IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th July 2007, 07:47
Sidtus Sidtus не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Пловдив
Мнения: 4
По подразбиране От къде да започна във фитнеса

Здравейте всички!

От няколко месеца се боря с килограми свалила съм доста обаче имам да свалям още...до сега бях много ангажирана и нямах никакво време да ходя на фитенс сега (нааай-после) се намери време и за мама решила съм се здраво да се заема с фитнес (спазвам хранителен режим също, но напоследък стана ясно че само с режим няма да стане ) та така...до тук добре.. Голеямия въпрос обаче ми е ... ОТ КЪДЕ ДА ЗАПОЧНА във фитнеса... не че никога не съм влизала във фитнес, но честно казано ...не съм много наясно Ще съм благодарна на всеки,който е минал през битката със себе си и килограмите и сподели мение..благодаря предварително!

П.П. : Само да кажа, че фитнес, в който ходя е много хубав, но няма инструктори...за всеки които се включи с това мнение
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th July 2007, 08:25
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Здравей,започни с каране на колело или ходене на пътека за да "загрееш " тялото, например 10 мин.
След това започни да изреждаш уредите, като правиш 3 серии по 10 повторения с малки тежести, като си почиваш по малко,но не 1 мин, виждала сам момичета забравят за какво идват на фитнес,говорят си,смеят се и т.н.Работи по този начин около месец да ти свикне тялото. В това време влизай в този форум и започвай да четеш, хранене, тренировки с тежести, кардио и т.н. когато станеш по информирана си постави по- ясна цел и си изготви режим на хранене и програма подходящи за твоето тяло и цели.
Няма да стане от първият път, но за да разбереш как работи тялотото ти експериментирай и наблюдавай как ти "отговаря" на различните упражнения. Най възприетият начин за жени е много повторения с малки тежести, но за по оптимални резултати ше трябва строг хранителен режим и тежки тренировки с тежести.Няма страшно да направиш масивни мускули, най-много да стопиш някоя друга мазнинка.
Успех
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th July 2007, 21:43
Sidtus Sidtus не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Пловдив
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря ти Nelina_02 за отговора

Аз хранителен режим спазвам...не казвам, че е най-добрия... ползвам услуги на диетолог и то доста време - проблема е обратния БЕЗ фитнес няма да стане ... или поне няма да стане много бързо... хранителния режим е ЯСЕН и задължителен..!... проблема ми е фитнеса...!

Благодаря за съвета...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th July 2007, 21:56
Аватара на stivn
stivn stivn не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Stara Zagora / Varna
Мнения: 328
По подразбиране

тука мога да поспоря за велото че тей се загрява тялото по добре направи малко разтягане и работа с леки гирички отколкото колело защото то загрява краката
__________________
[color=red]Gott wei
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th July 2007, 15:35
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nelina_02
...След това започни да изреждаш уредите... Успех
От изреждане на уреди не очаквай ефект. Дори напротив, ако изпълняваш неправилно някое упражнение най много да се контузиш! Освен това за да имаш успех има значение систематизирането на програмата, има ред в който се натоварват мускулите и има значение с какви упражнения го правиш! След като можеш да си позволиш диетолог, наеми си инструктор. Поне за месец-два да те въведе в залата, упражненията и изпълнението им. Щом във тази зала няма инструктори, в други има, могат и да идват и в твоята! Иначе аз мога да ти напиша програма, но като не си запозната с терминологията ще ти се струва че четеш на китайски, а аз само ще се намирам на писане...
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th July 2007, 15:41
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от stivn
тука мога да поспоря за велото че тей се загрява тялото по добре направи малко разтягане и работа с леки гирички отколкото колело защото то загрява краката
Хайде поспори.... загрява го и още как!
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th July 2007, 15:45
Аватара на flameon
flameon flameon не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Под юргана :)
Мнения: 350
По подразбиране

велото разгрява сърцето...и подобрява тонуса но и стречингът и разтягането е задължителен също за разгряване....
__________________
Прави каквото трябва,пък да става каквото ЩЕ !!!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th July 2007, 16:07
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Спор няма.
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th July 2007, 16:21
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Бенджитооооо, що няма ефект като се изреждат уреди? Ам питам, защото аз пробвах да правя разл. дни за резл. части на тялото напр. горна и долна част и да ти кажа като работя само за едната част /е то са разл. упражнения де за разл. мускулни групи/ ама тогава мога да си тренирам цял ден и направо не усещам никакво натоварване аз все пак не си играя с най-леките тежести щото мога да си преспя в залата...ама като си правя комбинирана тренировка /смесена/ долна и горна част тогава вече си усещамсамата тренировка пълноценна. Абе може и аз нещо да съм повредена...знам ли...то на мен в живота все ми се случват неща дет са по принцип 1/ 1000 или 1000 000 дет могат да се случат.....ама верно ако не ми е комбинирана тренировката все е дно нищо не правя....
P.S. е това може да важи за мен, щото все съм наопаки
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th July 2007, 17:08
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Кръговата тренировка позволява редуване на различни мускулни групи, но това също става в определен ред. Пък и този метод е доста отричан, макар че на мен ми допада.
Но горе ставаше дума за хаотично редуване на уредите, който е свободен примерно. и по този начин се прави недопустимо редуване на мускулни групи, което не води до успехи.
Пък и за начинаещи са препоръчителни свободни тежести, а не уреди.
А колкото до теб, кажи как разделяше тренировката, правеше ли по 20-тина серии в една тренировка. Опиши една разделена тренировка и каква ти беше целта.
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Откъдедазапочнавъвфитнеса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:27.