IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th July 2009, 13:19
severinna severinna не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 460
Изпратете съобщение чрез Yahoo до severinna
По подразбиране Обилна менструация

4-ти ден имам обилно кръвотечение със силна болка в яйчниците и кръста. От тогава съм и в МЦ. Имам предвид, че на 1-2 часа сменям превръзка. От бързата консултация с генеколог по телефона стана ясно, 4е причините за обилното течение са много и да а пия витамин С 2 дни, и ако не спре да кърви да отида на преглед. Имам 2 дни да чакам, но съм притеснена ужасно. Дали сте имали подобен проблем?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th July 2009, 13:21
severinna severinna не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 460
Изпратете съобщение чрез Yahoo до severinna
По подразбиране Обилна менструация

Гинеколог, извинете!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30th July 2009, 19:24
lillymihailova lillymihailova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Това обилно кръвотечение може да бъде предизвикано от много фактори както ти е казал и лекарят. Употреба на аспирин, на алкохол, например, дори топлото време може да е причина. Аз имах преди преме проблем с цикъла ми, беше 17 дни, но при мен в последствие се оказа, че е алергична реакция от антибиотик. Пии витамин C-то и виж как ще ти подейства, но според мен трябва да идеш на лекар въпреки всичко и ако е необходимо да ти изпише кръвоспиращи.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th August 2009, 17:14
Аватара на claire
claire claire не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 11
По подразбиране

Първо се успокой! Най-важното е. Преди време имах твоя проблем, една вечер даже стана по-зле и викахме бърза помощ. И всичко е започнало от нерви. Колкото и глупаво да звучи, заради стрес и напрежение(в края на учебна година е нещо нормално) викахме Бърза помощ заради кръвоизлив във 2 часа през нощта. Така че ако се притесняваш за нещо - спри. Другото нещо, което предизвиква обилно кръвотечение е хормоналния дисбаланс - също преминато от мене. Вероятно лекарят ще ти назначи изследвания за прогестерон и естроген на 21 ден и 14 мисля че бяха... Няма страшно - пият се хапчета и се оправяш. Силно вероятно е също и да ти изпише противозачатъчни, което честно да ти кажа според мен лично е идеалния вариант. Първия път, когато се получи проблем бях на такива за няколко месеца и проблмите отшумяха.
И в крайна сметка: Успокой се, взимай витамин С и си запиши час при гинеколог, за да ти направи изследвания по негова преценка.
Успех!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th June 2022, 18:00
alehia_ alehia_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2022
Мнения: 7
По подразбиране

Задължително отиди на лекар. Редовните прегледи са много важни. Аз страдам от дисменорея от много години вече и свикнах. Сега пия Деко за болките и съм много доволна.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd April 2023, 20:17
Аватара на PandaMJ
PandaMJ PandaMJ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 1
По подразбиране

Ето информация за причините за обилна менструация
Отговори с цитат
  #7  
Стар 3rd April 2023, 19:59
vessy.1106 vessy.1106 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2023
Мнения: 18
По подразбиране

Витамин Ц намаля и дори спира цикъла. Преди години пиех преди цикъл, за да ми закъснее и да отида спокойно на море или басейн.
Цитирай:
Първоначално написано от severinna Виж мнението
4-ти ден имам обилно кръвотечение със силна болка в яйчниците и кръста. От тогава съм и в МЦ. Имам предвид, че на 1-2 часа сменям превръзка. От бързата консултация с генеколог по телефона стана ясно, 4е причините за обилното течение са много и да а пия витамин С 2 дни, и ако не спре да кърви да отида на преглед. Имам 2 дни да чакам, но съм притеснена ужасно. Дали сте имали подобен проблем?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Обилнаменструация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:28.