IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1381  
Стар 1st June 2011, 20:29
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Целулита се появява и при пълни и при много слаби жени, той няма нищо общо с килограмите. Две мои приятелки не пазят диети и не спортуват, но нямат целулит. Просто някои хора са предразположени да образуват целулит , други не. Може би е до организъм незнам. Аз също съм слаба, но съм склонна да образувам целулит, обяснявам си го с неправилно хранене. За щастие веднага щом се появи започвам борба с него и за сега го преборвам успешно.
Отговори с цитат
  #1382  
Стар 1st June 2011, 20:34
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Предполагам,че има общо със спорта в повечето случаи.ДВИЖЕНИЕТЯЛО СЕ ГРАДИ ЦЯЛ ЖИВОТ!
Иначе и аз имам колежка мис фитнес е била и все още е в много добра форма,но има целулит отзад на бедрата.И едва ли е от храненето,тъй като е манячка по диетите.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 1st June 2011 на 20:49
Отговори с цитат
  #1383  
Стар 2nd June 2011, 10:35
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Причините за образуване на целулит са няколко.Първата, и вероятно най-сериозна причина е наследствената предразположеност, следвана от възрастта. След което идва ред на нездравословното хранене и на последно място заседналият начин на живот и вредните навици, свързани с честия прием на алкохол и тютюнопушенето и прекомерна употреба на кофеинови напитки.За успешна борба с портокаловата кожа - хранителен режим с изобилие на храни, богати на лецитин, мастни киселини и аминокиселини, много течности, предимно вода , фрешове и зелен чай.Търсете хранителни продукти с минимално участие на овкусители, консерванти и подобрители. Спорт-практикувате водни спортове, като аквааеробика и плуване. Водата тонизира кожата и действа благоприятно на кръвоносните съдове, а мазнините се изгарят само в условията на интензивно снабдяване на тъканите с кислород.Ръчните антицелулитни масажи помагат много.И на последно място с/д мен идва козметиката, като помощ по скоро на диетата и спорта, а не толкова като решение.
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #1384  
Стар 2nd June 2011, 10:54
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Да добавя и още една причина за образуването на целулит към посочените от snobkata - хормонален дисбаланс.
Отговори с цитат
  #1385  
Стар 2nd June 2011, 10:58
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от markova2007 Виж мнението
Да добавя и още една причина за образуването на целулит към посочените от snobkata - хормонален дисбаланс.
Така е, но тогава вече говорим за заболяване, а не толкова за козметичен дефект.Но пък така или иначе в последно време учените говорят за целулита като за заболяване на съединителната тъкан.
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #1386  
Стар 5th June 2011, 14:37
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Някоя от вас,ползвала ли е сенки на Sephora и какви са ви отзивите?
Отговори с цитат
  #1387  
Стар 15th June 2011, 06:37
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

КОЗМЕТИЧНИ ПРОЦЕДУРИ ЗА ПОДМЛАДЯВАНЕ

в чужбина: клетъчна терапия с инжекции
Ефективен метод в борбата с остаряването е клетъчната терапия - инжекции с вещества, получени от животински ембриони. Те активизират обмяната на веществата и буквално подмладяват организма отвътре. Преди такива процедури се правеха само в недостъпните за мнозина швейцарски клиники. Запознати твърдят, че към тях са прибягвали известни личности като Марлен Дитрих, Франк Синатра, Силвестър Сталоун... Днес за подмладяване се използват собствени свежи клетки. За да се стимулира производството на колаген и еластин, от кожата се извличат в ограничено количество фибробласти, поставят се в хранителна среда, там се размножават и получената смес се инжектира в кожата. Освен с клетки, се правят и инжекции с витамини, микроелементи, амикокиселини, хиалуронова киселина и други укрепващи и овлажняващи съставки. Методът се нарича мезотерапия или мезолифтинг. Ефектът продължава около година и то при условие, че се провеждат поддържащи процедури. Последният хит са инжекциите Derma Deep (дерма диип). В състава си включват 2 съставки - мобилна и стабилна. Първата, дерма лайф се вкарва в епидермиса и се обновява на 2-3 години. За съжаление тя не премахва дълбоките бръчки покрай носа и устата. Затова се инжектира втора съставка дълбоко в дермата за траен ефект.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #1388  
Стар 28th June 2011, 22:12
Аватара на ИЗТ
ИЗТ ИЗТ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 615
По подразбиране Маска за коса.

Страшна маска за коса!В никакъв случай не си мисля,че съм открила нещо ново-напротив!Открих нещо позабравено старо.1 с.л.газ,1с.л.тривитаминол,1 с.л.ракия.Намазах си косичката и стоях 3 часа така.След това се изкъпах,нанесох маска за коса Vitamino color na Loreal.След отмиване на маската с хладка вода и подсушаване на косата-кристали,протектор,гланц,х дратиращ спрей ,серум за заглаждащ ефект.Изсуших се,изправих с преса и се получи страхотен резултат.
Attached Images
Тип файл: jpg Snapshot of me 324.jpg (13,1 КБ, 10 views)

Последно редактирано от ИЗТ : 29th June 2011 на 07:36
Отговори с цитат
  #1389  
Стар 28th June 2011, 23:02
Аватара на emka
emka emka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 119
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tytik Виж мнението
Страшна маска за коса!В никакъв случай не си мисля,че съм открила нещо ново-напротив!Открих нещо позабравено старо.1 с.л.газ,1с.л.тривитаминол,1 с.л.ракия.Намазах си косичката и стоях 3 часа така.След това се изкъпах,нанесох маска за коса Vitamino color na Loreal.След отмиване на маската с хладка вода и подсушаване на косата-кристали,протектор,гланц,х дратиращ спрей ,серум за заглаждащ ефект.Изсуших се,изправих с преса и се получи страхотен резултат.
Tytik какъв гланц и протектор ползваш,че моята коса е една без блясък.
Аз последно ползвах на Syoss спрейчето за топлинна защита,но не бях доволна.

Последно редактирано от emka : 28th June 2011 на 23:24
Отговори с цитат
  #1390  
Стар 29th June 2011, 07:37
Аватара на ИЗТ
ИЗТ ИЗТ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 615
По подразбиране

......,хидратиращ спрей ,серум за заглаждащ ефект.Изсуших се,изправих с преса и се получи страхотен резултат.Защо ми отряза поста?!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякаквизакрасотата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:24.