IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 2nd May 2008, 20:46
Allegra Allegra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Мile High City
Мнения: 367
По подразбиране

оф тя е мн особена машина- нещо като кростренажор, но краката се приплъзват и малко като тичане става дано ме разбра...
__________________
If you are going through hell, keep going!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 2nd May 2008, 20:59
{*faith*} {*faith*} не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 189
По подразбиране

Не знам дали е нормално и дали е истина, обаче тая машина много я уважавам... страхотна е, веднага усещаш как ти се стягат дупето и краката и има видим резултат ...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 3rd May 2008, 15:03
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Значи ако трябва да бъда откровен с теб забрави за кантара, защото не е е мерителна единица за това дали има резултат от това което правиш. В случаят най точно може да проследиш прогреса си с това какти стоят дрехите и единтрвено по това. НЕ забравяй че това колко тежиш зависи от много фактори и те не винаги са в сивата страна на темата за отслабване. Ниво на водата в организма, съотношениоето мускулна маса/ мазнини/ задръжка на вода/ обща телесна маса. Основно щом искаш да отслабнеш качествено трябва да избягваш всякакви видове подправки (сол, пипер, кисело, солено, ким, пикантно). Яж чисти храни. Забрави за простите захариди (захар, торти, пасти, сладка и т.н.). Ако ти се яде сладко, тогава се ориентирай към плодовете от цитрусов вид с висока киселинност (грейпфрут, портокал също зелени ябълки... хубав пример за "НЕ" плод е ананасът). Мовеш да добавиш в диетата си и L-Carnitin, но това само ако си ОК с хранителинте добавки!! КАфето и зеленят чай са също супер, но без захар. Надявам се да съм ти бил полезен!
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #14  
Стар 3rd May 2008, 18:01
fresh4y fresh4y не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 64
По подразбиране

Само да кажа на 13 год сам .. висок сам 1.63 и тежа 55 килограма ...
изобщо не си личи .. нито сам дебел нито нищо .. тренирам футбол от 5 години имам голям прасец ... имам също плочки но не са добре оформени ... затова питам как да се стегна повече корема .. имам също тама мускули по ръцете .. Мускулите тежат много !

Само да кажа .. попитах приятелите си колко тежа и те казаха около 40 кг ... и ми казаха че изобщо не сам дебел ... ето тва е !
Отговори с цитат
  #15  
Стар 4th May 2008, 11:52
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Поздравления... де да бяха всички като теб, цялата фитнес индустрия щеше да остане без хляб...
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #16  
Стар 7th May 2008, 15:17
Аватара на matilda
matilda matilda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2005
Град: софия-пловдив
Мнения: 49
По подразбиране

За да не качвате мускулна маса при тичане на пътека,трябва тренировката да е поне 45 минути,без спиране.А усилието да е най-много на 85% от вашите възможности!Следете и пулса!

Това е така,защото в първата фаза-30-35 мин организма използва готовите захари в кръвта и вие реално не топите мазнини,а същевременно от лактата който се трупа в мускулите,те хипертрофират и нарастват.Затова и повечето от гореоплакалите се,имат този проблем-вместо да отслабват,те качват!

Моята тренировка е около 60-70 минути!
Ако единият път съм тичала 70 мин,на следващата тренировка мога да тичам само 50!
В началото ми се виждаше невъзможно да тичам по толкова време,но всъщност след около 45-тата минута,тичането става много леко.Това е така,защото в началото на тренировката,мозъкът изпраща отделни импулси (нареждания) до всички участващи мускули.След това обаче,той си "казва"-абе аз що съм толкова тъп,я да ги групирам тези сигнали!
И го прави!Праща обединени сигнали,групирани за мускулните ни групи,и това води до отпадане на голяма част от напрежението,което ние чувстваме в главата си(така наречената "психическа умора")!
Но за целта,трябва да не се спира тренировката.Неща от сорта на минутка почивка на всеки 10 минуте,са си направо пагубни!

И за последно ще дам един прост пример-спринтьорите(къси разстояния) имат огромни,но къси мускули,особено квадрицепсите.Те на тренировка тичат спринт 100метра и почиват 5 минути,и така около 200.А лекоатлетите,които тичат на дълги разстояния,приличат на умрели от глад,но пък с дълги,хубави чисти мускули!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 7th May 2008, 17:18
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от matilda
За да не качвате мускулна маса при тичане на пътека,трябва тренировката да е поне 45 минути,без спиране.А усилието да е най-много на 85% от вашите възможности!Следете и пулса!

Това е така,защото в първата фаза-30-35 мин организма използва готовите захари в кръвта и вие реално не топите мазнини,а същевременно от лактата който се трупа в мускулите,те хипертрофират и нарастват.Затова и повечето от гореоплакалите се,имат този проблем-вместо да отслабват,те качват!

Моята тренировка е около 60-70 минути!
Ако единият път съм тичала 70 мин,на следващата тренировка мога да тичам само 50!
В началото ми се виждаше невъзможно да тичам по толкова време,но всъщност след около 45-тата минута,тичането става много леко.Това е така,защото в началото на тренировката,мозъкът изпраща отделни импулси (нареждания) до всички участващи мускули.След това обаче,той си "казва"-абе аз що съм толкова тъп,я да ги групирам тези сигнали!
И го прави!Праща обединени сигнали,групирани за мускулните ни групи,и това води до отпадане на голяма част от напрежението,което ние чувстваме в главата си(така наречената "психическа умора")!
Но за целта,трябва да не се спира тренировката.Неща от сорта на минутка почивка на всеки 10 минуте,са си направо пагубни!

И за последно ще дам един прост пример-спринтьорите(къси разстояния) имат огромни,но къси мускули,особено квадрицепсите.Те на тренировка тичат спринт 100метра и почиват 5 минути,и така около 200.А лекоатлетите,които тичат на дълги разстояния,приличат на умрели от глад,но пък с дълги,хубави чисти мускули!

Матилда... много в дълбочина влезе в същината на въпроса и се радвам, че обяснението е толкова нагледно и базирано на собствен опит. По хубаво от това здраве му кажи
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #18  
Стар 8th May 2008, 11:54
Аватара на matilda
matilda matilda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2005
Град: софия-пловдив
Мнения: 49
По подразбиране

kroexist,да ти кажа честно,често чета във форума,но не пиша,защото се дразня.Хората не четат,не се интересуват.Ползват интернет,но не рационално.И понеже оправия няма,та реших да го напиша веднъж за винаги,пък дано някой чете и се учи
Отговори с цитат
  #19  
Стар 8th May 2008, 17:52
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

В страни от темата... с какво се занимаваш професионално?
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #20  
Стар 9th May 2008, 19:21
Аватара на matilda
matilda matilda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2005
Град: софия-пловдив
Мнения: 49
По подразбиране

фармацевт съм,но съм спортувала много и се занимавам професионално с танци

то това не е важно
по-важно е да се интересуваш и да четеш,а не на готово да ти се снася инфото

Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: бяганекачваненакилограми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:30.