и шанса да оцелеят извън него е доста по-висок, най-малкото виждам по няколко премазани от коли всеки ден. Честно казано дори не знам какво се опитвам да докажа, тъй като ми е непонятно как някой защитава уличните кучета, за да може децата му да видят куче, примерно. И аз харесвам животните, отглеждам такива и определено не смятам, че измършавелите кучета в града живеят щастливо.

Р.Р. MILI отговаря на поста ти преди да си го написала, е тва значи напредичаво мислене
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #328  
Стар 11th March 2011, 07:06
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver
..... Аз просто не съм съгласен да захвърляме кучетата в градинките, както ти не си съгласна да захвърляме децата в градинките. 2 еднакви мнения, поне така смятам, не знам кое не ти харесва.....
Тук няма разминаване в мненията ни.

Въпреки че и деца са оставяни не само на улицата, но и в кофите за боклук, примери доста. Има и такива хора - раждат и си хвърлят децата. Защо ли се чудим, че хвърлят кученца?

jovanna93114 са били на пътя. Надали знаем всички приюти, нито тя, нито аз, нито ти Solver. Решили са, че ако ги оставят в някое село има по-голяма вероятност някой да ги прибере в двора си.
Към момента това е било най-правилното. Или да ги подминат и оставят там, на шосето. Голямо чудо, че ще ги смачка камион.

Тук една ли не се караме за една чисто емоционална постъпка на хора, които обичат животните.
Ти, там на пътя ли щеше да ги оставиш?

Всички сме против изхвърлянето на животни на улицата. Да, проблемът с уличните кучета е голям, трябва да се разреши защото наистина представляват опасност. Поне някои от тях. И за това няма спор.

Но за наличието на бездомни кучета по градове и села отговорността е пак наша - на хората.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #329  
Стар 11th March 2011, 09:21
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Но за наличието на бездомни кучета по градове и села отговорността е пак наша - на хората.
А аз какво казвам "Те са оставили кучета в центъра на селото" - това изречение го свържи смислово с твоя цитат и да се надяваме, че ще получиш причинно-следствена развръзка

Никой не ги е набил с пръчка за тая постъпка (а трябва ), просто констатираме, че не е редно.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #330  
Стар 11th March 2011, 10:08
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Е..ва ти въпросът стана за едно добро дело.
Независимо кой, къде и как ще го нарече.
Хайде стига с причинно-следствените връзки.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Домашнилюбимци
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:56.