IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1051  
Стар 6th January 2011, 19:59
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
Цитирай:
Първоначално написано от heavenkata
хаха, невероятно сладка снимка!

иначе другото ми стегна сърцето.. никога нищо не съм правила за бездомници. сутринта даваха пак репортаж за тях.
И аз го гледах... почти се разпалаках...
__________________
жия
Отговори с цитат
  #1052  
Стар 6th January 2011, 23:41
Аватара на Ленин
Ленин Ленин не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 257
По подразбиране Re: ...

Цитирай:
Първоначално написано от Galina-kaka G
Това за старицата... направо ме трогна. Дели си храната с котките, защото те са й приятели... Дано да има повече хора като приятеля ти. За съжаление в последните години добротата вече не се толерира особено. Станахме свръх материални, злобни и завистливи. Много жалко...
Добротата е в пряка корелация с щастието. Обикновено човек е толкова по-добър, колкото по-щастлив се чувства. А щастието е в пряка връзка с наличието на пари, секс, ядене и пиене и т.н. - все хубави нещица. А последните пък са навързани като свински чревца. Ако няма пари, няма и ядене и пиене... а и секс няма, щото за затвора(putkata) се иска входна такса.

Та като стана на въпрос за секса, добротата и щастието явно небесната се е погрижила човечеца да се чувства като в рая.
Отговори с цитат
  #1053  
Стар 7th January 2011, 09:30
Galina-kaka G Galina-kaka G не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Varna
Мнения: 239
По подразбиране ...

Всичко е много относително... и индивидуално. Аз съм убедена, че тази старица, която споделя храна, топлина, уют и приятелство с котките се чувства много по-щастлива и добра и цени много повече хората отколкото някои, които поддържат висок стандарт. Забелязала съм, че когато има някаква благотворителна кампания, хората, склонни да помогнат са по-скоро бедни, отколкото богати.
__________________
Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам кучето си!
Отговори с цитат
  #1054  
Стар 7th January 2011, 10:31
Аватара на Taneva`
Taneva` Taneva` не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Където пожелая.....
Мнения: 1 166
По подразбиране Re: ...

Цитирай:
Първоначално написано от Galina-kaka G
Всичко е много относително... и индивидуално. Аз съм убедена, че тази старица, която споделя храна, топлина, уют и приятелство с котките се чувства много по-щастлива и добра и цени много повече хората отколкото някои, които поддържат висок стандарт. Забелязала съм, че когато има някаква благотворителна кампания, хората, склонни да помогнат са по-скоро бедни, отколкото богати.
за първото ти изречение,както и последното съм съгласна...но...как ти хрумна и твърдиш,че една бедна старица,живееща с котки и деляща си храната с тях,няма с кого да си каже две приказки , може да е щастлива?????????? Пълни глупости! А пък за уют изобщо бихме ли могли да говорим в случая???? Високия стандарт си е висок стандарт,малко или много хората с пари живеят по-добре,следователно са и по- щастливи ( индивидуално) .Но просто не мога да се съглася как някаква горкичка,бедна женица, живееща с котки .... би могла да бъде по щастлива от друга,живееща в дом, хранеща се нормално,и общуваща нормално с приятелки.... ЪбСурд!
__________________
Искам невъзможното..желая недостижимото..правя необходимото и получавам максималното!!!!!
Отговори с цитат
  #1055  
Стар 7th January 2011, 10:41
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране Re: ...

Цитирай:
Първоначално написано от Galina-kaka G
Всичко е много относително... и индивидуално. Аз съм убедена, че тази старица, която споделя храна, топлина, уют и приятелство с котките се чувства много по-щастлива и добра и цени много повече хората отколкото някои, които поддържат висок стандарт. .
Всеки разбира щастието по различен начин Ако аз се радвам на нещо много,то на друг изобщо не би му направило впечатление.
Отговори с цитат
  #1056  
Стар 7th January 2011, 11:10
Galina-kaka G Galina-kaka G не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Varna
Мнения: 239
По подразбиране ...

След като ти е трудно да проумееш какво съм имала предвид с написаното от мен..."Пълните глупости" можеш да си ги запазиш за себе си! Никъде не съм казала, че бедните са щастливи, а богатите нещастни. С думи прости...имала съм предвид, че не винаги материалното носи щастие. Важна е и ДУШЕВНОСТТА, отношението към околните, както и към самите нас, към комфорта, който изграждаме около себе си с много добрина, съпричастност и уважение.
В този смисъл... обръщали ли сте внимание кой предимно храни котките или кучето около блока ви? Не винаги са най-големите богаташи. За добротата и човечността няма аналог. В такъв смисъл старицата би била по-щастлива, защото сърцето й е голямо.
__________________
Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам кучето си!
Отговори с цитат
  #1057  
Стар 7th January 2011, 11:13
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Богат душевно е, не този, който има много, а този, който се задоволява с малко.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #1058  
Стар 7th January 2011, 11:23
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране Re: ...

Споко, бе Танева - ти ще имаш висок стандарт и ще си щастлива! И е казано някои - не всички!

Цитирай:
Първоначално написано от Galina-kaka G
Забелязала съм, че когато има някаква благотворителна кампания, хората, склонни да помогнат са по-скоро бедни, отколкото богати.
Напълно вярно и аз съм го забелязала.
Отговори с цитат
  #1059  
Стар 7th January 2011, 11:35
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Всъщност да си презадоволен е почти толкова лошо, колкото и да си напълно незадоволен.

Щастието не е в парите. Всеки с малко повече житейски опит ще го потвърди.

Разбира се, мизерията е нещо ужасно и смазващо.

В случая клишето "златна среда" оправдава значението си най-добре.

П.П. не съм съгласен обаче добротата и човечността автоматично да се приписва на храненето на бездомни кучета и котки.

Това обаче е друга тема и нека не правим втори офтопик в първия офтопик.
Отговори с цитат
  #1060  
Стар 7th January 2011, 12:00
Аватара на Taneva`
Taneva` Taneva` не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Където пожелая.....
Мнения: 1 166
По подразбиране Re: ...

Цитирай:
Първоначално написано от Galina-kaka G
След като ти е трудно да проумееш какво съм имала предвид с написаното от мен..."Пълните глупости" можеш да си ги запазиш за себе си! Никъде не съм казала, че бедните са щастливи, а богатите нещастни. С думи прости...имала съм предвид, че не винаги материалното носи щастие. Важна е и ДУШЕВНОСТТА, отношението към околните, както и към самите нас, към комфорта, който изграждаме около себе си с много добрина, съпричастност и уважение.
В този смисъл... обръщали ли сте внимание кой предимно храни котките или кучето около блока ви? Не винаги са най-големите богаташи. За добротата и човечността няма аналог. В такъв смисъл старицата би била по-щастлива, защото сърцето й е голямо.
Не ми е никак трудно да проумея какво си имала предвид с пост-а си...явно обаче на теб ти е било трудно да го кажеш правилно
Извинявай Г-жо,Г-це, на колко сте години? Душевност, отношение към околни, големи сърца???? Шшшшшш.....да не живееш в някаква платинена приказка от края на 18век???? 21 век сме! Тия неща са в миналото.
Добрини,съпричастност? Срещат се още, да, но са 0,01% от населението...А за богаташите? Що ги слагаш под един знаменател? Ами кой дарява на домовете за деца по хиляди левове? Някакви бедняци ли?
Не винаги материалното носи щастие,права си..носи щастие в 99,9% от случаите,съчетано с здравето Какво повече му трябва на човек?
Здраве,пари и ти си на ход!
Не искам в никакъв случай да ти налагам някакво мнение,както и не бих могла, но живееш в някакъв измислен свят..реалността е съвсем различна....
__________________
Искам невъзможното..желая недостижимото..правя необходимото и получавам максималното!!!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дасевидим
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:07.