IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th February 2010, 10:43
Аватара на TEDDY_BEAR
TEDDY_BEAR TEDDY_BEAR не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 74
По подразбиране Великденски пости

Здравейте,момичета. Тъй като от днес започват Великденските пости,реших да отворя нова тема за хората,които са решили да постят тази година. Нека всеки да споделя с какво се "прехранва" във все още студените дни.
__________________
Не искам да бъда всичко за всеки,искам да бъда нещо за някой...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th February 2010, 11:19
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

постите не бива да се бъркат с диета. През постите трябва да се откажеш от това което ти носи удовослтвие - за едни яденето, за други пиенето, за трети цигарите ...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th February 2010, 11:30
Аватара на TEDDY_BEAR
TEDDY_BEAR TEDDY_BEAR не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
постите не бива да се бъркат с диета. През постите трябва да се откажеш от това което ти носи удовослтвие - за едни яденето, за други пиенето, за трети цигарите ...
Така е Piny,съгласна съм с теб,просто пуснах темата тук,защото доста от предишните теми по повод постите са пуснати в раздел "Диети".За мен мястото на тази тема е в "Здраве". Нека все пак да не пренебрегваме факта,че доста хора за добро или лошо постят именно с цел диета. Смятам,че това е личен избор на всеки -смисълът на постите е именно "очистване " на душата и тялото.Нека бъдем по-смирени и по-добри.
__________________
Не искам да бъда всичко за всеки,искам да бъда нещо за някой...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th February 2010, 14:39
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Аз като малка редовно постех, но после нещо се изгубих в ангажименти и прочие. Тази година за първи път от четири пет години съм решила да постя, но като изключа само месото- за жалост съм и на диета и ако изключа и млечните продукти ще изтощя организма си твърде много...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th February 2010, 11:53
Аватара на TEDDY_BEAR
TEDDY_BEAR TEDDY_BEAR не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sine Qua Non
Аз като малка редовно постех, но после нещо се изгубих в ангажименти и прочие. Тази година за първи път от четири пет години съм решила да постя, но като изключа само месото- за жалост съм и на диета и ако изключа и млечните продукти ще изтощя организма си твърде много...
Да,определено действа чудесно на организма Аз започнах от самото начало на постите,първо изключих месото една седмица,а от вчера вече и млечните.Прави ме впечатление,че от година на година става като че ли по-лесно-все по-разнообразни продукти се предлагат на пазара,така че определено има какво да се яде.
__________________
Не искам да бъда всичко за всеки,искам да бъда нещо за някой...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th February 2010, 19:46
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

О, определено опасност от умиране от глад няма Майка ми веднъж изкара някакъв много дълъг 50-дневен пост без млечни продукти дори.... това си беше направо постижение
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19th February 2010, 10:25
Аватара на TEDDY_BEAR
TEDDY_BEAR TEDDY_BEAR не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sine Qua Non
О, определено опасност от умиране от глад няма Майка ми веднъж изкара някакъв много дълъг 50-дневен пост без млечни продукти дори.... това си беше направо постижение
И аз съм карам без млечни,то истинският пост е това. Като се замисля,все пак сега има всичко,достатъчно продукти,които могат да се хапват,включителни и зеленчуци,които ги няма по нашите ширини. Чудех се едно време хората какво са яли по 40-50 дни? Явно наистина са го карали на пост и молитва
__________________
Не искам да бъда всичко за всеки,искам да бъда нещо за някой...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19th February 2010, 11:00
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

[quote="TEDDY_BEAR"]
Цитирай:
Първоначално написано от Sine Qua Non
Чудех се едно време хората какво са яли по 40-50 дни? Явно наистина са го карали на пост и молитва
Е, ако разчитаме само на зеленчуците, дето ги няма по нашите ширини, да ни хранят...
Айде, картофи, царевица и фасул да е нямало, ами хляб и зърнени храни (най-вече), леща, гъби, растителни масла; плодове и зеленчуци се въдят и тук; разни зеленолистни (спанак, лапад)...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 19th February 2010, 11:01
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Уффф, нещо при цитирането не съм изтрила както трябва, но карай.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19th February 2010, 11:46
Аватара на TEDDY_BEAR
TEDDY_BEAR TEDDY_BEAR не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 74
По подразбиране

[quote="mira_sm"]
Цитирай:
Първоначално написано от TEDDY_BEAR
Цитирай:
Първоначално написано от Sine Qua Non
Чудех се едно време хората какво са яли по 40-50 дни? Явно наистина са го карали на пост и молитва
Е, ако разчитаме само на зеленчуците, дето ги няма по нашите ширини, да ни хранят...
Айде, картофи, царевица и фасул да е нямало, ами хляб и зърнени храни (най-вече), леща, гъби, растителни масла; плодове и зеленчуци се въдят и тук; разни зеленолистни (спанак, лапад)...
Има си тук доста разнообразие,единственият проблем тази година за мен е,че постите са доста рано и няма много много пресни зеленчуци (нямам предвид тези в супермаркетите,в последно време се чудя какво тояно съм си купила,не мога да разбера какво ям)
__________________
Не искам да бъда всичко за всеки,искам да бъда нещо за някой...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Великденскипости
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:27.