IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 14th December 2006, 01:12
Reminder Reminder не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 270
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gin100nic
Цитирай:
Първоначално написано от Reminder
Цитирай:
Първоначално написано от gin100nic
Не, не е удачно да тренираш една и съща м.г. всеки ден, защото няма да напредваш.
Ако се тренира с малък обем и висока интензивност, то може да се тренира така известен период - няколко седмици без проблем.
Не си обърнал внимание какъв е въпроса на момичето- иска за 3 седмици (вече остана една) да увеличи работните килограми. Има срок, има и цел...
Не говориме по принцип ...
Обърнал съм внимание. Сила се увеличава с висока интензивност (над 85%) и почивка над 3 минути. Може да се тренира всеки ден, може и повече от веднъж дневно.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 14th December 2006, 01:36
gin100nic gin100nic не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reminder
Обърнал съм внимание. Сила се увеличава с висока интензивност (над 85%) и почивка над 3 минути. Може да се тренира всеки ден, може и повече от веднъж дневно.
Говориме конкретно за мъртва тяга ...
И е на НВД ....
И ти казваш да тренира всеки ден и то двуразово и ще расте, казваш.. И ще даже ще увеличава тежестите (което и е целта)...
Мноооого се съмнявам...
__________________
NO DEPOSIT- NO RETURN
Отговори с цитат
  #23  
Стар 14th December 2006, 10:08
Reminder Reminder не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 270
По подразбиране

Нека кажем някои неща, които науката за тренирането е постулирала преди много десетилетия.
Сила се развива (най-добре) при интензивност над 85% 1RM.
Функционална хипертрофия - 80-80%.
Хранителна хипертрофия - 70-80%.
Издръжливост, скорост - ... 40-50-60%.

Повтарям се отново: за да се постига нарастване на силата се тренира с малък обем (малко общ брой повторения), например 3х5 на интензивност 85%. Може да се тренира всеки ден мъртва тяга с малък обем и висока интензивност. Така, например, са тренирали винаги българските тежко-атлети. Разбира се, те използват интензивност над 90% и правят предимно сингли. Простосмъртните може и по-леко да го дават на 85%

При малък обем може да се тренира вски ден и дори два пъти на ден. Не е необходимо да се възстановява тялото, а само време на нервната система да релаксира, след високо-интензивното натоварване.

Джинджър, за да ти порасне мускул трябва да го тренираш обемно (с повече общ брой повторения - над 35 бр.) И трябва да го храниш, да може да хипертрофира. Аз ти давам схема за трениране с 15 повторения общо.

Има много вариации на силови цикли в пред-състезателни периоди, в какъвто се намира Джинджър.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 19th February 2007, 10:03
Djindjer Djindjer не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Пловдив
Мнения: 50
По подразбиране

Съжалявам, че чак сега "събуждам" тази тема, но улисана съм пропуснала няколко коментара и я смятах за "умряла", но сега се чувствам длъжна да дам някакъв отчет:
Началото: Тегло ~52-53 кг. Умения ноември 2006 г.:
Клек - 10*32kg
Мъртва тяга - 8*52kg
Лежанка (дъмбели) - 7-8*2х12.5 kg
Набиране - 5-6

Подготовката:
Тренировки почти всеки ден като редувах 2:1 (два дни тежко - интензивност над 85%, повторения 4-5 и eдин ден по-леко -> ~60%, 10-12 повторения)
Почивката през три седмичния период се свежда общо до 1-2 дни + 2 дни преди състезанието.
Състезанието: 16.12.2006 г.
Тегло: 49.5-50 кг
Резултатите: (немислими -според мен и за мен, надхвърлих себе си в доста отношения)
Клек - 25*32kg
Мъртва тяга - 23*52kg
Лежанка (дъмбели) - 20*2х12.5 kg
Набиране - 12
Последици:
Здраво претрениране, пълно изтощение, колабс вечерта след състезанието и наложителна дълга възстановяваща почивка (около 3 седмици), след което връщане доста назад в постиженията и тежестите ми. Сега (два месеца след това) съм добре, стигнах предишните си, реални резултати и лееекичко напредвам.
Изводът: Това определено не беше трениране за здраве (здраве и добра фигура - нещото, което искат 90% от трениращите момичета, жени... даже и мъже)
Скритият съвет - Деца, не правете това вкъщи
Отговори с цитат
  #25  
Стар 19th February 2007, 13:44
DeSIKOS DeSIKOS не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 412
По подразбиране

Браво, че си нави на ината :P Ама наистина не ми го побира акъла, клекове 25 повторения с 32 кг. аз едва правя 10 повторения с 20 кг.
а тягата днес се опитах да направя 4 серии по 10 повторения с 30 кг. А всички в залата ме гледат като извънземно....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Силоваиздържливост
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:32.