IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd April 2015, 11:55
Аватара на захарен памук
захарен памук захарен памук не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 15
По подразбиране 5 храни, които помагат за бързата детоксикация на тялото

Пролетта е тук! Как да пречистим организма си, да стегнем фигурата и да оправим настроението си? Лист с най-ефективните детоксикиращи храни:

1. Лимон
Лимоните са основен компонент на много от популярните диети. Пълни с антиоксиданти и витамин С, киселите плодове действат благоприятно на кожата. Освен това, цитрусовият плод подпомага възстановяването баланса на PH в организма, благодарение на алкализиращия си ефект.

2. Джинджифил
Проблеми с храносмилането? Джинджифилът лесно ще спомогне балансирането на процесите в тялото ви. Добавяйки го към ежедневната си диета, джинджифилът има благоприятен ефект върху имунната система, благодарение на антиоксидантите в състава си.

3.Чесън
Полезен за сърцето, чесънът е една от храните с високо съдържание на антиоксиданти. Има както детоксикиращ, така и антибактериален и антибиотичен ефект. Най-голяма полза има от него, когато се консумира в сурово състояние.

4. Зелен чай
Макар и да не е точно храна, зеленият чай има отлични детоксикиращи свойства. Честата му консумация подобрява храносмилането, помагайки за изхвърлянето на редица вредни токсини от тялото. Има положително влияние и върху цялостното състояние и защита на черния дроб.

5. Алое
Алоето е продукт, който има благоприятно влияние както на чревната флора, така и на кожата. Често използван като продукт за основно третиране на кожни заболявания и раздразнения, изгаряния и алергии. Богато на антиоксиданти, алоето ускорява заздравителните процеси в организма, повишава нивата на енергия и оказва антимикробен ефект.

Какви са вашите съвети за детоксикация?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd April 2015, 13:19
Аватара на Milli-Vanilli
Milli-Vanilli Milli-Vanilli не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 9
По подразбиране

Джинджифилът е толкова лют! Хич не ми харесва вкуса му....... За алоето съм чувала, че действа страшно отслабващо!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd April 2015, 13:55
Аватара на захарен памук
захарен памук захарен памук не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 15
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Milli-Vanilli Виж мнението
Джинджифилът е толкова лют! Хич не ми харесва вкуса му....... За алоето съм чувала, че действа страшно отслабващо!
Джинджифилът е доста лют, определено. Иначе зеленото чайче в комбинация с малко лимон и мед е чудно. Чесънчето е ясно, макар че стратегически го отбягваме по обясними причини!

С алое моя приятелка свали 8кг.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th April 2015, 16:01
Аватара на Milli-Vanilli
Milli-Vanilli Milli-Vanilli не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 9
По подразбиране

Чесън също не ям, много лош послевкус има! А какприятелката ти е свалила толкова килограми, яла ли е алоето?! Хич не съм запозната, а не бих отказала да сваля някое килце особено сега.....
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th April 2015, 15:20
Аватара на захарен памук
захарен памук захарен памук не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 15
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Milli-Vanilli Виж мнението
Чесън също не ям, много лош послевкус има! А какприятелката ти е свалила толкова килограми, яла ли е алоето?! Хич не съм запозната, а не бих отказала да сваля някое килце особено сега.....
Не, приемаше течен концентрат от листата на алое вера.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th April 2015, 16:09
Аватара на Kakvoto
Kakvoto Kakvoto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 30
По подразбиране

Правя си чай от джинджифил и така не е люд, като сложа мед и лимон даже е вкусен. За алоето чета много добри неща, освен всичко друго детоксикира организма и подсилвало имунната система. Не съм го пробвала още, но се замислям.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th April 2015, 16:45
Аватара на Milli-Vanilli
Milli-Vanilli Milli-Vanilli не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от захарен памук Виж мнението
Не, приемаше течен концентрат от листата на алое вера.
Моля те, изпрати ми името на продукта, който е използвала! Искам да опитам детоксикация след празниците, но да е нещо, което действа бързо и ударно!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th April 2015, 16:48
Аватара на Milli-Vanilli
Milli-Vanilli Milli-Vanilli не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kakvoto Виж мнението
Правя си чай от джинджифил и така не е люд, като сложа мед и лимон даже е вкусен. За алоето чета много добри неща, освен всичко друго детоксикира организма и подсилвало имунната система. Не съм го пробвала още, но се замислям.
Как приготвяш чайчето? Напоследък пия повече зелен чай, примесен с малко мента, но започва да ми писва... С какви ли не неща се храня, а веднъж -два пъти в годината се чудя как да пречистя тялото си. Трябва да ми стане практика по-здравословното хранене май!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th April 2015, 11:11
MargyK MargyK не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2015
Мнения: 18
По подразбиране

Привет! Нито джинджифилът е много лют, нито алоето действа разхлабващо. Може би разхлабва, когато приемеш много, но аз привърших една бутилка скоро, от която пиех по две супени лъжици на ден и не съм забелязала да има нещо драстично
Иначе съм съгласна и с петте предложени неща + много вода
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th April 2015, 13:53
JRagina JRagina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 15
По подразбиране

Здравейте и честит Великден! MargyK , за алоето знам, че регулира стомаха, от там сигурно идва объркването, че действа разхлабващо. Също така прочиства черния дроб и действа тонизиращо на организма.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
алое, алое вера, детокс, детоксикация, хранителни добавки

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: храникоитопомагатзабързатадетоксикациянатялото
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:27.