IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2161  
Стар 4th July 2011, 08:53
Аватара на Mim Che
Mim Che Mim Che не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 325
По подразбиране

Клоня към д-р Ефремов, защото единствено негово дело съм виждала и пипала, и ми харесва. Не съм ходила още на консултация.
  #2162  
Стар 4th July 2011, 09:28
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Има доста информация от оперирани тук в раздел мамопластика, Хана. Чети, гледай, ходи на консултации при няколко различни хирурзи. Анатомията на всеки е различна и това, че 1 резултат, който си видяла и пипала ти е харесал е добре, но далеч не е достатъчно.
  #2163  
Стар 4th July 2011, 09:48
Аватара на infinity*
infinity* infinity* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 69
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora Виж мнението
Не всички излизат трудно и гадно от упойка . Зависи от анестезиолога .
Абсолютно съм съгласна!Зависи от анастезиолога !!!
Година преди да забременея имах здравословен проблем, който налагаше операция с пълна упойка. Ставаше дума за 20 минутна интервенция, но едва излезнах от упойката, а после 3 дни имах ужасяващо главоболие и гадене.
При раждането ми поставиха спинална упойка (тука вече става дума за частна клиника!!!). 3 дена ми вливаха физиологичен разтвор и глюкоза и ми даваха хапове за глава, за да спре главоболието и да се изчистя от упойката и на изписването (ден 5-ти) ми идеше да се засиля и с главата в стената...
Когато дойде време за мамопластиката, сърцето ми се беше свило заради тая пълна упойка. Само за това мислех в последните дни. Дали ще се събудя, дали ще си видя пак детето...звучи тъпо, но наистина ми минаваше през главата. В деня на операцията, когато анастезиолога влезна при мен в стаята за последни успокоителни думи, като видя колко съм стресната, се усмихна и ми каза:" Спокойно аз съм магьосник.Ще се събудиш спокойна и отпочинала, като след много приятен сън." Аз си казах да бе да... Е, ако искате вярвайте, но този човек наистина се оказа магьосник, защото само час след като излезнах от упойката, вече си пиех кафето на терасата и говорех по телефона. Нямаше и следа от гадене, главоболие, не ме тресеше както обикновено ми се случва след упойка. Самата аз не можах да повярвам!!! В последствие ми обясниха, че тези неприятни ефекти, които съм имала преди, са били в следствие на не до там качествени упойки, предозиране (за да се подсигурят, че няма да се събудиш и да усети нещо преди края на операцията) и немарливост от страна на анастезиолога и екипа му.
С две думи, когато си в добри ръце, няма от какво да се притесняваш!
Хана, подбирай внимателно в чии ръце оставяш живота и здравето си. Консултирай се с повече от един хирург. Поискай предварителен разговор и с анастезиолога, ако нещо те тревожи! Питай и разпитвай подробно за всичко, за да си убедена, че вземаш правилното решение и чак тогава лягай на операционната маса!
  #2164  
Стар 4th July 2011, 09:51
Аватара на Mim Che
Mim Che Mim Che не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 325
Smile

Дааам, знам, че е така. Откакто спрях да кърмя и се сдобих с тези (извинявам се за грубия израз) гюдерии, изчетох доста. Четох ви, гледах ви и мога да кажа, че научих доста като за начало. Евентуално ще знам какво да питам на консултациите и да кажа какво аз бих искала да получа като резултат (без да претендирам за компетентност). Относно хирурзите - има толкова много (и такива, за които съвсем не подозирах), че луд да станеш от чуденки този ли, другия ли... Без да конкретизирам имена, само ще допълня, че за няколко от най-известните чух тотално противоположни мнения. Все още събирам информация.
  #2165  
Стар 5th July 2011, 11:03
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Момичета, не зависи само от анестезиолога, а и от упойката май

Аз нямах никакъв проблем с излизането от упойка (деприван), не ми е било лошо и не съм повръщала. Една моя приятелка беше при същата анестезиоложка и каза, че два дни е била парцал от упойката (обикновена)

Имам и друга операция с пълна анестезия. Понеже беше спешна, не съм имала време да си избирам упойки, а и никой не ме е питал.
Е, след нея 2 дни не знаех къде съм, драйфах яко и бях в някакво много гадно полусънно състояние в което си мислех отвратителни неща, нещо като кошмари, но не спях съвсем
__________________

Умният сам си създава щастие !
  #2166  
Стар 5th July 2011, 12:04
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Аз трябва да се поинтересувам моята упойка каква е била, защото се чувствах като блъсната от товарен влак. Има логика да е вида упойка и сигурно са ме прекарали с упойка обикнове
  #2167  
Стар 5th July 2011, 12:16
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Мисске, как са ти зизите, мЪ?
Доволна ли си вече?
__________________
Ordnung muss sein!
  #2168  
Стар 6th July 2011, 00:00
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
Exclamation

Цитирай:
Първоначално написано от infinity* Виж мнението
Абсолютно съм съгласна!Зависи от анастезиолога !!!
Година преди да забременея имах здравословен проблем, който налагаше операция с пълна упойка. Ставаше дума за 20 минутна интервенция, но едва излезнах от упойката, а после 3 дни имах ужасяващо главоболие и гадене.
При раждането ми поставиха спинална упойка (тука вече става дума за частна клиника!!!). 3 дена ми вливаха физиологичен разтвор и глюкоза и ми даваха хапове за глава, за да спре главоболието и да се изчистя от упойката и на изписването (ден 5-ти) ми идеше да се засиля и с главата в стената...
Когато дойде време за мамопластиката, сърцето ми се беше свило заради тая пълна упойка. Само за това мислех в последните дни. Дали ще се събудя, дали ще си видя пак детето...звучи тъпо, но наистина ми минаваше през главата. В деня на операцията, когато анастезиолога влезна при мен в стаята за последни успокоителни думи, като видя колко съм стресната, се усмихна и ми каза:" Спокойно аз съм магьосник.Ще се събудиш спокойна и отпочинала, като след много приятен сън." Аз си казах да бе да... Е, ако искате вярвайте, но този човек наистина се оказа магьосник, защото само час след като излезнах от упойката, вече си пиех кафето на терасата и говорех по телефона. Нямаше и следа от гадене, главоболие, не ме тресеше както обикновено ми се случва след упойка. Самата аз не можах да повярвам!!! В последствие ми обясниха, че тези неприятни ефекти, които съм имала преди, са били в следствие на не до там качествени упойки, предозиране (за да се подсигурят, че няма да се събудиш и да усети нещо преди края на операцията) и немарливост от страна на анастезиолога и екипа му.
С две думи, когато си в добри ръце, няма от какво да се притесняваш!
Хана, подбирай внимателно в чии ръце оставяш живота и здравето си. Консултирай се с повече от един хирург. Поискай предварителен разговор и с анастезиолога, ако нещо те тревожи! Питай и разпитвай подробно за всичко, за да си убедена, че вземаш правилното решение и чак тогава лягай на операционната маса!
Доктор Мирчев(Есте Клиник) е невероятен професионалист-и аз бях по абсолютно същия начин,събудих се отпочинала,бодра и гладна )))
Два месеца по-късно ми се наложи друга операция-със същата упойка,както при мамопластиката-ДИПРИВАН-нооооо я понесох изключително зле!!!Часове наред световъртеж и повръщане.Тогава разбрах,че анестезиолозите са двe групи-МИРЧЕВ и останалите )))
Лично мнение.

Последно редактирано от mishelle1607 : 6th July 2011 на 03:31
  #2169  
Стар 17th July 2011, 22:02
Аватара на vanessa01
vanessa01 vanessa01 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 151
Smile

Здравейте, очарователни момичета ! Чета форума от няколко месеца и голям интерес и съм ви много признателна за информацията , която предоставяте чрез дискусиите си. Искам да се обърна към вас с конкретен въпрос. Предстои ми мамопластика при др. Стоянов есента, но не мога да избера размерите - между МФ 375 СС и 420 СС, като параметрите им са: 375- 13-12.1-5.2 и 420- 13.5- 12.5- 5.3. В момента нося чашка С, подгръдната ми е 72, висока - 167 см 48 кг. Исками се да придобия красив анатомичен бюст, пищен и естетичен. Докторът преложи тези кубици, защото имам достатъчно своя жлеза. Моля ви за искрен съвет, защото скоро трябва да дам отговор. Питам се съществена ли е разликата между размерите, тъй като проекцията им се различава с 1мм. Очаквам отговорите ви. Лека вечер !
  #2170  
Стар 18th July 2011, 12:34
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Не мисля, че трябва да разчиташ на нас да те съветваме. Хубаво е, че си дала някакви твои мерки, но има много индивидуалности при всеки, а те не се изчерпват с килограми, височина и подгръдна обиколка. Единственото, което аз мисля (и нека някой ме поправи ако греша), че когато има достатъчно собствена жлеза проекцията трябва да е по-висока (при подмускулно поставяне импланта е притиснат) и твойта си жлеза може да не се опъне достатъчно. Най-вероятно проекцията, която сте избрали заедно с хирурга отговаря на твоята анатомия. Разбира се казвам всичко това без да имам ни най-малка представа как изглеждат гърдите ти сега.
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:35.