IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2191  
Стар 8th August 2011, 22:28
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Това е много сериозно обвинение и надявам се, че имаш несъмнени доказателства, които те моля да споделиш тук.
Както Аник е написала, почти никой не е с изцяло подмускулно поставени импланти, твоите 400 сс със сигурност няма как да се съберат под мускула, би трябвало да са частично под мускула.
Ако имплантите са поставени ИЗЦЯЛО НАД мускула първо трябва да отидеш да говориш със Заякова, да чуеш нейното становище по въпроса, а след това евентуално да заведеш дело срещу нея, но най-вече случаят трябва да добие гласност.

Заякова е и моят хирург, харесвам я като човек, като специалист, вярвам й, но............никога не бих защитила лъжата, ако има такава.
Ще следя случая с повишено внимание.
абсолютно съм съгласна с мнението....аз лично обаче на твое място бих първо погледнала епикризата отново - не виждам причини човек с толкова практика и име , да си сложи главата в торбата с невярно написана епикриза...ако в нея пише " подмускулно" или " частично подмускулно", то бих отишла и при друг мамолог , за да чуя и неговото мнение за положението на имплантите....иначе това което напипваш- е риплинг, нагъване на имплнатите на вълнички, което всички го имаме и осезаемо се напипва при навеждане, когато мекият гел се събира и набръчка повече, в зависимост от позицията на тялото...а се напипва повече в долната част, защото първо там се събира гела, второ, защото долната част не е покрита от мускул и се напипва лесно, особено при тънка кожа....така че не се шашкай, а отиди наистина при заякова, и след като чуеш какво казва, ако прецениш- и на още един ехограф- при друг мамолог....защото аз лично не изключвам факта,че не всички лекари, изполващи ултразвуковата техника, са безпогрешни диагностици на това, за което я използват......ако голяма часто от импланта не е покрита от мускула, по анатомични причини, то не е трудно да лекаря , който те гледа на ехограф, да остане заблуден за метода на поставяне !!!
И ако трябва да бъда честна, за мен това е реалната ситуация....не виждам никаква реална причина, ако се е налагало надмускулно поставяне, което тя по принцип отрича и не практикува, да не ти обясни че се налага такова, а да го направи и скрие, че и да си заложи главата с невярно съдържание на епикризата !!
И с нетърпение очаквам да чуя какво ти е казала заякова днес !!!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!

Последно редактирано от te_dda : 8th August 2011 на 22:31
  #2192  
Стар 9th August 2011, 06:21
Аватара на mucka_84
mucka_84 mucka_84 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Targovishte
Мнения: 45
По подразбиране

Здравейте, мацки ще давам отчет от прегледа.
Д-р Заякова ми даде отговор на всички въпроси. За самото поставяне категорично ми каза, че не поставя над мускулно. Прегледа гърдите ми, попита ме дали съм напълнявала (аз родих януари месец тази година и доста бързо си смъкнах кг, за 2 месеца бях във форма). Обясни ми, че самия мускул атрофира и в никакъв случай импланта не е поставен под него. За деформацията на импланта пак от самото слабеене се получила нещо като "херния" слагам го в кавички, защото така го нарече, за да може да ми обясни по-просто. Самия имплант е обвит в съединителна тъкан и тази тъкан е отслабнала на това място и се е получило нещо като изсипване на импланта. Попитах дали това не е нещо като риплинг и тя категорично отрече дори ми показа какво точно представлява риплинг на снимки.
Та аз съм много доволна и спокойна от прегледа и отговорите. Разбрахме се, че ще отвори ще запълни отслабналото място, а също ще оберем и кожа, че имам доста в излишък. Сега излизат в отпуска и на 24 ще се върнат тогава ще се видим и ще уговорим с точност какво ще се прави и ще насрочим дата за операция през септември.
Това е от мен момичета
__________________
400 cc-анатомични-Макган
  #2193  
Стар 9th August 2011, 08:57
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mucka_84 Виж мнението
Здравейте, мацки ще давам отчет от прегледа.
Д-р Заякова ми даде отговор на всички въпроси. За самото поставяне категорично ми каза, че не поставя над мускулно. Прегледа гърдите ми, попита ме дали съм напълнявала (аз родих януари месец тази година и доста бързо си смъкнах кг, за 2 месеца бях във форма). Обясни ми, че самия мускул атрофира и в никакъв случай импланта не е поставен под него. За деформацията на импланта пак от самото слабеене се получила нещо като "херния" слагам го в кавички, защото така го нарече, за да може да ми обясни по-просто. Самия имплант е обвит в съединителна тъкан и тази тъкан е отслабнала на това място и се е получило нещо като изсипване на импланта. Попитах дали това не е нещо като риплинг и тя категорично отрече дори ми показа какво точно представлява риплинг на снимки.
Та аз съм много доволна и спокойна от прегледа и отговорите. Разбрахме се, че ще отвори ще запълни отслабналото място, а също ще оберем и кожа, че имам доста в излишък. Сега излизат в отпуска и на 24 ще се върнат тогава ще се видим и ще уговорим с точност какво ще се прави и ще насрочим дата за операция през септември.
Това е от мен момичета
Имаш предвид, че импланта не е поставен НАД мускула нали?
  #2194  
Стар 9th August 2011, 09:01
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Използвам случая да попитам от чисто любопитство, разглеждайки пак снимките на Mucka. Поне така ми изглежда на мен, но ако импланта е поставен подмускулно и седи толкова ниско на гръдния кош - това значи ли, че е поставен частично подмускулно т.е. само горния край на импланта е под мускула а всичко останало изпълва нейната си гърда?
  #2195  
Стар 9th August 2011, 11:58
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Отдъхнах си.


Лиле, чета ти поста няколко пъти и не стоплям какво точно питаш
  #2196  
Стар 9th August 2011, 12:31
Аватара на mucka_84
mucka_84 mucka_84 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Targovishte
Мнения: 45
По подразбиране

lily.ana - да объркала съм се, "Обясни ми, че самия мускул атрофира и в никакъв случай импланта не е поставен НАД него."
И аз точно не мога да разбера въпроса ти, но от това разбирам, че въпроса ти може би е защо седят така ниско или нещо такова.
Преди операцията бюста ми беше много увиснал след кърменето (аз го оприличавах на празни торби). Д-р Заякова ми предложи да обере кожа и тогава да сложи импланта, но на мен много не ми се нравеше многото рязане и затова сложихме по-голям кубик, за да се запълни празното място. А и аз исках естествен бюст и точно и това се постигна, то си личи по снимките. Сега като си пипам гърдите от горната страна не се напипва импланта, а само отдолу. Имам предвид, че не е както при над мускулно като се очертава импланта. Все пак сега имам отново доста голямо увисване на гърдите и колкото и да е импланта си тежи.
Но това ще се коригира и ще се радвам пак на бюста си А и като че ли вече не искам да седи така естествен. Ще искам, ако може максимално да ми обере кожа, че да не се налага пак да лягам под ножа
__________________
400 cc-анатомични-Макган
  #2197  
Стар 9th August 2011, 12:37
Аватара на mucka_84
mucka_84 mucka_84 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Targovishte
Мнения: 45
По подразбиране

И за това, че дали само от горната страна е мускула? Мисля, че точно това се е получило. Все пак съм с доста голям кубик, а и имам доста голямо увисване. Няма как мускула да е на друго място, поне аз така си го обяснявам.
__________________
400 cc-анатомични-Макган
  #2198  
Стар 9th August 2011, 12:44
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Докторката най-добре ти го е обяснила предполагам и се радвам, че всичко е наред
  #2199  
Стар 11th August 2011, 10:22
Аватара на sasi
sasi sasi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 31
По подразбиране

Здравейте,чета от близо година форума,сега дойде време,когато мога с основание да ви попитам нещо
Има ли значение преди операцията си какви килограми си....смисъл сега съм с няколко кг над нормалното си тегло.....ако чак след операцията си отслабна има ли вариант да се получи леко увисване ?
  #2200  
Стар 11th August 2011, 21:10
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Колко няколко?
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:30.