IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th June 2005, 08:16
LolaBunny LolaBunny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Nqkude tam
Мнения: 78
По подразбиране За тампоните

Идва лятото и нали знаете басейни,бански,гаджета това онова 8) ,обаче идва другия проблем. До сега не съм ползвала тампон и се чудя дали можете да ми кажете нещо повече(по възможност от опит ) Значи например,трудно ли се слага,може ли да създаде някакви проблеми и какво ще стане ако се скъса конеца Каквото се сетите пишете!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th June 2005, 08:31
desislava desislava не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 17
По подразбиране

Привет,привет.Аз лично ползвам тампони от доста време и ги предпочитам по обясними причини -секси дрешки,бански.Особено в сезона на лятото Аз използвам само и единствено тампони O.B. Тампонът се постава много лесно и няма опасност от аварии Опазил господ,конците са много здрави и стабилни.Има подробно описание в кутийката за всичко,включително за хора ,които са алергични към материала на тампона.Ами това е ,дано съм била полезна
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th June 2005, 08:40
Louise Louise не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 2
По подразбиране

Лола,здравей!Аз също преди време използвах предимно тампоните като по-удобно средство по разбираеми причини,но от гинеколожка разбрах,че не са за предпочитане.Задържат мръсотията в самото ти тяло,а и тоя набъбнал тампон после не е много лесен за вадене!
И все пак са по-практични,така че ти си прецени-има и плюсове,и минуси
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th June 2005, 15:11
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Не съм много съгласна, че тампона се вади трудно. На самата опаковка пише, че когато е пълен, тампона се вади лесно, което си е факт
Тампона не трябва да седи повече от осем часа в теб, да знаеш. Независимо дали ти върви по-силно или по-слабо.
Повечето момичета ползват комбинирано тампони и превръзки, аз също. Като излизаш, естествено, слагаш тампон, а като си вкъщи- може и с превръзки.
Дали са полезни или не тампоните, можем да си говорим много време. И превръзките не са самата полезност, но няма начин
Вземи си първо от най-малки тампони, да видиш как ще се чувстваш. и не прави компромис с качеството заради цената, макар че, ако съдя по коментарите, няма да го направиш
Съжалявам че в България няма още, или аз не знам да има, Тампакс. Всеки тампон е поставен в отделна тръбичка и слагането е много лесно и не пипаш тампона с ръце!
Хайде момичета, до следващия път, трябва да се работи
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30th June 2005, 14:01
Bionxx Bionxx не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2004
Мнения: 35
По подразбиране Toxic Shock Syndrome (TSS)

Здравейте момичета,

Аз съм лекар и бих искал да Ви кажа за някои неблагопритяни последици, които би могъл да предизвика един тампон! Става на въпрос за токсичния шок синдром, познат като TSS в англо-саксонската литература. Това е едно много нетипично, застрашаващо живота състояние, което се индуцира от отровни, произведени от бактерии субстанции ( токсини ) , попаднали в кръвния ток. Може да се причини от Staphylococcus Aureus, някои видове стрептококи - STSS и т.н.
Основен механизъм за предизвикване на това състояние е използването на суперабсорбционни тампони при менструация!!! Както сами се досещате тези бактерии са част от нормалната човешка флора, тоест ги има в милиони около половите органи при жените, респективно и мъжете, независимо от редовната хигиена! В едно състояние каквото е менструацията, голяма част от кръвоносните съдове на ендометриума ( най-вътрешния слой на матката ) са разкъсани!!! Слагайки тампон, част от тези бактерии могат да попаднат в него и да започнат своя цикъл на размножаване!!! Така се отделят и тези токсини, които навлизат в разранените съдове и предизвикват токсичния шок синдром!

Честотата му е изкючително малка - 7 на 100 000 момичета заболяват! Годишно в САЩ около - 5000, 5% от тях имат летален край!

Симптомите са следните : започва спонтанно с висока температура (38.9°C , може и по-висока); повръщане и водниста диария; силно главоболие; появяват се обриви подобни като след слънчево изгаряне; болки в мускулите и гърлото също са възможни, затова често и не се поставя точна диагноза и се изпускат пациентки!
След тези симптоми момичетата изпадат в септичен шок и прогнозата става все по-лоша!

Тъй че, внимавайте, тампоните не са никак безобидни! По-комфортни - вероятно да!

P.S. Между другото, във всяка една листовка и на O.B., както и на Tampax предупреждават за това опасно състояние!!! Четете ги преди употреба, затова са измислени!
__________________
Aut vincere aut mori
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30th June 2005, 20:36
LolaBunny LolaBunny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Nqkude tam
Мнения: 78
По подразбиране

мерси за отговора,доста е изчерпателен макар и стряскащ....наистина на всяко упътване пише за синдрома на токсичния шок... все пак риска е твърде малък...но знае ли човек
__________________
Never let a fool kiss you and a kiss fool you...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30th June 2005, 20:43
Аватара на charmy
charmy charmy не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Пловдив
Мнения: 102
По подразбиране

Те не са толкова безобидни, но в някои случаи са просто неизбежни. Но пък сменят ли се редовно се надявам да няма проблеми. Аз да чукна на дърво не съм имала.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30th June 2005, 22:07
Dany Dany не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 35
По подразбиране

Тези информации и аз съм ги чела.Също така пише,че този шок обикновено се свързва с употребата на тампони,но може да се появи и при жени,които никога не са ползвали тампони.Дори мисля,че не е свзрзано с хигиената.При нечесто сменяне на тампон се получава замърсяване,други видове инфекции,най вероятно гъбички.Мисля че е по-скоро някаква специфична индивидуална реакция при някои жени.Важното е при такива симптоми веднага да се отстрани тампонът и да се потърси лекар,тогава е спасяемо положението.Но както е споменато,това са изключително редки случаи.За щастие !Нормално!Както и при повечето лекарства,ако се зачетете в упътванията,казват че в много редки случаи може да се случи това и това.Аз от години ползвам,предимно ОВ,никога не съм имала проблеми.Просто човек трябва да се самонаблюдава дори и за най-малките необичайни реакции и промени.
__________________
Аз съм си аз!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd July 2005, 11:22
kurtni kurtni не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Kazanlak
Мнения: 27
По подразбиране

И аз не съм имала проблеми. Не мога да си представя да не ги ползвам... направо ще се побъркам. Толкова гнусно и мръсно ще се чувствам само с една превръзка, че чак лошо ми става като си помисля... Наистина малко стряскащо звучи това, но тампона е единствения вариянт в който ти е конфортно и не се чувстваш мръсна...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd July 2005, 13:35
Bionxx Bionxx не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2004
Мнения: 35
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dany
... но може да се появи и при жени, които никога не са ползвали тампони. Дори мисля,че не е свързано с хигиената...Мисля че е по-скоро някаква специфична индивидуална реакция при някои жени
Никаква специфична реакция не е! Не четете внимателно! Това е нещо подобно на септичния шок! Бактерии, те се размножават, произвеждат ендотоксини, те навлизат пък от своя страна в раната ( разранетата през менструация матка ) и нататък го знаете продължението! ПРИ ВСЯКА ЕДНА ЖЕНА МОЖЕ ДА СЕ ПОЛУЧИ! Хигиената е също от значение! Не пипайте тампона преди употреба! И е хубаво обилно да се подмивате със сапун преди да го поставите!
__________________
Aut vincere aut mori
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Затампоните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:13.