IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #221  
Стар 31st January 2011, 00:43
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog

Щото пък аз съм виждал нормежци работещи извън Норвегия един вид....Примерно морячета по риболовни траулери. за да плащаш 35% значи си някъде в долната една трета на заплатите.... данъците достигат до 48% без социалните и здравни осигуровки.
Ами ако за теб нето 2000евро е мн. долна граница на заплащане,за мен не е.На корабите взимам 2900евро пак чисто/там данъци няма водиш се в ничия земя/
Норвежците работят на нефтените платформи тук/но само норвежци/ и взимат 50,000крони.Разбели го на 4 и ще получиш колко бг..лева са.за данъци тук,не ме отваряй,че всяка година пиша дикларации и подавам като ненормална.А Алексата плаща и ергенски,да ти кажа.На година плаща към 8000крони,пак го дели и ще видиш.Но се осигурявам за пенсия.Ако имаш 3години стаж в Норвегия,ще получиш минималната която е 400евро.
Отговори с цитат
  #222  
Стар 31st January 2011, 00:50
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog
Гарлиела- аз съм расист При това в тежка форма..... мразя пет неща-апартейд , разисъм, негри, араби и цигани. Изключение са само тези от тях с висше образование и коефициент на интелигентност над 140. Просто ме дразни начина по който Пинитата се бият в гърдите- виждате ли вие в България , а пък аз тука в Австрия. Все едно тя милата е отишла в Австрия , учила е , мизерувала е, пробила си е сама път в живота и сега вече като е изгазила калта (демек станала е средна класа) и вижте ми се та ми се чудете.
Абе,човек,недей така,уж си широко скроен
Защо трябва винаги да си мислим,че непременно трябва да ни се ебе майката,за да постигнем всичко,за което сме мечтали.Втози свят хората се раждат с тези дадености и не е нужно да им се ебава майката.То това е всъшност нормалното съществуване на даден човек.Не го сравнявай с БГ.,тя не е пример за постигане на заветната мечта нито за нормално съществуване.Да бачкаш като роб,за да си купиш плазма,стига де.
Отговори с цитат
  #223  
Стар 31st January 2011, 01:01
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Не защитавам никой,но съм сигрна,че и Пини като всички нормално омъжени хора по света,си има и своите негативни страни в брака.
Дали ще създадеш семейство в бг. или извън него,пак трябва да се полагат грижи,за дома,за мъжа,за децата.Всичко това я чака жената.
В това няма кой да я смени и помогне.А да ти кажа да гледаш сама бебе в чужбина без близки роднини около себе си,не е лесно.Аз отгледах синът си сам 6г.,но в Пловдив и пак бях сама защото мъжът ми беше тук.аз не съм разчитала в Пловдив на роднини,щото няма такива
Отговори с цитат
  #224  
Стар 31st January 2011, 01:04
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gabi_gabriela

Ами ако за теб нето 2000евро е мн. долна граница на заплащане,за мен не е.На корабите взимам 2900евро пак чисто/там данъци няма водиш се в ничия земя/
Норвежците работят на нефтените платформи тук/но само норвежци/ и взимат 50,000крони.Разбели го на 4 и ще получиш колко бг..лева са.за данъци тук,не ме отваряй,че всяка година пиша дикларации и подавам като ненормална.А Алексата плаща и ергенски,да ти кажа.На година плаща към 8000крони,пак го дели и ще видиш.Но се осигурявам за пенсия.Ако имаш 3години стаж в Норвегия,ще получиш минималната която е 400евро.
При 2000 евро месечно - сама си сметни и виж в приложената графика къде са ти данъците....
Лично моят опит сочи, че за да поддържам стандарта на живот (вкл. ходения по ресторанти, барове и прочие), който имам в БГ в Герамия са ми необходими между 3 100 и 3 800 евро на месец нетно в зависимост от населеното место и в коя част на Германия. До колкото знам в Норвегия е дори по- скъпо. Айде един конкретен пример- дай ми идея колко струва една бутилка уйски в среден клас заведение?
Плазма 42 инча мога да си купя от заплатата и пак ще изкарам месеца.....
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #225  
Стар 31st January 2011, 01:08
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gabi_gabriela
Не защитавам никой,но съм сигрна,че и Пини като всички нормално омъжени хора по света,си има и своите негативни страни в брака.
Дали ще създадеш семейство в бг. или извън него,пак трябва да се полагат грижи,за дома,за мъжа,за децата.Всичко това я чака жената.
В това няма кой да я смени и помогне.А да ти кажа да гледаш сама бебе в чужбина без близки роднини около себе си,не е лесно.Аз отгледах синът си сам 6г.,но в Пловдив и пак бях сама защото мъжът ми беше тук.аз не съм разчитала в Пловдив на роднини,щото няма такива
Пини и проблеми- това е невзможно бе човек- тя живее в Австрия - ти не разбираш.... Там дори думата проблеми е забранена със закон- там слънцето свети ярко 365 дни в годината, нама престъпност , хората са едни такива възпитани и любезни ... а да и имат най доброто виенско кафе и вайнершницел.
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #226  
Стар 31st January 2011, 01:39
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog
При 2000 евро месечно - сама си сметни и виж в приложената графика къде са ти данъците....
Лично моят опит сочи, че за да поддържам стандарта на живот (вкл. ходения по ресторанти, барове и прочие), който имам в БГ в Герамия са ми необходими между 3 100 и 3 800 евро на месец нетно в зависимост от населеното место и в коя част на Германия. До колкото знам в Норвегия е дори по- скъпо. Айде един конкретен пример- дай ми идея колко струва една бутилка уйски в среден клас заведение?
Виж сега ,аз не ходя по барове,кръчми и прочие,защото работя в тях.Не ми е интересно да се забавлявам по такива места,когато по 6часа,гледам пияни курви и тъпаци пред носа си.за мен сумата 2000-2900евро е мн. добра сума.Не си мисли,че тук всички взимат п 10,000-20,000евро заплати.На мен и мъжът ми ни стигат ,защото за 1м. това ми е доход от 4000-5800евро на месец.като стоя тук по 3,4-6 месеца,мисля,че всеки би изчислил как бих си живяла в БГ.Но не бих ги дала за кръчми/аз от там съм ги взела/.Тук пуша тютюн по 23евро-180крони,а една бира в бара при нас е 109крони.Значи колко евро?????????
Тук бутилки не сервират,има вин-монопол/магазин за алкохол/.Отиваш в специалните магазини за алкохол и си купуваш бутилка водка примерно за 500крон-смятай.На мен парите са ми достатъчни,а твоята графика,няма какво да я гледам,а ще погледна утре сутринта Сесил-счетоводителката на хотела,като ми даде чека и ми покаже какви данъци ПАК ми е спряла.
Отговори с цитат
  #227  
Стар 31st January 2011, 01:44
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog

Пини и проблеми- това е невзможно бе човек- тя живее в Австрия - ти не разбираш.... Там дори думата проблеми е забранена със закон- там слънцето свети ярко 365 дни в годината, нама престъпност , хората са едни такива възпитани и любезни ... а да и имат най доброто виенско кафе и вайнершницел.
О,не,живях 4години в Италия,италианското кафе,не го давам за никакво виенско
Отговори с цитат
  #228  
Стар 31st January 2011, 02:33
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gabi_gabriela
когато стана обийството на..

Габриело Оби вожда ! Отепаме ! Ойя ми се оплаши и обегна навътре
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #229  
Стар 31st January 2011, 03:08
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Кучето завижда на Пини.Щото няма нито един навит австриец, който ще го вземе.Нали, Кучо?

Абе Куче, ти не знаеш ли, че Пини от малка е напуснала страната и впоследствие се е омъжила за чужденец? Ти я направи секс туристка бе!
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #230  
Стар 31st January 2011, 03:31
Аватара на Ленин
Ленин Ленин не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ALEXATA

Абе Куче, ти не знаеш ли, че Пини от малка е напуснала страната и впоследствие се е омъжила за чужденец? Ти я направи секс туристка бе!
Имам некъв бегъл спомен, че е работила на бг-границата. Там се е запознала с мъжа си, който минавайки през границата я е отмъкнал от бг, без да плати и шилинг за нелегалния износ.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Демографскиятвзрив
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:56.