IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 25th August 2010, 11:31
betito0o betito0o не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 6
По подразбиране долихосигма. Дълго дебело черво. Запек

здравеите!Проблема ми е, че имам запек и не мога да ходя до тоалетна по 3-4 дни.Пия всеки ден различни лаксативи под формата на хапчета и чаиове и нищо не помага.Пробвала съм и мляко с мед сутрин на гладно чаша топла вода,киви,овесени ядки,трици, ленено семе, ленено олио без ефект.Преди 2 месеца ми правиха Колоноскопия.Откриха, че съм се родила с дълги черва,но и така не получих никакво лечение. Ако някои е имал или има такъв проблем моля да пише и да сподели какво му е помогнало. Благодаря ви много!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th October 2010, 19:27
niichenceto niichenceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 2
По подразбиране Здравей Бетии

Аз имам същия проблем .. и аз така съм се родила ... още на 6 годинки влязох в болница и лекарите казаха : " Имаш по дълго дебело черво и ще трябва винаги да си помагаш с помощни средства" .. например ,като разхлабителните .. моят съвет е да се храниш по здравословно и да ядеш супи и да пиеш течности,защото не е хубава прекалената употреба на разхлабителни! За съжаление това не се лекува ... единственият начин е оперативна намеса .. но това е само ако стане по тежък случая ! Успех
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th October 2010, 23:49
Selena Selena не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 10
По подразбиране

Не знаех, че има и такова нещо като по-дълги черва, но вероятно могат да помогнат и разни прости неща като храна с повече фибри - например, известните овесени ядки, разни трици, които се добавят към супи и сосове, плодове /особено ябълки/, и повече движение - енергично ходене. Не трябва да вземате лаксативи всеки ден - това прави червата освен дълги, също така и лениви. Боб и фасул също съдържат много фибри, и ако се приготвят правилно и с нужните подправки /джоджен, куркума/ не би трябвало да вредят, а да помагат. Но и никой не е казал, че червата трябва да се изпразват всеки ден. Доколкото знам, за някои хора е нормално това да става веднъж на два дни, и ако е редовно и качествено - няма проблем!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th January 2011, 12:22
hi6nikax hi6nikax не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 8
По подразбиране

Зелето,цвеклото, ряпата и алабаша, действат като метла на дебелото черво както и почти всички зеленчуци.Желателно е да се консумират много добре ослючени тоест добре здъвкани.Плодове да се ядат много цели не на сок посъщия начин супер сдъвкани. Да се избягват белия хляб ,белия ориз и месото щот те най-трудно излизат.Успех ти желая!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th January 2011, 20:47
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

хах ще подходя шеговито преди години чичо ми се спекал и пил/ял английска сол ама по голямо количество ииии обаче то се пие / яде малко колкото да тръгнат нещата..И цял ден неизлязал от тоалетната тоест паднало е голямо прочистване.. Това си е истински случай.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th February 2011, 09:07
nikolina1966 nikolina1966 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: sofia
Мнения: 16
По подразбиране

На някои хора им е смешно обаче запека си е голям проблем особенно в днешно време.Основната причина е в храната и застоялия начин на живот. Трябва да се ядат храни с по голямо съдържание на влакнини, но и това не винаги помагал, Ьз този проблем съм го решила засега с Натуралакс на Natures Way той не съдържа Сена и не образува колики.Съдържа джинджифил,копър, алое вера, мента,малина и др. в опаковки е по 20 и 100 капсули и е доста евтин има го в повечето аптеки.На мене ми помага много и няма никакви странични ефекти. Успех!!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th February 2011, 12:13
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

аз не съм си правила изследвания, може и при мен да е по-дълго... Преди няколко години и аз страдах постоянно от това. При мен беше по-скоро на психическа основа-смяна на жилище, нови хора, с които живееш, стрес , не обръщах внимание какво ям и така бавно бавно изгубих навиците на стомаха и отделителната си система. Няколко месеца проблема беше сериозен, постоянно ми беше надут корема, усещах се тежка, трупах и килца... абе гадно е. Реших да постя , което оказа много добро влияния, ядях много фъстъци. Намерих си един хляб БОНУС с 6 зърна, който беше и той също ми помогна. Много е важно всеки да си усети коя точно храна му предизвиква запек и кои обстоятелства като цяло. Абсолютно си забраних комбинацията хляб + месо, по-задръстващо нещо от това няма!!!! и така по време на поста 50 дни ей такива неща и се оправих. Но от тогава постоянно се следя-дори и един ден да не отида редовно правя всичко възможно да стане. Трябва да знаете , че дори ходенето по веднъж на ден е запек.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th February 2011, 21:50
doria doria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 72
По подразбиране

Моето е много дълго. Предложиха ми операция, за да преодолея запека. Оправих се с хомеопатия и Лаксафит, аюрведични билки.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th February 2011, 14:34
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране относно Натуралакс на Natures Way

При мен е пълна трагедия. Какво ли не съм опитвала!!! Какви ли изследвания не съм правила!!! Нищо не става... На клизма съм вече от десетина години с малки прекъсвания. Понякога се оправя положението, но така и не му хванах края от какво. Сега ще пробвам и това - Натуралакс на Natures Way, което съм виждала в аптеките, но не съм пила. Просто ми омръзна, каквото излезе и аз ... ХОП ... и като опитно зайче-да го видя дали ще помогне. Господ ми е помагал да не си направя беля до сега.
__________________
Няма начин, да няма начин!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 5th March 2011, 15:23
tania_ tania_ не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1
По подразбиране

аз ви препоръчвам салата от зеле,моркови и ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО,подправена обилно със зехтин и лимон,РОДИХ СЕ!ПРОБВАЙТЕ!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: долихосигмаДългодебелочервоЗапек
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:59.