IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 27th August 2008, 14:46
Hrissy Hrissy не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Varna
Мнения: 58
По подразбиране

И аз да допълня,контраст се слага само ако има нужда,т.е .ако се вижда на снимките нещо обезпокояващо.Не се поставя на всички които ходят да се изследват.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 25th September 2008, 12:49
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dama
Аз бях объркана от това дали да вярвам на докторите,които ми направиха мамографията,че няма нищо.Не знаех дали щом съм с импланти всичко се вижда добре на снимката.Смятам,че ако не се виждаше няма причина да не ми кажат.Мислите ли,че е нужно да отида още един път на преглед,но на ехограф,но този път не при гинеголог,а при специалист.Иначе преди операцияра аз редовно си ходех на мамограф и всичко беше ок.Благодаря Ви!
Защо не отидеш на ехограф в Темелков - при др.Темелкова? Доста е прецизна. Аз във Варна ходя при нея на контролни прегледи, а ходя и в София - при един гръден хирург, който също ме гледа на ехограф.
Добре е, да се увериш, че наистина няма нищо.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 25th September 2008, 16:18
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Ядренно-магнитния резонанс (до 3-та градска болница) струва 200 лв без направление от здравната каса.
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #44  
Стар 4th October 2008, 18:48
Hrissy Hrissy не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Varna
Мнения: 58
По подразбиране

Ядрено -магнитния резонанс с направление е безплатен в "Диамед"Варна.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 10th June 2009, 13:44
mila.petrova1 mila.petrova1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте, момичета.
Мой приятел е рентгенолог и аз реших да се посъветвам с него кой е най-добрият начин за изследване на гърдите. Той ми сподели много интересен факт- жените, които си слагат силикон трябва да се преглеждат на всеки две години АБСОЛЮТНО задължително за карцином на гърдата (това си точно рак на гърдата), защото при тях вероятността за такова образувание е особено голяма. Също така ми каза, че ядрено-магнитния резонанс е за препоръчване, особено при млади момичета, които не са раждали. Това било поради факта, че няма рентгеново лъчение и е абсолютно безвредно (за разлиа от рентгена, който дори може да увреди бебето). Само че не всички ЯМР имат такава приставка за изследване на гърди (предполагам тя е по-специална). Изследването с ЯМР може да са направи с направление от здравната каса и понеже тя отпуска по ограничен брой талони, това всъщност обуславя дългото чакане. А и ако решите да се запишете във ВМА за ЯМР определено ще Ви се наложи да чакате поне един месец.
Ако Ви интересува, моят приятел работи в един център в двора на Онкологията (мисля, че името на центъра беше Евромедик, но не съм 100 % сигурна)- и не че ми е приятел, но е наистина добър като специалист. Там знам, че работят с направление от касата и можете да се запишете от днес за утре. А изследването става готово още на същия ден. Ако искате все пак мога да го попитам и каква е цената на изследването без направление...
Желая Ви успех!
Отговори с цитат
  #46  
Стар 10th June 2009, 13:56
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mila.petrova1
жените, които си слагат силикон трябва да се преглеждат на всеки две години АБСОЛЮТНО задължително за карцином на гърдата (това си точно рак на гърдата), защото при тях вероятността за такова образувание е особено голяма.
Защо?
Ракът на гърдата е 2 вида: по генна предразположеност (роднини, и то близки , майка, леля и т.н.) и хормонално обусловен. Няма връзка с това, дали имаш импланти.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 10th June 2009, 14:25
mila.petrova1 mila.petrova1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 5
По подразбиране

еМ ДжИ,
Хвана ме малко неподготвена, но използвах помощ от приятел
Значи, самата операция е причинява рак на гърдата, ти си права. Но по принцип това е много страшно заболяване при жените и дори младите дами не са застраховани. Затова всички трябва да се изследваме периодично. Жените, които имат силикон, не могат да се изследват на мамограф- защото от това, което ми обясниха, разбрах, че има две лопатки, които всъюност притискат гърдата. И при наличието на силикон такова изследване не е възможно. Единственият начин за изследване е с ЯМР (дори при ехографа не може да се получи толков апрецизна картина).
Не претендирам за точност на изказа, все пак само се опитвам да бъда полезна.
Засега това е от мен.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 10th June 2009, 21:14
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Мога да кажа само, че с ехограф се извършва достатъчно надежден профилактичен преглед. Важното е да се ходи, докато не е станало късно.
Облъчванео от мамографа е по-малко от облъчване за панорамна снимка на зъбите. Както и да е. За ЯМР се чака доста, ако е с направление.
Това, което си казала в предишното си мнение, може да се интерпретира, че мацките със силикон са по-затрашени от тази болест, което не е вярно.

Права си, че младите дами не са застраховани, злокачествено образувание може да се получи ина 21 годишна възраст. В днешно време, с днешната храна... внимавайте и се преглеждайте... мога само да кажа
Отговори с цитат
  #49  
Стар 10th June 2009, 22:45
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mila.petrova1
еМ ДжИ,
Но по принцип това е много страшно заболяване при жените и дори младите дами не са застраховани. Затова всички трябва да се изследваме периодично.
.
да, и това е така за всички..няма статистика, която да показва увеличен риск от това заболяване заради имплантите..
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 11th June 2009, 10:07
mila.petrova1 mila.petrova1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 5
По подразбиране

Съжалявам, може би не съм се изразила правилно. Наистина нямах предвид, че се увеличава риска при жените, които са си сложили силикон.
И що се отнася до чакането при изследване с ЯМР- пак повтарям, че зависи къде се запише човек. В болниците, където има много хора (имам предвид ВМА например), може да се наложи да се чака и един месец. Но все пак не само там има ЯМР.
Личн аз смятам (но това си е само мое мнение), че бих отишла да си направя ЯМР, тъй като все още не съм раждала и малко ме е страх да се подложа на дори и малко облъчване... Ако Вие имате други наблюдения, моля да ми споделете. (И btw азнаистина не знаех, 4е дори при зъбните снимки има облачване...но то май е логично )
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: мамографследмамопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:46.